Şimdi Ara

Nexus 5 ile ilgili sorulariniz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
3
Favori
4.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lg g2 gerek kamerasi olsun gerek pili olsun daha iyi fakat sekil olarak cok itici geldi bana nedense alt taraftaki lg logosu samsung galaxy ye benzeyen kasa yapisi ve arkadaki tuslar direk sogudum telefondan, tabi nexus la arasindaki fiyat farkida cabasi. o yuzden tercihimi nexustan yana kullanicaktim ki az once playsore da 32gb black modeli tukenmis yine=)
  • g2'nin Turkiye fiyati cok iyi Nexus 5 almak sacma olur ayni seviyede fiyattan girerse. Malzeme-ekran kalitesi olarak G2 cok daha iyi. Zaten ayni paneli kullanmiyormus G2 ile Nexus 5. G2 5 saat ekran suresini rahat veriyor Nexus 5 anca 3 saate gelebiliyor. Zaten bu Nexus serisi romlarin pil yonetimi firmalarin romlari kadar iyi degil. HTC One gpe romu normal stock rom kadar pil suresi veremiyordu mesela. Nexus 5' in elle tutulur yani 4.4 olmasi(ki oda simdilik dez avantaj) ve fiyati(Amerika icin G2 600$ iken Nexus 5 32gb 400$ ve unlock).

Bu arada kalite kontrol yerlerde Nexus 5'de. Ilk cihazim sorunluydu degisimle yeni cihaz geldi o daha da beter. Mecburen onu da gonderip vazgectim Nexus 5'ten.
  • Kasa kalitesi bakimindan: telefonumu eline alan bir arkadasim(Iphone 5 kullanicisi ve 5cyi de magazada test etmis biri) kalite ve hissiyatin 5c ile ayni oldugunu soyledi. Fakat saglamlik bakimindan yere dusurmemeniz gereken bir telefon hissi veriyor gercekten. Ama kilif kullanacak(ozelliklede bumper) birinin korkmasina gerek yok cunku youtube dusurme testlerinde de bu kanitlandi(ayrica ben de kullaniyorum ve icim rahat). Arkadas Ip5 ile karsilasitrmis fakat telefonu kullanmadan yaptigi icin bu karsilastirmayi, bence denemeden karar vermeyin derim cunku batarya ve kasa kalitesi disinde arkadasimin Ip5i ile arasinda fark goremedim(ha 5s kullanmadim ben, ona bir sey diyecemeyecegim). Bu arada bilginin dagilmamasi adina ana konudan devam ederseniz daha iyi olur gibi hem de orada daha fazka kullanicidan bilgi alabilirsiniz...
  • Yani ben aldım elime 5 dakika kadar inceledim. İnce zarif kibar bir cihaz. Kalite hissiyatı göreceli birşey... ne diyeyim.Sade ve plastikden... ele güzel oturuyor ve arkasındaki malzemeden ötürü elden kaymıyor. Huawei P6 da metal ve kaliteli kasa yapısıyla beni etkilemişti... Yani günümüzde genellikle metal gövde yapısındaki cihazlar insanlarda kalite hissi uyandırıyor.
    İşin aslı Nexus 5'i performans aleti olarak görmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depeche35 -- 14 Kasım 2013; 23:01:48 >
  • Ana konuda sordum burda da soruyum...
    Ekran kalitesi bakimindan g2,5s ve digerlerine gore nasil?
    Renk kalitesi/dokunmatik/vs.. ??? incelemelerde biri sari renk baskin oldugunu soylemis, bu baskinlik yazilimsal midir, donanimsal midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nexus 5 çok şık bir telefon fakat sanırım G2 daha mantıklı...
  • dead-ly kullanıcısına yanıt
    Yani Nexus5 in ekran ayarlarını biraz kurcaladım ama malesef LG G2 'nin ekranı bana. daha güzel geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Yani Nexus5 in ekran ayarlarını biraz kurcaladım ama malesef LG G2 'nin ekranı bana. daha güzel geldi

peki digerlerine gore nasil?

Full HD olması kendini belli ettiriyor, keskin görüntü veriyor. Nexus4 e göre Nexus5 in ekranı daha iyi. Note 3 ün ekranı bana sorarsanız güzel.
    Aslında bu ekran kalite hissiyatı , algısı herkese göre farklı da olabilir diye düşünüyorum.
    Ama benim şu ana kadar gördüğüm, net ve gerçekçi renklere sahip telefon "LG G2" dir. Tartışmak bile mümkün değil .
  • aslinda ben 5s,one,z gibi cihazlara gore nasil diye sormak istedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dead-ly -- 15 Kasım 2013; 10:13:48 >
  • lg g2 varken maceraya girmeye gerek yok ,kullandığım en harika telefon, çıktığından beri kullanıyorum 1,5 ay oldu gibi bi kere daha takılma donma yaşamadım,1 kere açıp kapamadım..

lg yapmış budur diyorum..

ortalama kullanımda şarj 2 günü çıkarıyor.daha ötesi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead-ly

aslinda ben 5s,one,z gibi cihazlara gore nasil diye sormak istedim..

5s le aynı olabilir çoğu yerde , ancak xperia Z den çok daha canlı

HTC ONE çevremde yok.
    5S in ekranı daha güzel
    HTC One eh işte diyeyim
    Xperia Z ekranı berbat
  • quote:

Orijinalden alıntı: cathedral

lg g2 varken maceraya girmeye gerek yok ,kullandığım en harika telefon, çıktığından beri kullanıyorum 1,5 ay oldu gibi bi kere daha takılma donma yaşamadım,1 kere açıp kapamadım..

gorusunuze saygiliyim fakat iki telefonunda iyi oldugu yönler var, örnegin 2 yil sonra G2 nin ne olcagi belli degil ama nexus 5 in belli ve nexus 5 herzaman daha iyi oyun performansi sunacak

• @ yclycl

Samsung NEXUS i9250' nin 18 ay destek ve işlemci üreten firması kapandı diye destek kesildi,

LG NEXUS 4 son gelen haberler yüzünden SON KULLANICI için beklentilerin çok altında,

S3 ün JB 4.3 alıp ( note 2 / S3 de şuanda sorunlar var ) mali 4xx serisinin oyun odaklı güncelleme alması ve yaklaşık olarak NEXUS 4 ile aynı test değerlerine sahip olması zaten kafa karıştırıcı. Ayrıca xperia Z nin altında test sonuçları almakla beraber 12 aylık cihaz için ( TR ' ocak 2013 de girdi ve şubat sonu - mart başı yayıldı ) Google şimdi den hiç bir açıklama yapmadan LG N5 / Kİt kat 4.4 ü piyasaya sürdü...

Google nin yazılımsal anlamda DEVRİM yapacağı bir telefon elinde varken , Android 5.0 sürümün çeşitli sebeplerle ismini değiştirip piyasa daki TEK MOBİL TELEFONA uyarlanamaması büyük bir hayal kırıklığı,

N5 / LG G2 nin 2 yıl ömrü olacak ve G2 uzun bir süre F/ P cihazı kalacaktır , hiç bir şekilde N5 " in de gerisine düşmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 15 Kasım 2013; 16:01:50 >

• NEXUS 5 beklenen PİL test;

http://www.andronova.net/2013/11/14/lg-nexus-5in-pil-omru-testi-yayinlandi/

LG buna güveniyor demek ki !!

"Qualcomm, Snapdragon 800 işlemcisinde Envelope Tracking teknolojisine yer veriyor ve bu teknoloji hücresel ağ bağlantısı esnasında %20′lik bir pil tasarrufu sağlıyor."
  • -Herkes takmış aklını pile.kapağı açıp çıkarılamaz pil olması dışında ortalama pil değeri var.gazetecilik yapmıyacsam,13-14 yaş gib oyun oynamıyacaksam, sabah akşam wi-fi açık gezmiyeceksem günde 3-4 kez açacaksam bana yeterli.yetmeyenler almasın
    -Sdcard olmaması başka sebeplerle hoş olmamış.
    -resim video ortalama kalitede.8 mp.paparazzilik oynamıyacam
    -Şu anda yazılımda üstüne yok.saf android en iyisi ve kitkat.günceleemelri de ilk uygulayacak tellerden başta geleni
    -işlemci,ekran, ram durumu 1i dışında tüm telleri solluyor.o biri de zaten ekran büyüklüğünden ve ayrıca pil büyük olsa da çabuk bitmesinden ve ayrıca yazılımının saçmalığından dolayı sönük kalır gözümde
    -mükemmel dizaynı.spor otomobil gibi duruyor
    -özel plastik kullanıldığından,cam az.ağırlığı 130 gr.rüzgardan uçmasa :)
    -kablosuz şarj olayı da +
    kendi adıma beklerim.dış haberlere göre yalan da olabilir aralık 15e doğru Türkiye ye verilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

quote:

lg g2 varken maceraya girmeye gerek yok ,kullandığım en harika telefon, çıktığından beri kullanıyorum 1,5 ay oldu gibi bi kere daha takılma donma yaşamadım,1 kere açıp kapamadım..

gorusunuze saygiliyim fakat iki telefonunda iyi oldugu yönler var, örnegin 2 yil sonra G2 nin ne olcagi belli degil ama nexus 5 in belli ve nexus 5 herzaman daha iyi oyun performansi sunacak

nexus 5 erken güncellense de şunu da söylüyorlar.mesela 1 yıl sonra yeni yazılım çıktığında, mevcut 2300lük pil o romu yüklemeye izin vermeyebilecek.google o zaman nexus 5s veya nexus6 yı bekleyin onu alın diyebilir.kısaca pilin yetersizliği yeni yazılımın belli süre sonra alınamaması sonucunu doğurabilirmiş.ama ben nxs5 alacağım.bunu göze aldım.android sevmiyorum fakat ilk kez herşeyiyle hoşuma gitti.albeni yazıyor sanki üstünde.kendi bakışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: isiris

quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

quote:

nexus 5 erken güncellense de şunu da söylüyorlar.mesela 1 yıl sonra yeni yazılım çıktığında, mevcut 2300lük pil o romu yüklemeye izin vermeyebilecek.google o zaman nexus 5s veya nexus6 yı bekleyin onu alın diyebilir.kısaca pilin yetersizliği yeni yazılımın belli süre sonra alınamaması sonucunu doğurabilirmiş.ama ben nxs5 alacağım.bunu göze aldım.android sevmiyorum fakat ilk kez herşeyiyle hoşuma gitti.albeni yazıyor sanki üstünde.kendi bakışım.

Bu duyduğunuz şey hayatımda duyduğum en saçma şey, yanlış anlamayın söylemim size değil bunu söyleyenlere, bu söylenilen bi yalan, inanmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

@ yclycl

Samsung NEXUS i9250' nin 18 ay destek ve işlemci üreten firması kapandı diye destek kesildi,

LG NEXUS 4 son gelen haberler yüzünden SON KULLANICI için beklentilerin çok altında,

S3 ün JB 4.3 alıp ( note 2 / S3 de şuanda sorunlar var ) mali 4xx serisinin oyun odaklı güncelleme alması ve yaklaşık olarak NEXUS 4 ile aynı test değerlerine sahip olması zaten kafa karıştırıcı. Ayrıca xperia Z nin altında test sonuçları almakla beraber 12 aylık cihaz için ( TR ' ocak 2013 de girdi ve şubat sonu - mart başı yayıldı ) Google şimdi den hiç bir açıklama yapmadan LG N5 / Kİt kat 4.4 ü piyasaya sürdü...

Google nin yazılımsal anlamda DEVRİM yapacağı bir telefon elinde varken , Android 5.0 sürümün çeşitli sebeplerle ismini değiştirip piyasa daki TEK MOBİL TELEFONA uyarlanamaması büyük bir hayal kırıklığı,

N5 / LG G2 nin 2 yıl ömrü olacak ve G2 uzun bir süre F/ P cihazı kalacaktır , hiç bir şekilde N5 " in de gerisine düşmeyecektir.

Galaxy nexus samsung üretimi, bu yüzden bu tip aksilikler olması normal, üretimi durdu ve sonuçta google ın galaxy nexusla arasındaki köprü koptu. Diğer bir yandan yeterince destek aldı zaten, apple cihazlarına 4 yıl destek veriyor, galaxy nexus 3 sene destek aldı ve artık destek verilmeye sebep olmadığı için bırakıldı. Z ile karşılaştırmadan bahsetmişsiniz, sonuçları sentetik testlere göre yorumladığınızı biliyorum, sentetik testleri umursamayın, yok arada 1000 puan var yok 20.000 puan var diye, o testler hikaye bunu herkes biliyor, bununla ilgili çok fazla açıklama yaptık önceden, artık bıktık yazmaktan, sadece şunu bilin yeter, antutu geekbench falan filan yalan. Ayrıca oyun performansı olarak G2 asla nexus 5 konumuna gelemeyecek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.