Şimdi Ara

Notebook için ATI RADEON x200 mü? x700 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar notebook almayı düşünüyorum, inceledim araştırdım ama kimse doğru düzgün birşey diyemedi veya ben bulamadım.

ATI Mobility Radeon x200 ve x700 ekran kartı olan modeller var. tamam x700 daha sonra çıktı ama arasında teknik olarak ne gibi farklar vardır?
    yoksa nvidia ekran kartı olan bir notebook mu almak lazım. kafam çok karıştı..

yorumlarınıza ihtiyacım var.

sevgiler&saygılar.

• kesinlikle x700 zaten x200 le aynı katagoride degil x200 paylasımlı ekran akrtıdır yani ramden yer ama x700 paylasımsızdır oyuun oynamak falan icin x700 almalsıın ama ben oyun oynamam falan derse x200 de yeter ama x700 x200 den cok daha bir ekran kartıdır
  • x200 bu saatten sonra alınmaz (imzama bak anlarsın ) x700 bile yavaş yavaş eskimeye başladı. Şimdi eğer ilerde sorun yaşamak istemiyosan (benim gibi) x1300 al derim ben acer 5602 şu an alınabilecek en akıllıca notebook. Ben aldıktan sonra gördüm ve şu ançok pişmanım. Nvidia go6600 ve üstü de iyidir

ayrıca bütün sülaleleri burda al kendin bak

http://freestone-group.com/video-card-stability-test/benchmark-results.html

• saolun arkadaşlar. ama anlamadığım bir nokta var.
    ati x200 paylaşımsız 128mb değil mi ?

bir de bazı modellerde paylaşımlı 256 mb diyor. paylaşımlı 256, paylaşımsız 128 i geçer mi ?
  • x200 maksimum 128 mb dır, 32 ya da 64 mb seçme şansın da var. 256 paylaşımlı olanlar 128 ekran kartında + 128 ram
  • quote:

Orjinalden alıntı: UML

x200 maksimum 128 mb dır, 32 ya da 64 mb seçme şansın da var. 256 paylaşımlı olanlar 128 ekran kartında + 128 ram

benim ekran kartım x200 ve tamamı paylaşımlı 256 mb...
  • Kesinlikle X700...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogfish.net

x200 bu saatten sonra alınmaz (imzama bak anlarsın ) x700 bile yavaş yavaş eskimeye başladı. Şimdi eğer ilerde sorun yaşamak istemiyosan (benim gibi) x1300 al derim ben acer 5602 şu an alınabilecek en akıllıca notebook. Ben aldıktan sonra gördüm ve şu ançok pişmanım. Nvidia go6600 ve üstü de iyidir

ayrıca bütün sülaleleri burda al kendin bak

http://freestone-group.com/video-card-stability-test/benchmark-results.html

x1300 ün, x700 karşısında hiç şansı yok. X700 ezer geçer....

• ATİ RADEON X 700 MOBİLİTY ATİ RADEON X 700 MOBİLİTY ATİ RADEON X 700 MOBİLİTY
  • tabi ki X700 dostum 200m de paylaşımlı üzerinde RAM yok ama ne yapacağın de önemli.

ama kesinlile karşılaştıramazsın

200M de çip var kendine ait işlemcisi falan var ama ram yok o da sistem belleğinden alıyor
  • zerachi sen nasıl 256 mb yaptın bende de paylaşımlı x200m ekran kartı var ama maksimum 128mb a çıkartabiliyorum paylaşımını.Kulandığın ati driverlari ve sisteminin özellikleri nedir screenshot var mı? Teşekkürler.
  • x700

(ayrıca x1600 ü tavsiye ederim oda yeni x700 ama sakın x1400 alma)
  • http://kettya.com/notebook2/gpu_ranking.htm

quote:

Orjinalden alıntı: blackbeyaz

Arkadaşlar notebook almayı düşünüyorum, inceledim araştırdım ama kimse doğru düzgün birşey diyemedi veya ben bulamadım.

ATI Mobility Radeon x200 ve x700 ekran kartı olan modeller var. tamam x700 daha sonra çıktı ama arasında teknik olarak ne gibi farklar vardır?
    yoksa nvidia ekran kartı olan bir notebook mu almak lazım. kafam çok karıştı..

yorumlarınıza ihtiyacım var.

sevgiler&saygılar.

• arkadaşım ben laptopumda geforce go6600 pcı express kullanıyorum dehşet yani ööle diyim..x700 le rahat yarışır diye düşünüyorum.
  • x700 x200m i ezer gecer

x1300 ve x1400 serileri de cok kalitesiz..Sadece giris seviyesi icin..3D Mark larda ikisi de x700 den asagi aliyor

Ama artik o bile eskidi...
    Eger notebook alcaksan biras bekle derim..Cunku agustos da Core 2 Duo lar cikacak..Ve ilk cikan Core Duo larin fiyatlari dusecek..
    O zaman da x1600 lu birsey alirsin
  • x700 den şaşma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sipahi21

x700 x200m i ezer gecer

x1300 ve x1400 serileri de cok kalitesiz..Sadece giris seviyesi icin..3D Mark larda ikisi de x700 den asagi aliyor

Eger notebook alcaksan biras bekle derim..Cunku agustos da Core 2 Duo lar cikacak..Ve ilk cikan Core Duo larin fiyatlari dusecek..

kart 128bit olsa bn sana gösteririm kalitesiz i ama ........ yaktın bizi ati.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: maybera

quote:

x700 x200m i ezer gecer

kart 128bit olsa bn sana gösteririm kalitesiz i ama ........ yaktın bizi ati.....

Ah maybera ah.

sen boşver takma arkadaş biraz abartmış, x700 x1400'ten tabiki daha iyi ama x1400 kesinlikle kalitesiz değil hatta giriş seviyesi hiç değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: MAG

quote:

Orjinalden alıntı: maybera

quote:

x700 x200m i ezer gecer

Ah maybera ah.

sen boşver takma arkadaş biraz abartmış, x700 x1400'ten tabiki daha iyi ama x1400 kesinlikle kalitesiz değil hatta giriş seviyesi hiç değil.

böyle abi nankör bunlar 3d mark 05 den 64bit olarak 2200 alan bir kart . nerdeyse go 6600 kdr puan . kalitesiz demek etik açıdan yanlış .

ama x700 e göre biraz zayıf kalıyor vs. denebilir....

• X700 > X200, X1300, X1400 ama X200 hepsinden baya bi geride(on board zaten). Diğerleri arasında büyük fark yok. Ama herkezin görüşü de kendine, kimse başkalarına bişey kanıtlamak zorunda değil.(Laf atmaya gerek yok).............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 11 Haziran 2006; 17:06:24 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.