Şimdi Ara

Nvidia Gtx 770 sli için vram sınırı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi bende GTX 770 2 gb ekran kartı var. SLI yapmayı düşünüyorum. 2 gb vram yeter li mi?

GTX 770 4gb alsam 2. kart olarak bir sıkıntı olur mu? O zaman 4 gb mı olacak toplam vram?

Bu arada oyunları hep 1920*1080 çözünürlükte oynuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: selamolsunbolubeyine

Arkadaşlar şimdi bende GTX 770 2 gb ekran kartı var. SLI yapmayı düşünüyorum. 2 gb vram yeter li mi?

GTX 770 4gb alsam 2. kart olarak bir sıkıntı olur mu? O zaman 4 gb mı olacak toplam vram?

sli/cf de tek kartın bellği kullanılır 2gb 770 sli a yetersiz kalabilir bbelki 4 gb lık alırsan onun belleğini kullanabilirsin .(emin değilim araştır
  • 1080p için 2 gb vram şu an için yeterli gibi görünüyor..crysis 3 gibbi oyunlarda 4 8x msaa açmadıktan sonra problem olmaz.. battlefield 4 ve gta 5 gibi oyunlarında 2 gb vram barajını 1080p aşacaklarını sanmıyorum
  • 2. kartını 4 GB alsanda sistem en düşük olan 2Gb vram kullanıyor bilgin olsun almaya deymez sadece Fps artışı olur oyunlarda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamolsunbolubeyine

Arkadaşlar şimdi bende GTX 770 2 gb ekran kartı var. SLI yapmayı düşünüyorum. 2 gb vram yeter li mi?

2gb ile sli yapabilirsin.2k da oynamadığın sürece 4x aa da vram kullanımın hiçbir oyunda artmaz.

Tabiki günümüzde herşeyi yaparsın bahsettiğim olay 2 sene sonrası.
  • GTX 770 hali hazırda güçlü bir karttır.Ama; CRYSIS 3, FARCY 3 vb. oyunlarda, kartın GPU gücünden dolayı AA' yı fazla açamazsınız.Ancak; SLI yaptığınızda bu güç bazı oyunlarda 2' ye kadar katlanacak ve açamadığınız AA vb. gibi ayarları açmaya başlayacaksınız.Buna bağlı olarak; V-RAM kullanımı da git gide artacaktır, bu su götürmez bir gerçektir.

Şu an için; 2GB ile SLI yapılabilir (1080P için).Ama; önümüzdeki süreçte (sene sonu, önümüzdeki sene gibi yakın zamanlar), 2GB kartların SLI için yetersiz olacağını göreceksiniz.

Bundan dolayı elinizdeki kartı satabiliyorsanız satın, GTX 770 4GB SLI' a geçin (masraflı olur), ya da GTX 780 alın.Bana sorarsanız da; tek kart olarak, yeni seriler gelene kadar devam edin.

V-RAM konusunda da;

2GB + 2GB SLI = 2GB bellek

2GB + 4GB SLI = 2GB bellek

4GB + 4GB SLI = 4GB bellek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 7 Eylül 2013; 10:05:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.