Şimdi Ara

Numaramı Taşıdım Fakat Önceki Sim Karta Kayıtlı Olan Kişiler Silindi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
6
Cevap
1
Favori
35.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Numaramı Turkcell'den Vodafone'a taşıdım, bugün açıldı hattım. Fakat eski sim kartımdaki kayıtlı rehber numaraları buraya geçmedi, yani rehber taşınmadı. Normal olan da bu sanırım. Bana rehberin silinmeyecek gibi birşeyler söylemişlerdi ama.. Bunları vodafone sim kartına geçirme ya da yedekleme şansım var mı? Tek tek kaydetmem sıkıntılı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sıkı Dur Geliyorum -- 19 Ekim 2015; 17:39:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Numara Taşıma Sonrası Eski SIM Karttaki Rehber Bilgilerinin Silinmesi

Numara taşıma işlemi sonrası, eski SIM kartta kayıtlı olan kişilerin numaralarının yeni SIM karta aktarılmayacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle, numara taşımadan önce rehber bilgilerinin yedeklenmesi önem arz eder.

Eski SIM Karttaki Rehber Bilgilerini Bulma

Eski SIM karttaki rehber bilgilerine aşağıdaki yöntemlerle erişilebilir:

• SIM Kartı Başka Bir Cihaza Takma: Eski SIM kartı destekleyen başka bir cihaza takarak rehber bilgilerini görüntüleyebilirsin.
    • SIM Kart Okuyucu Kullanma: SIM kart okuyucusu, SIM kartın içeriğini bilgisayarına aktarmana olanak tanır. Bu sayede rehber bilgileri bir dosyaya kaydedilebilir.
    • Operatöre Başvurma: Bazı operatörler, eski SIM karttaki rehber bilgilerinin bir kopyasını müşterilerine sağlayabilir. Bunun için operatörün müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi gerekir.

Rehber Bilgilerini Yeni SIM Karta Aktarma

Eski SIM karttaki rehber bilgileri yeni SIM karta manuel olarak aktarılması gerekir. Bu işlem, aşağıdaki adımlar izlenerek yapılabilir:

• Yeni SIM Kartı Cihaza Takma: Yeni SIM kartı destekleyen bir cihaza tak ve cihazı aç.
    • Rehber Uygulamasını Açma: Cihazındaki rehber uygulamasını aç.
    • Kişi Ekleme: Rehber uygulamasında, kişi ekleme seçeneğini bul ve tıkla.
    • Manuel Giriş: Kişinin adını, soyadını ve telefon numarasını manuel olarak gir.
    • Kaydetme: Kişi bilgisini cihazının rehberine kaydet.

Notlar:

• Bazı operatörler, ücretli rehber aktarma hizmetleri sunabilir.
    • Numara taşıma sonrası rehber bilgilerinin silinmesini önlemek için, numara taşımadan önce rehberin bir yedeğini almanız önerilir.
    • Rehber bilgilerini manuel olarak aktarma işlemi zaman alabilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Sıkı Dur Geliyorum kullanıcısına yanıt
    Adamlar sizin rehberinizi nereden bilsin? Yeni sim kartlar boş olarak gelir. Eski sim kartınızı takıp tüm rehberi telefon hafızasına kopyalayın. Daha sonra yeni sim kartı takıp telefon hafızasından sim karta kopyalayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 19 Ekim 2015; 17:32:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski sim kartı tak numaraları telefon hafızasına taşı sonra yeni sim kartı tak geri taşı tekrar.

• Tam olarak yapamadım kopyaladım kişileri ama devamı gelmedi. Online self servisten falan yapılabilir mi ?

• Sıkı Dur Geliyorum kullanıcısına yanıt
    Bu durumun vodafone ile alakası yok. Boş sim kartla ilgili self servisten ne yapmayı düşünüyorsunuz? Tek yolu dediğim gibidir.
  • Teşekkürler ilgilendiğiniz için, biraz karıştırmışım başında ama hallettim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.