Şimdi Ara

Nokia 5800 Xm Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlikta belirtiğim gibi Ekranin Sağ üst tarafinda çok ufak bir nokta var acaba ne dir bu yardımci olursaniz sevinirm.

• arkadaşlar yardımcı olucak yok mu
  • ölü pixel.
  • bunu kendimiz Halledebilirmiyiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaspian

bunu kendimiz Halledebilirmiyiz ?

hayır. donanımsal bir sorundur. LCD monitörler de de olur genelde. 2 çeşidi var. Ölü pixel ve Yarı Ölü Pixel. Yarı ölü pixel üstünde elini gezdirdiğinde hafiften bastırarak ovaladığında hayata geri döner. ama ölü pixeller için maalesef yapılacak pek birşey yoktur. benimki 6220 classic telefonumda vardı. sürekli gözüme batıyordu. değiştirdim kurtuldum

quote:

Orijinalden alıntı: MrCaspian

bunu kendimiz Halledebilirmiyiz ?

• peki ozaman bayramdan sonra garantiye veriym bari yapcak bişey yok
  • nokta parlaksa (siyah değil de beyaz, mavi ya da yeşilimsiyse) ölü değil de tıkanık piksel olması daha muhtemel. normalde bunlar için geliştirilmiş vidyoları (sürekli renklerin değiştiği) aralıksız uzun süre (yarım saatten bütün geceye kadar uzayabilir) oynatarak ekranı ısındırıp sonra yumuşakça ovalayarak düzeltebilenler var(mış). bende de bir tane mevcut, ama ben çok uğraşmama rağmen düzeltemedim. hatta o yüzden koyu renk temalar kullanmıyorum. bendeki sadece siyah ya da siyaha yakın görüntülerde belli oluyor.

nokia 3 tane olmadıkça bunları garanti kapsamına almıyor. ancak ben ilk aldığımda ekranın ortasında tıkalı piksel var diye ertesi gün gidip değiştirmiştim. orada kontrol de ettik ve yeni aldığımda göremedik. eve geldiğimde temayı değiştirince bir tıkalı piksel daha ortaya çıktı. bir daha da götürmedim eskisi kadar rahatsız edici bir yerde olmadığı için.

eğer yukarıdaki yöntemle geçiremezsen, ya da tıkalı değil de ölü pikselse, kurtulmanın tek yolu ekranı değiştirmek. o da her halde epey pahalıya patlar. eğer yeni aldıysan telefonu, aldığın yerde de müşteri hizmetleri iyiyse, hemen gidip şansını deneyebilirsin.

• siyah planda belli oluyor vede sanki renk deyiştiriyor telefonu alalida 2 ay oldu dün felan yoktu bu böyle ölü piksel
  • bence de zaman kaybetmeden git şansını dene bence. sonra çok gözüne batar
  • evet yarın bi garanti ile konuşuyum bakalım ne diycekler bana teşşekurler yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.