Şimdi Ara

NİSSAN NAVARA HK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2016 model navara platinyum alma arifesindeyiz, aracı bu gün inceledim ancak test aracı yoktu 2.3 motor, 190 hp. 4 çeker, oldukça donanımlı bir araç, şiçi ve hafta sonları köyde dağda bayırda kullanıcaz, yakıt ve vergisi problem değil, lakin hiç kullanıcı yorumu bulamadım,kullanan yada tecrüne eden varmıdır, nasıl bir araçtır,aldığımıza pişman eder mi bagaj havuzu ve kasanın üstünün kapatılması (CAMLI DEĞİL)dahil 110 fiyat verdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde düşündüğüm bir araç. Ben vergiden ötürü 4x2 düşünüyorum. Süspansiyon da farklı bir sistem kullanmaya başlamış nissan. Şehir içinde de rahat olduğu söyleniyor. Güzel araç, yakıtıda rakiplerine göre iyi

• Hakan K. H kullanıcısına yanıt
    Arkasında hala makas kullanılıyorsa önler ne olursa olsun farketmez konforsuzdur o araç. Ama arkalar değiştiyse test etmekte yarar var.
  • AntiFANBOY A kullanıcısına yanıt
    Yok hocam makas değilde farklı bir sistemmiş. Carviser incelemesinde duydum bende. Test aracı bakınıyorum yavaştan

• Toyota hilux'e de bakın hocam , onlardz güzel

• Arkada makas yokmuş, konfor olarak suv lardan farksız deniyor, içi oldukça geniş ve araç çok cüsseli,

• Twin Turbo kullanıcısına yanıt
    Baktım hocam ancak moose testindeki durumu görünce vazgeçtik yolda ne ile karşılaşacağımız belli olmaz Allah muhafaza araçta esp olmasına rağmen takla atmaya diğer suv ve pickuplardan daha yatkın

• metesserdar kullanıcısına yanıt
    Toyota hilux le karıştırıyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süspansiyonlar multilink denilen çok noktalı bağlantılı konfor olarak iyi konfor açısından amarok da çok iyi onu da mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim vergi avantajı da mevcut

• Geçen hafta navara platinuim 4x4 ü aldım sorular varsa yanıtlayabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

Geçen hafta navara platinuim 4x4 ü aldım sorular varsa yanıtlayabilirim

Hayırlı olsun kardeşim...

Benim bir tanışımda 2012 modeli var , 15 lt.lerde yaktığını söylüyordu geçenlerde. Ticaret dışı hususide kullanılacaksa yakıtı yorar diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 2 Mayıs 2017; 2:11:45 >
  • orhan1461 kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkürler, Hocam eski kasaları bilemem, yeni navara şu an pickup sınıfında en az yakan araç. Ş içi hiç az yaksın diye uğraşmadan 8.5, ş dışı 110 km 5, 8 -6 lt civarı yakıyor, 14 15 lt yakan araca binilmez hocam ne ticaret bırakır ne husisiyet :)

• quote:

İyi dilekleriniz için teşekkürler, Hocam eski kasaları bilemem, yeni navara şu an pickup sınıfında en az yakan araç. Ş içi hiç az yaksın diye uğraşmadan 8.5, ş dışı 110 km 5, 8 -6 lt civarı yakıyor, 14 15 lt yakan araca binilmez hocam ne ticaret bırakır ne husisiyet :)

Otomobil gibi yakıyormuş

• quote:

Hayırlı olsun bende 4x2sini aldım 2000 km de daha şehir dışında 100 120 km arasında kullanıldığında kendi hesabına göre 8 litre ortalama gösteriyor.. bu rakam bence de kesin gibi.. bir yakınımda aynı zamanda duster 4x2 aldı galiba 1.5 motor aynı hızlarda o da 7 litre ortalama gösteriyor bence duster daha çok yakıyor motorları kıyaslayınca..
    Yakıtı ölçmedim fakat şehir içinde yeni navara biraz fazla yakıyor gibi.. tahminen en az 15 litre.. önceden L200 vardı o şehir içinde navaraya kıyasla daha az yakıyordu..

şehir içinde ortalama kaç devirde kullanıyorsunuz?

• Hocam benim araç otomatik, araç 2000 devirde bir üst vitese geçiyor. 13 15 lt ş içi yaksa ben bu aracı bir gün kullanmam, ş içi 13 lt yakıyor diye captivamı 30 bin km de satmıştım bu kadar tüketimi olan araca binmek israf bence, ş içi 9 lt civarı yakıyorum, bu gün 250 km ş dışı kullandım bölünmüş yol 95 km hız CC açık araçta 3 kişiyiz, yük yok kliama açık 6,7 ortalama gösteriyordu, aynı güzergahta captiva 8 lt civarı yakıyor, sizin araç 160 beygirnolanından sanırım yüksek devirdemi kullanıyorsunuz

• Pickup bakiyosaniz en mantikli secim

• metesserdar kullanıcısına yanıt
    Evet 160 beygirlik. Genellikle 2000 devir civarlarında kullanıyorum.

Aracınıza yaptığınız aksesuar filan var mı. Mesela geri vites az aydınlatıyor diye sol alt a led lamba bağladım. Kapı içindeki yerlere aliexpressden döşeme aldım.

• aksesuar sayılırmı bilemiyorum ama bagaj havuzu ve bu ahtapot dedikleri kasa üstünde kalın borular varya onlardan taktırdım, bazen memlekette köy işleri için yük falan taşımak icap ediyor, bu sebeple biraz zorunluluktan takdırdım denebilir, serviste zaten orjinal aksesuar yok pahalı diye getirmiyorlar, yoksa navaranın bir katalog dolusu orjinal aksesuarı var, sipariş ile gelebilir tabi, aracınız 4 çekermi, yük konusunda ve arazide deneme şansınız oldumu hiç, ayrıca şunu da söyleyelim navaranın konforu SUV ları aratmıyor bu arka amortisör sistemi gerçekten çok ama çok iyi, diğer pickuplardaki makas sitemi bozuk yollarda tam bir işkeneceye dönüşüyor çünkü.
  • Aracım 4x2 toprak yolda az bi yağmur yağza çok zor gidiyor. Kuru toprak yolda da çok kayıyor ve zor gidiyor. Orjinal lastikleri var üzerinde. Önceden L200 vardı onun lastikleri daha inceydi daha rahat gidiyordu. Navaraya bfgoodrich at ko2 almayı düşünüyorum. Toprak yolda daha iyi gider.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.