Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
49.143
Cevap
483
Favori
1.698.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ocak ayından önce bilgi vermeyeceğiz dediler.

Zelda'nın özel-bakışında görülmemiş şeyler olabilir. Aslında ben de spoiler yemek istemem. Ama Nintendo ekibi oynarken izlemekte zevkli oluyor.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Evet ocaktan önce göstermeyeceğiz dediler ama Nintendo bu sefer şaşırtmayı seviyor, bakalım yarın göreceğiz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hunter007 kullanıcısına yanıt
    Switch'in yeni oyunlarından bir tanesinin ön izlenim videosunu göstersin kafi. Switch'i göstermişlerdi zaten nasıl bir şey olduğunu gördük
  • Oyunlar ile alakalı doğru olduğuna inandığım birşey varsa o da oynayacağın oyunu pek izlememen gerektiği. Bu keşfetme öğesini öldürüyor bana göre. Adamlar satmak için reklamını yapacak tabi ki bol bol gösterecek günümüz de böyle durum ama oyunu yapana dahi sorsan izleme der. Ben uzak duruyorum. Umarım Switch için hazırlanmış sürümünden görüntüler gösterirler de bakarım yoksa ocak ayını bekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 2 Aralık 2016; 0:52:4 >
  • Oyundan sadece kısa bir video geldi, gameplay ve diğer görüntüler karışık, seviyorum ben bu şeriyi ya, içim yine bir tuhaf oldu, izlemek isteyen olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter007 -- 2 Aralık 2016; 5:43:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kennnn

Oyunlar ile alakalı doğru olduğuna inandığım birşey varsa o da oynayacağın oyunu pek izlememen gerektiği. Bu keşfetme öğesini öldürüyor bana göre. Adamlar satmak için reklamını yapacak tabi ki bol bol gösterecek günümüz de böyle durum ama oyunu yapana dahi sorsan izleme der. Ben uzak duruyorum. Umarım Switch için hazırlanmış sürümünden görüntüler gösterirler de bakarım yoksa ocak ayını bekleyeceğim.

Ben seviyorum ya oyunlarla ilgili videoları izlemeyi ama sadece trailer olanları, gameplay pek izlemem, trailer izlediğim zaman o oyun hakkındaki heyecanım artıyor

izleyince yıllar sonra eski bir dostla karşılaşmış gibi oldum Benim emektar wii'de tekrarmı başlasam acaba eski serilere
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

izleyince yıllar sonra eski bir dostla karşılaşmış gibi oldum Benim emektar wii'de tekrarmı başlasam acaba eski serilere

Bende aynı öyle hissettim kendimi, ne zaman Zelda izlesem Snes oynadığım zamanlarımı hatırlıyorum, o zaman ki heyecanım geliyor aklıma, bu Switch grafik, güç, üçüncü parti desteği ne olursa olsun alırım ben, Zelda, Mario, F-Zero, belki ileride Donkey Kong, Metroid, Paperboy, Battletoads... hep eski hatıralar...

• Yeni videoda BotW resmen kallavi bi rpg yi andırıyor. Benim en büyük kuşkum olan koca dünyada yalnız mıyız korkusu da bitmistir. Harika bir dünya yaratmışlar. Pokemon SM yüzünden Switch i biraz bekletmeyi düsünüyordum ama hemen almaya karar verdim.

• Trailerın atmosferini beğendim. Adeta büyüleyici dünyasının içine çekti.

Bir de 4 dakikalık oynayış videosu var.

• Bu arada trailerdaki grafik ve efektler Wii U'ya ait olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Bu arada trailerdaki grafik ve efektler Wii U'ya ait olabilir.

Öyle zaten gameplaylerde Wii U kullanılmıştı çünkü.

Bu arada oyun "En Beklenen Oyun" ödülünü aldı, 2 gün sonra TLOU fragmanı çıktı millet hemen asrın oyunu falan demeye başladı yani ödülü çalmış gibi bir şey oldu. Ama yine de bana çok abartılıyor gibi geldi. Daha bir sürü Red Dead Redemption, Witcher 3, Final Fantasy 15 falan varken çıkacak olan TLOZ:BoTW, The Last Guardian ve adını sayamadığım bir sürü oyun varken asrın oyunu olması zor bence. Ve oyunun başka yerlerde yazıları 7 sayfa tutuyor, aynı yerlerde Switch'e 5 sayfa yazı yazılmış. TR'de gerçekten bilinmiyor Nintendo'nun değeri.

• TLoU' yu oynamadım, o yüzden hakkında ahkam kesmem saçma olur. Günümüzde kaliteli ve başarılı olmuş serileri Mario ile Zelda ile karşılaştırmaz zaten yabancılar. Bu oyunlar gelenektir, kültürdür. Oyun dünyasını şekillendirmiştir. Mesela Zelda yanlış hatırlamıyorsam ilk savelenebilen oyun ve o zamanın açık dünya oyunudur. Açık dünyadan kastım girdiğin yerlere bir daha girebiliyorsun falan. Diğer tüm oyunlar o zamanlar çizgisel ilerliyordu. Yani bunlar baktığın zaman devrimdir aslında. Oyun dünyasında teşkil ettiği yer açısından ben karşılaştırmam.

Ve ayrıca bu işler inanılmaz göreceli. Ben mesela yerden yere vurulan Fallout 4 ü The Witcher 3'ten daha çok beğenmiştim. The Witcher' ın içine bir türlü giremedim, tamam grafikler süper, oyunun hayranlarına saygım sonsuz ama ne atmosfer, ne hikaye, ne karakterler beni Fallout 4 kadar içine çekmedi. Ama genele sorsan TW3 son zamanların en iyi oyunu, Fallout 4 çöp. Zevkler ve renkler .

• Ve hocam dediğin sayfa eksi sözlük sanırım. Bu tamamen bilmemekten kaynaklanıyor. Örnegin Sun and Moon 3 sayfayı biraz gecmis ama, pokemon go 453 sayfa. Bu ülkemizde pokemona çok büyük bir ilgi olduğunu ama bununla ters orantılı olarak Nintendo'nun bilinmediği sonucunu ortaya çıkarır. Bence burada sorumlu Nintendo. Bu potensiyeli reel e dönüştürmek benim işim değil sonuçta. Keza şu an 20li , 30lu yaşlarda olan herkes Mario' yu oynamıştır o replika konsollar zamanında ama kaç kişi Galaxy i oynamak için Wii almıştır?

Bakın ps yıllar içinde ne guzel yerlestirdi kültürünü, oyunlar bile Türkçe çıkıyor. Potansiyel olarak Nintendo' dan daha fazla kitlesi de olmadı hiç. Ama yıllarca inatla, Türkiye pazarına önem vererek bu noktaya geldiler.

Dünyanın başka yerlerinde Nintendo, PS , Xbox kadar satıyorsa ve ülkemizde Ps nin ezici bir üstünlüğü varsa, bu Sony' nin başarısı Nintendo' nun başarısızlığıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Ve hocam dediğin sayfa eksi sözlük sanırım. Bu tamamen bilmemekten kaynaklanıyor. Örnegin Sun and Moon 3 sayfayı biraz gecmis ama, pokemon go 453 sayfa. Bu ülkemizde pokemona çok büyük bir ilgi olduğunu ama bununla ters orantılı olarak Nintendo'nun bilinmediği sonucunu ortaya çıkarır. Bence burada sorumlu Nintendo. Bu potensiyeli reel e dönüştürmek benim işim değil sonuçta. Keza şu an 20li , 30lu yaşlarda olan herkes Mario' yu oynamıştır o replika konsollar zamanında ama kaç kişi Galaxy i oynamak için Wii almıştır?

Bakın ps yıllar içinde ne guzel yerlestirdi kültürünü, oyunlar bile Türkçe çıkıyor. Potansiyel olarak Nintendo' dan daha fazla kitlesi de olmadı hiç. Ama yıllarca inatla, Türkiye pazarına önem vererek bu noktaya geldiler.

Dünyanın başka yerlerinde Nintendo, PS , Xbox kadar satıyorsa ve ülkemizde Ps nin ezici bir üstünlüğü varsa, bu Sony' nin başarısı Nintendo' nun başarısızlığıdır.

Aynen reklam olmasın diye dememiştim. Ve hocam haklısınız, Nintendo zamanında Türkiye'ye konsol getirdi ama hiç reklam yapmadı. Belki yapsalardı iş yerinde Pokemon oynayacaksınız ya da ne bileyim eski oyunları oynayacaksınız diyerek bir reklam daha çok satabilirdi. Ama büyük başarıydı açıkçası Wii, babam bile almıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Bu arada trailerdaki grafik ve efektler Wii U'ya ait olabilir.

Öyle zaten gameplaylerde Wii U kullanılmıştı çünkü.

Bu arada oyun "En Beklenen Oyun" ödülünü aldı, 2 gün sonra TLOU fragmanı çıktı millet hemen asrın oyunu falan demeye başladı yani ödülü çalmış gibi bir şey oldu. Ama yine de bana çok abartılıyor gibi geldi. Daha bir sürü Red Dead Redemption, Witcher 3, Final Fantasy 15 falan varken çıkacak olan TLOZ:BoTW, The Last Guardian ve adını sayamadığım bir sürü oyun varken asrın oyunu olması zor bence. Ve oyunun başka yerlerde yazıları 7 sayfa tutuyor, aynı yerlerde Switch'e 5 sayfa yazı yazılmış. TR'de gerçekten bilinmiyor Nintendo'nun değeri.

Bence bunun başlıca sebeplerinden birisi insanların Nintendo yu çocuk oyunları yapan bir konsol olarak görmesi. İnsanlar Nintendo nun oyun Dünyasında yaptığı ilkleri bilmiyor... Hele de şu zamanda çoğu insan için oyun demek yüksek kaliteli grafikler demek sadece,benim için ise hiç böyle bir durum yok,oyunların grafikleri ultra high oluşta gram zevk almadığım bir sürü oyun oldu.Nintendo da ise oynadığım oyunların çoğundan çok zevk aldım var o oyunların grafiklerine hiç önem vermedim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zelda için 40 dakikalık bir oynanış videosu yayınlanmış,ben dayanamadım ve izledim çooook da hoşuma gitti açıkcası

İzlemek isteyenler için:

Zehri böyle salarım diyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter007

Zelda için 40 dakikalık bir oynanış videosu yayınlanmış,ben dayanamadım ve izledim çooook da hoşuma gitti açıkcası

İzlemek isteyenler için:

İyi ki hikaye kısımlarını göstermeden oyunun dünyasından gösteriyorlar oynanışları. Hikayesi yok mu acaba diyeceğim de hikayesi olmayan Zelda oyununa Zelda oyunu denilmez.

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Evet biraz öyle oldu

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.