Şimdi Ara

NOTEBOOKLARDA ISINMA VE UCUZ ÇÖZÜM YOLU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sorun notebok çok ısınıyor, bizede müşterilerden çok sık geliyor.
    Notebook tamircisinde! ücretsiz arıza tespit yapılıyor sonuç olarak fan bozuk değişmesi lazım 60/120 USD arası para isteniyor.
    Notebook sahibi ister istemez kabul ediyor tabiki.
    Örneğin biz böyle bir işten en fazla 60 tl para alıyoruz.
    Beni rahatsız eden konu değiştirilmediği halde değiştirdik denilmesi ve haksız bir kazanç sağlanmasıdır.Çoğu yerde yapılan aynen şu:aşırı kirlenmiş ve toz ve pislikle dönmez hale gelen işlemci fanı güzelce temizleniyor.
    Tamam değişmesi gereken durumlarda oluyor,chip arızası vs oluyor(chip değişim konusunada ayrıca değineceğim)
    Yukarda belirttiğim gibi beni rahatsız eden,vicdanı olan herkeside rahatsız etmesi gereken konu,helal kazanmak bunun için yapılmayan şeyin yapıldığını söylemek ve fazla para almak,insanların maduriyetlerinden faydalanmaktır.
    İşini hakkıyla yapan meslektaşlarıma hayırlı işler,bol bereketli kazançlar dilerim.
    Tamir işi güven işidir...

• bende aşırı hassasiyet var kul hakkı konusunda. Bu yüzden staja başladıgım yerde acaba haksızlık yapıyorlar mı , haksız kazanç sağlarlarsa anlaşamam %100 diyordum ama sonradan fark ettimki işini hakkıyla yapan insanlar daha var. Fakat sayıları çok az. Sende bu haksızlıga göz yumarsan sende kul hakkına giriyorsun demektir.
  • Allah kul hakkına girmeyi nasip etmesin, elimizden geldiğince çevremize böyle temiz çalışan yerleri tavsiye edeceğiz.
  • bir işi yapacaksan Allah rızası için yapacaksın. kul bilmese bile Allah bilir. o kadar para alıpta yaptık diyorlarsa kul hakkıdır bu.
    Rabbim kul hakkı yemekten korusun bizi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih.akbalik

bir işi yapacaksan Allah rızası için yapacaksın. kul bilmese bile Allah bilir. o kadar para alıpta yaptık diyorlarsa kul hakkıdır bu.
    Rabbim kul hakkı yemekten korusun bizi...

Amin, Doğru söze ne denir. Amenna...
  • siyasetle uğraşanlar ozaman yandı :D kul hakkı mı ? nerede?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.