Şimdi Ara

Nitro Ax inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasayı bugün firebal dan aldım. Kasanın gerek kalitesi gerekse tasarımı çok etkileyici. Fiyat olarakta bu tarz bir kasa için uygun bir fiyata sahip.

Nitro Ax inceleme

Kasayı üreten firma hiç bir şeyden kaçınmamış açıksı kasanın bütün metal bölümleri 1mm lik çelikten (en zor yanı taşıması).

Nitro Ax inceleme

Arka bölümde kabloları saklamanız için 1 cm civarında boşluk var böylece sistemin üzerinde kablo karmaşası olmuyor ve hava içeride rahatça dönebiliyor.

Nitro Ax inceleme

sistemin tamamen kablolanmış hali.

Ayrıca akıllıca tasarlanmış bir Airduct a da sahip sistem. Airduct bir çok kasada ki gibi sabit değil. Hem airduct ın yerini hem de işlemci ile arasında ki mesafeyi ayarlayabildiğiniz gibi ayrıca üzerine 12 cm lik iyi bir fanda takabiliyorsunuz.

Nitro Ax inceleme

Nitro Ax inceleme

Ayrıca kasaya güzel bir hava katan ön panel ve ışıklandırmasıda Nitro Ax e özel güzel bir tasarım.

Nitro Ax inceleme

Kasanın tamamen kapalı hali ise.

Nitro Ax inceleme

Nitro Ax inceleme

ve sistem çalışırken....

Nitro Ax inceleme

Kasa seçenekleri ve fiyatları:

http://www.firebal.net/asp/brands.asp?Brand_ID=Nitro%20AX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sethamon -- 10 Mayıs 2006; 3:53:24 >

• güzel inceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinferit223

güzel inceleme
    ön ışıklandırma harbiden güselmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir_

ön ışıklandırma harbiden güselmiş

Alıntıları Göster
    feel hurricane çok daha şık bence
    o harddisleri ters takmışsın fenada olmamış gerçi
    öndeki o delikli panel plastikmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimler -- 10 Mayıs 2006; 14:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daimler

feel hurricane çok daha şık bence
    o harddisleri ters takmışsın fenada olmamış gerçi
    öndeki o delikli panel plastikmi

Alıntıları Göster
    fiyatları bana pahalı gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradle of filth

fiyatları bana pahalı gibi geldi

Alıntıları Göster
    güzel inceleme güzel kasa ama biraz tuzlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: phobia

güzel inceleme güzel kasa ama biraz tuzlu

Alıntıları Göster
    ondekı amd logosunu cıkaramadım bea:D
    INtel dıılmı o alet neden amd logosu var:d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceset -- 13 Mayıs 2006; 10:22:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceset

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ceset

O Daimler ın kasası gece ışıkları iyi görünmez (fotograf makinası yüzünden) diye yapmadan önce o kasayı çekmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sethamon

quote:

Orjinalden alıntı: ceset

O Daimler ın kasası gece ışıkları iyi görünmez (fotograf makinası yüzünden) diye yapmadan önce o kasayı çekmiştim.

Alıntıları Göster
    Güzel bir kasa ve kabloları çok iyi toplamışsın.Hayırlı olsun ! Darısı başımıza artık.
    Bende AeroCool BayDream ile ikisi arasında kaldım.Bakalım hangisi olcak....

• quote:

Orijinalden alıntı: toluen

Güzel bir kasa ve kabloları çok iyi toplamışsın.Hayırlı olsun ! Darısı başımıza artık.
    Bende AeroCool BayDream ile ikisi arasında kaldım.Bakalım hangisi olcak....

Alıntıları Göster
    disk yuvaları hoşmuş..güzel kasa ama fiyatı banada pahalı geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper1391

disk yuvaları hoşmuş..güzel kasa ama fiyatı banada pahalı geldi..

Alıntıları Göster
    oldukça güzel bir inceleme..kasa içi de iyi gözüküyor peki sistem içi ısıda nasıl? soğutması nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myavuz89

oldukça güzel bir inceleme..kasa içi de iyi gözüküyor peki sistem içi ısıda nasıl? soğutması nasıl?

Alıntıları Göster
    @sethamon
    >kasanın önündeki "Scythe Kama Bay" mi? eğer öyleyse fan performansı nasıl (kasadan cıkan fana kıyasla) vede sessizmi?

saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer35

@sethamon
    >kasanın önündeki "Scythe Kama Bay" mi? eğer öyleyse fan performansı nasıl (kasadan cıkan fana kıyasla) vede sessizmi?

saygılar....

Alıntıları Göster
    çok pahalı ya off off ama süpoer kasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

çok pahalı ya off off ama süpoer kasa

Alıntıları Göster
    sitesinden anladığım kadarı ile kasa amerikada üretiliyor gerçekten de güzele benziyor bence thermaltake'in birçok modelinden daha iyi bir kasa, teknoramada yakından görmüştüm ama bu inceleme fikrimi pekiştirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer35

@sethamon

saygılar....

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: slayer35

@sethamon

saygılar....

ve üstte ki Scythe Kama Bay kesinlikle çalıştığını duyamıyorsun. feel hurricane e takmıştım ilk başta çalıştığını görmek için açıkçası iki saat yeniden sökmem gerekti. yoksa inanmayacaktım :)

bir arkadaşlar ben de başta çok pahalı düşünüyordum ama bu kasa 10 yıl ilk günkü gibi kalabilecek kadar sağlam ve kaliteli bir kasa ondan dolayı bence ucuz bile fiyatı.

sistemin sıcaklığı. işlemci 478 pin 3.0 ghz presscot. daha önce hiç 50 derecenin altında görmemiştim.

BilgiAlanı Değer
    Algılayıcı Özellikleri
    Algılayıcı Türü National LM85 (SMBus 2Eh)
    Anakart Adı Intel D845EBT / D845GEBV2 / D845PEBT2 / D845PESV / D848PMB / D865PERL / D875PBZ

Sıcaklıklar
    Anakart 28 °C (82 °F)
    CPU 39 °C (102 °F)
    Aux 30 °C (86 °F)
    Seagate ST3160023A 36 °C (97 °F)
    Seagate ST3160827AS 35 °C (95 °F)

Soğutucu Fanlar
    CPU 2638 RPM
    Sistem 728 RPM
    Kasa 918 RPM

Voltaj Değerleri
    CPU Çekirdek 1.50 V
    +1.5 V 1.35 V
    +3.3 V 3.39 V
    +5 V 5.05 V
    +12 V 12.00 V
    Debug Info F FF 07 FF FF FA 16 F1 1C
    Debug Info T 27 1C 1E 81
    Debug Info V 73 73 C5 C2 C0

quote:

Orjinalden alıntı:

sitesinden anladığım kadarı ile kasa amerikada üretiliyor gerçekten de güzele benziyor bence thermaltake'in birçok modelinden daha iyi bir kasa, teknoramada yakından görmüştüm ama bu inceleme fikrimi pekiştirdi

arkadaşa katılıyorum thermaltake in bu fiyatlarda böyle bir kasası da yok zaten 300 ytl ye çıksaydım Silverstone TJ06 alırdım düşünmeden. Ama şimdilik o kadar para ayıramam artık 2. bir sistem alacak olursam onda TJ06 kullanırım.

firebal a böyle ürünler getirerek piyasayı canlandırdığı ve bu kalitede ürünler getirttiği için çok çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sethamon -- 17 Mayıs 2006; 1:38:42 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: slayer35

@sethamon

saygılar....

ve üstte ki Scythe Kama Bay kesinlikle çalıştığını duyamıyorsun. feel hurricane e takmıştım ilk başta çalıştığını görmek için açıkçası iki saat yeniden sökmem gerekti. yoksa inanmayacaktım :)

bir arkadaşlar ben de başta çok pahalı düşünüyordum ama bu kasa 10 yıl ilk günkü gibi kalabilecek kadar sağlam ve kaliteli bir kasa ondan dolayı bence ucuz bile fiyatı.

sistemin sıcaklığı. işlemci 478 pin 3.0 ghz presscot. daha önce hiç 50 derecenin altında görmemiştim.

BilgiAlanı Değer
    Algılayıcı Özellikleri
    Anakart Adı Intel D845EBT / D845GEBV2 / D845PEBT2 / D845PESV / D848PMB / D865PERL / D875PBZ

Sıcaklıklar
    Anakart 28 °C (82 °F)
    CPU 39 °C (102 °F)
    Aux 30 °C (86 °F)
    Seagate ST3160023A 36 °C (97 °F)
    Seagate ST3160827AS 35 °C (95 °F)

Soğutucu Fanlar
    CPU 2638 RPM
    Sistem 728 RPM
    Kasa 918 RPM

Voltaj Değerleri
    CPU Çekirdek 1.50 V
    +1.5 V 1.35 V
    +3.3 V 3.39 V
    +5 V 5.05 V
    +12 V 12.00 V
    Debug Info F FF 07 FF FF FA 16 F1 1C
    Debug Info T 27 1C 1E 81
    Debug Info V 73 73 C5 C2 C0

quote:

Orjinalden alıntı:

arkadaşa katılıyorum thermaltake in bu fiyatlarda böyle bir kasası da yok zaten 300 ytl ye çıksaydım Silverstone TJ06 alırdım düşünmeden. Ama şimdilik o kadar para ayıramam artık 2. bir sistem alacak olursam onda TJ06 kullanırım.

firebal a böyle ürünler getirerek piyasayı canlandırdığı ve bu kalitede ürünler getirttiği için çok çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    BilgiAlanı Değer
    Algılayıcı Özellikleri

Sıcaklıklar
    Anakart 28 °C (82 °F)
    CPU 38 °C (100 °F)
    Aux 30 °C (86 °F)
    Seagate ST3160023A 31 °C (88 °F)
    Seagate ST3160827AS 31 °C (88 °F)

Soğutucu Fanlar
    CPU 1552 RPM

Voltaj Değerleri
    CPU Çekirdek 1.50 V
    +1.5 V 1.35 V
    +3.3 V 3.39 V
    +5 V 5.08 V
    +12 V 12.00 V
    Debug Info F 97 0D FF FF FF FF FF FF
    Debug Info T 26 1C 1E 81
    Debug Info V 72 72 C5 C3 C0

arkadaşlar sucaklık değerini verdiğim sırada fanları yerleştirirken büyük bir hata yapmış olduğumu farkettim. bunlar düzeltildikten sonra ki ısı değerleri.

• quote:

BilgiAlanı Değer
    Algılayıcı Özellikleri

Sıcaklıklar
    Anakart 28 °C (82 °F)
    CPU 38 °C (100 °F)
    Aux 30 °C (86 °F)
    Seagate ST3160023A 31 °C (88 °F)
    Seagate ST3160827AS 31 °C (88 °F)

Soğutucu Fanlar
    CPU 1552 RPM

Voltaj Değerleri
    CPU Çekirdek 1.50 V
    +1.5 V 1.35 V
    +3.3 V 3.39 V
    +5 V 5.08 V
    +12 V 12.00 V
    Debug Info F 97 0D FF FF FF FF FF FF
    Debug Info T 26 1C 1E 81
    Debug Info V 72 72 C5 C3 C0

arkadaşlar sucaklık değerini verdiğim sırada fanları yerleştirirken büyük bir hata yapmış olduğumu farkettim. bunlar düzeltildikten sonra ki ısı değerleri.

Alıntıları Göster
    bende alıcam bundan bi tane.Gerçekten çok şıkmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: fred78

bende alıcam bundan bi tane.Gerçekten çok şıkmış.

Alıntıları Göster
    ek bir sorum olacak bu kasayı ben de almayı düşünüyorum yan panelindeki yan delik gibi birşey var buraya neon ışık takılabilir mi yani açılıp kapanmayı engeller mi biraz görsellik katmayı düşündümde aklıma bir proje geldi:)
  • quote:

ek bir sorum olacak bu kasayı ben de almayı düşünüyorum yan panelindeki yan delik gibi birşey var buraya neon ışık takılabilir mi yani açılıp kapanmayı engeller mi biraz görsellik katmayı düşündümde aklıma bir proje geldi:)

Alıntıları Göster
    güzel çalışma
  • quote:

Alıntıları Göster
    yan kapak şeffaf olmaması dışından bir sorunu yok kasanın o yönde yan kapağa neon kolay ben 12 cm lik fan bile taktım kablo bağları ile.

quote:

Orjinalden alıntı: Myavuz89

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.