Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cangk , emreaycicek Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
49.141
Cevap
483
Favori
1.698.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum cartridge'ler cok buyuk olasilikla 32GB olucak.eger dediginiz gibi 128GB'lik cartridge olursa oyunlar en az 100$ olur.zaten sadece 128GB'lik SD kartlar 50$.Wii U bile Blu-Ray olmasina ragmen 25GB'di.yani 32GB gayet yuksek oyun cartridge'leri icin.bide su an gelen bilgilere gore SDXC SD kartlari destekleyecek.yani 64-128 ve 256 GB olan kartlari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ScottishJR kullanıcısına yanıt
    Valla Wii U'nun 25gb bluray diskleri kullandığını bilmiyordum. Oyunların Switch'te görsel kalitesi artınca ister istemez 25 yetmez bazı oyunlar da ama Wii u birinci parti oyunlarının boyutunu görünce pek sıkıntı yaşamayacakalr gibi. Olsa olsa 3'cü partiler biraz dert eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 28 Ekim 2016; 2:07:49 >
  • Fiziksel oyun satışının şuan için ölmesini istemiyor fakat Türkiye gibi ülkelerde zaten fiziksel oyunlara ulaşmak bir külfet. Nintendo-Gamestop devam ederler artık. Kartuş kapasitelerinin Bluraylere yaklaşması da kullanmasında bir sebep olabilir.

Ekran multi-touch olacakmış. Bu da dokunmatik uygulamala/oyunların ayrı bir dijital mağazası olabileceğini akıllara getiriyor.

Cartridge olarak sadece tek bir şeçenek olarak 32 GB olacağını düşünmüyorum.
  • Nintendo Switch Nedir?
  • Öbür konuları gördükçe bir şükür ediyorum Türkiye'deki Nintendo kitlesine, ya adamlar ana avrat giriyor birbirine biri orada onu tetiklemeye çalışıyor falan. Konsol çıksa da muhabbetimizi burada etsek.
  • Forumdaşlar şimdi şu masaüstünde duran switchi takdıpımız alet(dock sanırım) ekstra donanıma sahip olacak mı?Bir gelişme var mı bu konuda?Yoksa o alet niye tabletin kendisinden daha büyük?

Bence olmalı çünkü olmazsa yine güçsüz kalacak gibi.Şöyle 1.3 tfps tablet,1.3 tfps de dock olsa 1080p60fps sağlanmış olur.Nintendo kendi kitlesi haricinde donanıma da önem veren bir kitleyi kazanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

Aynen cok guzel yazmisiniz.

Bence suan , ileriye donuk bir yatirim olmasada maddi durumda el veriyorsa, wii u eglenceli kendine ozel oyunlariyla cok dogru bir tercih olurdu...

Xbox ve ps4 de oyun yokki!!!
    Yani bazi oyunlari pcdende oynayabiliriz. Bence exc konusunda wii u bile cok kotu basarirsiz bir konsol olsada . Xbox one ve ps4 e karsi bir albenisi var. Ben xbox ve ps4 u almaya degecek oyunlarin cok cok az oldugunu dusunuyorum. Wii u'nun bile alinasi guzel oyunlari var.

Ben ps4 sahibiyim.Daha önce gamecube ve ps2 kullanıcısıydım.Bir nesil atlayıp ps4'e geçtim fakat hiç mutlu değilim.Yeni oyunlar çok ruhsuz.Birşeyler yapıyorsun,belki mükemmel şeyler yapıyorsun ama eğlendirmiyor.Bİlmiyorum yani somut olarak neyin eksik olduğunu da söyleyemiyorum ama birşeyler eksik hissedebiliyorum.Sırf bu yüzden bu haftasonu ps4'ümü ps3 + 6 oyun ile takas edicem. Umarım o aradığım şeyi tekrardan bulabilirim.Ayrıca ş üniversite sınavı denen illetten hemen sonra bi switch kapmayı düşünüyorum.

• Jetixmen kullanıcısına yanıt
    dostum Nintendo acikladi dock'un extra bir CPU ve GPU'sunun olmadigini.niye o kadar buyuk diye sorarsaniz power supply yani adaptor dock'un icinde birkac teknik seyler daha vardir.bazi kaynaklardada icinde hard drive oldugu belirtilmis.yani ici bos degil illa birsey vardirki o boyuta gelmistir.bide Switch gercekten guclu bir konsol.cok rahat 1080p 60fps oynatacaktir oyunlari.oyunlarda eb onemli olan stability.bunuda Nintendo cok iyi yapiyor.teknik seylere o kadae kafayi takmayin kisaca.

bide dostum bence PS4'u, PS3'le takas yapmayin ne olursa olsun.PS3, 500 liraya bulunuyor oyunlu ama PS4'u o fiyata bulmak imkansiz.sanki biraz kaziklanirsiniz boyle birsey yaparsaniz.bence PS4'u ege rbulabilirseniz Wii U ile takas yapin.hem online ucretsiz hemde gercekten cok ama cok iyi exclusive'leri var.PS4 ve PS3 sahibi biri olarak bence bu konsollar arasinda gercekten hicbir fark yok.yani Wii U'yu dusunun bir derim.iyice arastirin ona gore karar verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScottishJR

bide dostum bence PS4'u, PS3'le takas yapmayin ne olursa olsun.PS3, 500 liraya bulunuyor oyunlu ama PS4'u o fiyata bulmak imkansiz.sanki biraz kaziklanirsiniz boyle birsey yaparsaniz.bence PS4'u ege rbulabilirseniz Wii U ile takas yapin.hem online ucretsiz hemde gercekten cok ama cok iyi exclusive'leri var.PS4 ve PS3 sahibi biri olarak bence bu konsollar arasinda gercekten hicbir fark yok.yani Wii U'yu dusunun bir derim.iyice arastirin ona gore karar verin.

Biraz düşündüm de gerçekten wii u daha mantıklı.Araığım şeyi daha bulabileceğim konsol olabilir.Fakat şöyle genel bir piyasaya göz gezdirdim.Ne yazık ki içler acısı.İstanbulda satan 2 kişi bulabildim.Onlarla da ne derece anlaşabiliriz bilmiyorum.Yardımınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScottishJR

dostum Nintendo acikladi dock'un extra bir CPU ve GPU'sunun olmadigini.niye o kadar buyuk diye sorarsaniz power supply yani adaptor dock'un icinde birkac teknik seyler daha vardir.bazi kaynaklardada icinde hard drive oldugu belirtilmis.yani ici bos degil illa birsey vardirki o boyuta gelmistir.bide Switch gercekten guclu bir konsol.cok rahat 1080p 60fps oynatacaktir oyunlari.oyunlarda eb onemli olan stability.bunuda Nintendo cok iyi yapiyor.teknik seylere o kadae kafayi takmayin kisaca.

Eğer sadece tablet ise bence maximum 1.5 tfps olur.1.8 tfps'lik ps4 1080p60fps'ye ulaşamadı.Switch daha kullanışlı bir mimari kullansa bile ulaşamaz diye düşünüyorum.He tabi exclusive oyunları nintendo 1080p 60fps yapmanın yolunu bulur.Bu konuda sektördeki en iyi firma fakat 3. partiler için umutlu değilim.

Tablet kendi başına 750gflops civarlarında. Gönlümden kopan dockta da onun kadar 750gflops olması yönünde. Yani toplam 1.5tflops herkese yetecektir. Eğer dockta hiçbir donanım yoksa televizyon ekranında 1080p beklemek hayal üstü olur. Gökten gelen ruhani bir donanım onu 1080p yapamayacağına göre...

Fiyatını 300 dolar yapsınlar ama donanımdan kısmasınlar. Multiplatform oyunları Xbox veya PS4'te oynamak mecburiyetinde değiliz. Zaten Switch'in fiyatı her halükarda PS4 Pro ve Xbox Scorpio'nun fahiş fiyatlarının yanında cüce gibi görünecek.

4 GB ram ne derece kabul edilebilir onu bilmiyorum. Zaten kullanacakları ram modülü akıllı telefonlarda kullanılan frekansı düşük ram cinsten. Samsung 8 gb ramler üretmeye başladı. Neden kullanmıyorlar anlamıyorum.
    dostum takas yapmak zorunda degilsin.sat PS4'u 850-900 lira arasinda zaten cok rahat o fiyata Wii U alirsin.tabi 500GB ise PS4, 1TB ise 100-150 lira farkla satarsin bence rahatlikla.bide onceden Wii U oyunlari aldigim bir dostumuz var.onla bir konus bence.Splatoon+Wii U'yu kabul edebilir PS4 ile takas yapmak icin.zaten sadece konsolu 750 liraya veriyor.yani satarsan PS4'u ondan alabilirsin ucuza.neyse bu linkten bir ulasin bencehttps://forum.donanimhaber.com/m_120699572/p_1/tm.htm#120699572

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScottishJR -- 2 Kasım 2016; 21:37:57 >
  • Şimdi piyasada ki oyunlar birbirinden farklı nintendo karakterleri ve onlara ait dünyalar, oyun yapıları sistem düşünülerek hazırlanır yani oyunu yapmadan önce elimizde ne var diye iyice bakarlar, ps4 ve xbox gibi konsollarda ise genelde bu duruma bir nintendo kadar bugün bakmıyorlar, oyunu geliştirirler hatta genelde elinize gelen kopyadan daha iyisini E3 gibi sovlar da gösterirler. Oyunlar 60fps'ye ulaşamıyor diye bir durum yok. daha güzel görünen oyun yapmak daha fazla satan bir olay ve ne ps4 ne de xbox one çok güzel görünecek gerçekçi tasarımlar içeren açık dünya bir oyunu bugün insanları cezbedecek kalite de 60 fps'de çözünürlük düşürmeden ulaşabilecek bir donanım içermiyor. Nintendo karakterleri ise gerçekçi modellere sahip değil çoğu animasyon filmin fırlamış yapıları olduğu için az çok ps4 xbox ayarında ki bir konsol olmasa dahi oldukça güzel görünen oyunlar yapabiliyorlar kaldı ki Wii U'da çok hoş görünen yığınla oyun var. Bugün her oyun açık dünya trendine girdiğinden ellerinde ki sistemde bir yerden sonra yetersiz geliyor ve evet bende ps4 kullanıyorum ama inanın belli exc oyunlar dışında çok eğlendiğimi söyleyemem ancak bence böyle bir takas yapmayın ps4 yine ps4 gelecek ay The Last Guardian Ocak'ta Gravity Rush 2 gelecek. Ancak nintendo tarafında en güzel olay ve diğer konsollar da iyice bırakmaya başladıkları durum çok fazla exc oyun çıkarıyorlar 20 civarı exc oyunları varsa Wii U'da bunların en az 15-16 tanesi güzel ve eğlenceli oyunlar. Ayrıca eskiden Nintendo stüdyoları ve bağlantılı oldukları yapımcılar iki platforma ayrı oyun hazırlıyordu bu durum ortadan kalktıkça tek sistem de biz daha kaliteli ve daha çok oyunu o switch konsolunda görme şansı yakalayacağız. Oyunlar eğlenceli, keyiflil olmadıktan sonra Nvidia 1080 kart taksan ne olur. Sistem ne çıkacak henüz bilmiyoruz Ocak 12'si gelecek yeni oyunlarla beraber öğreneceğiz onu da.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Tablet kendi başına 750gflops civarlarında. Gönlümden kopan dockta da onun kadar 750gflops olması yönünde. Yani toplam 1.5tflops herkese yetecektir. Eğer dockta hiçbir donanım yoksa televizyon ekranında 1080p beklemek hayal üstü olur. Gökten gelen ruhani bir donanım onu 1080p yapamayacağına göre...

Fiyatını 300 dolar yapsınlar ama donanımdan kısmasınlar. Multiplatform oyunları Xbox veya PS4'te oynamak mecburiyetinde değiliz. Zaten Switch'in fiyatı her halükarda PS4 Pro ve Xbox Scorpio'nun fahiş fiyatlarının yanında cüce gibi görünecek.

4 GB ram ne derece kabul edilebilir onu bilmiyorum. Zaten kullanacakları ram modülü akıllı telefonlarda kullanılan frekansı düşük ram cinsten. Samsung 8 gb ramler üretmeye başladı. Neden kullanmıyorlar anlamıyorum.

4 gb ram hayal kırıklığı fakat tabletin 750 gflops olacağına dair bir bilgi yok.Tegra X2'nin 2 çeşidi var biri 750 gfps iken diğeri 1.5 tfps fakat hayvani bir güç tüketimi var.Ama ellerindeki bir şeyi kullanmayacaklarını,daha özel bir şey olacağını söylediler.Bu durumda bence 1.5 tfps lik yongayı özelleştirerek enerji kullanımını azalttılar.Gücünü de belki biraz azaltmış olabilirler

• Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Aslında konsolun tanıtılmasına ve çıkmasına az kaldı. Ama insan eline almadan çıktığına inanamıyor işte. Elime alayım da isterse hiç oyun olmasın içinde.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Evet cidden birşey kalmamış düşününce umarım özlediğimiz bütün oyun, karakterler ve fazlası oyunlarla switch'te kendini gösterirler. Bu dünyadan olmayan oyunlara ihtiyacımız var.
  • Kennnn K kullanıcısına yanıt
    dostum bu konuda kesinlikle haklisiniz.bildiginiz gibi bu dunya oyunlari XBOX ve PS2 generation'inda cikmaya basladilar ve tabi o zaman hic gorulmemis birsey olunca baya ilgi cekti boyle oyunlar.ama Nintendo hep o ilk oyunlarin ruhunu yasatmaya calisti.neyse devam edecek olursakXBOX 360 ve PS3 generation'i ise bu olayi iyice abartmisti.artik HD, bu dunya oyunlariyla karsimiza cikmislardi.tabi bu da baya ilgi cekti malesef.ama arada bir guzel oyunlarda cikiyordu tabi bu generation'da.bu generation ise tamamen mutluluk veren, bizi degisik yerlere goturen, bambaska seyler yasatan oyunlarin nesli tukenme generation'i oldu.XBOX One ve PS4 artik UHD ile bu dunya oyunlarinin konsolu oldu.artik degisik oyun kalmamisti.malesef buda baya dikkat cekti ve artik dediginiz gibi baska dunyalarin oyunu kalmadi.ama Nintendo hep boyle devam etti.asla kararindan geri donmedi.belki Nintendo'da boyle yapsa cok satacakti Wii U ile ama yapmadi.cunku Nintendo oyunlarini cok cok cok kar etmek icin gostermiyor.amaci her zaman oyun dunyasina birseyler katabilmek, gelistirebilmek ve farkli seyler hissettirebilmek.bizlerde bu yuzden zaten Nintendo'yu hatta Sega'yi seviyoruz.Microsoft'a cok kizmiyorum acikcasi cunka onlar USA tarzi oldugu icin boyle seyler beklemiyoruz zaten ama Sony boyle degildi cok degisti.para icin oyun yapar oldu.butun degerli serilerini az satti diye devam ettirmedi.ne tuttuysa onun uzerine giderek cok para kazanmaya calisti ve bu bir Japan Company'inisine hic yakismadi.Sony'in bana gore basit bir USA Company'sinden hicbir farki kalmadi.zaten Nintendo, ilk basindan yani Nintendo PlayStation'dan beri hic sevmiyor Sony'i ve bence cok hakli olduklarini zaman gectikce gosterdiler.Sony artik baska birseye donustu bana gore.

• quote:

Sizce Ps4 Pro'nun 399$ lik fiyati fahis mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

quote:

Sizce Ps4 Pro'nun 399$ lik fiyati fahis mi?

Fiyat olarak bakarsan sudan ucuz. Fakat Pro ve Scorpio'nun potansiyel müşterisi çoğunlukla daha önce PS4-XO almış kişiler. Pro yeni bir konsol değil donanımı arttırılmış bir PS4. Herkes upgrade edecek mi yani $399 ucuz fiyatı yüzünden?

İşte tam da bu yüzden Pro ve Scorpio'nun ilgisizliği Switch'in en büyük şansı bana kalırsa. Onlar sadece arttırılmış bir konsol. Switch ise tamamıyla yeni bir konsol.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.