Şimdi Ara

notebook açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, hemen sorunumu anlatayım.

asus n61jq notebook kullanıyorum. akşam ekran birden dondu, mouse oynamıyor kapatma tuşu çalışmıyor kısaca hiç tepki vermiyordu çıkardım kabloyu kapandı (batarya yok). sonra kabloyu taktım power tuşuna basmadan çalıştı ama açılmadı. caps lock ışığı yandı söndü, power lambası yandı ama ekran hiç açılmadı. hdmi ile tv ye bağladım yine görüntü gelmedi, zaten windows açılış sesi falan da gelmedi. sadece bir süre sonra fan çalışıyor. kabloyu çıkartıp powera bir süre bastım sonra tekrar denedim sonuç yine aynı. sizce sorun nedir?

• Dostum direk fişe takınca kendi çalışıyorsa bios pili bitik onu bir değiştir bazı sistemler bios pili bitikse görüntü vermiyor birde bataryaı sök güç kablosunu çıkar 5-10 kere power tuşuna baş çek birde notebookları sürekli hareket ettirdğimiz için ramlar oynama yapabiliyor sök tak yapabilirseniz iyi olur
  • pili değiştirdim ama etkisi olmadı. sorun aynen devam ediyor
  • bilgisayarı çalıştır capslock tuşuna basınca ışığı yanıyor ise sorun ekran kartı yok tepki gelmiyor ise ramlarda yada guney chipset arızası vardır

ram 2 tane var ise tek ram ile çalıştırmayı dene ram tek ise başka slota takarak dene

kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.