Şimdi Ara

Networkten Format atmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
4.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, benim laptopun cd-rom bozuldu ve format atmam gerekiyor. anakart usbden açılmayı desteklemediği için harici cd-rom kullanamıyorum bios seçeneklerinde. cd-rom bozuk olunca bootable cdyi görmüyo pc ve cd-romu geçip hddden başlıyo. pcde ghostta yüklüydü yanlış hatırlamıyorsam ama o ekrana bile gelemiyorum. benim laptopla başka bi laptopu aynı huba bağlasam nasıl format atabilirim, bilgisi olan var mı?

• ag uzerinden baska bir bilgisayardan hedef olan bilgisayara kurulum yapilamaz. kurulum yapilacak bilgisayardan, ag uzerinden setup dosyalari bulunan baska bir bilgisayara baglanilarak kurulum yapilabilir. bunun icin kurulum yapilacak bilgisayara bir acilis disketi hazirlanir. bilgisayar bu disket ile acilarak icinde setup dosyalari bulunan bilgisayara ms-dos altindan baglanilip setup calistirilabilir. bu acilis disketinde ethernet kartinizin dos driverleri v.s. olmasi gerekir. bunu manuel olarak hazirlamak zordur. hatirladigim kadariyla norton ghost programi boyle bir disket hazirliyordu.
  • anladım fakat disket sürücüsü de yok laptopta.. sanırım tek çözüm cdromu yenilemek olacak.. cevabın için teşekkürler.
  • bilgisayarına ağ üzerinden win kurabilirsin. ancak oldukça zor bir iştir. bunun için öncelilkle server2003 kurulu bir bilgisayar bulmalısın. daha sonra bu bilgisayara wins, dhcp, dns(bunun gerekli olup olmadığını bilmiyorum tam) ve ris server rollerini yüklemelisin. tabi active directory unutulmamalı. daha sonra s2003 üzerindeki bilgisayarda xp cdsinin imajını almalısın. daha sonra kuruluma geçebilirsin. burada ris ve diğer hizmetler ile ilgili bilgi var.http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/ae955638-1256-445b-987a-ffd6c42fe93c1033.mspx?mfr=true
    not: bu işlemi yapacağına cihazı söküp idareten bir cd-rom takmak ve öyle win kurmak daha çabuk olur. ayrıca bu işlem bildiğim kadarıyla xp den xpye yapılmıyor; s2003 ten xpye vs yapılıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.