Şimdi Ara

notebook anakart-işlemci uyumsuzluğu mu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    acer 3050 laptopum da Prespa M ( da0zr3mb6e0 rev e ) anakart mevcut ve üzerinde Mobile AMD Sempron 3500+ 1.8 ghz işlemci bulunmakta. hal böyle iken işlemciyi bozulan başka bi laptop üzerindeki AMD Turion II Ultra 2.4ghz ile değiştirmek istedim. Her ikiside Socket S1 (638) oldugundan değişmem sorun olmadı. Değiştirdikten sonra laptopumu açtım açıldı ışıkları da yandı ama ekran açmadı (hiç ışık gelmedi), şu anda tekrar eski işlemciyi takarak kullanıyorum.
    Bu türlü bir sorunun kaynağı ne olabilir, anakart işlemci uyumsuzluğumu, anakartın özelliklerine internet üzerinden ulaşamadım, donanım konusunda deneyimli arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum.

• takılan işlemcinin çalıştığına eminseniz konu uyumsuzluk olarak görünüyor ki zaten maalesef soketin aynı olması işlemcinin anakartta çalışması için yeterli değil..anakart üreticisi aynı sokette olsa daha farklı işlemciler için bios vermeli..masaüstü sistemlerdede sıkça karşılaşılan bir durum,soket uygun olsada üretici bios ile destek vermezse/veremezse maalesef çalışmaz..diğer bir konu notebook larda bu biosları(verilmişse) anakart üreticisinden ziyade sistem üreticisinin sayfasında bulursunuz..acer ın sitesinden ilgili modelin dosyalarına bakmanızı öneririm,belki işlemci desteği için bios verilmiştir

http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers

modelin bu olduğuna eminseniz bios sekmesi altında bir adet bios var ama yüklü gelenmi yoksa yenimi bilemiyorum

edit:aspire 3050 diye seçmiştim ama linke yansımamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 31 Temmuz 2013; 0:58:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.