Şimdi Ara

OCZ REAPER MHZ SORUNU - BİOS YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR RAMLERİM OCZ REAPER 1066 MHZ AMA İSTEDĞİM PERFORMANSI VERMİTOR CPU Z GİBİ PROGRAMLARDA 533 MHZ GÖZÜKÜYO RAMLARA VOLTAJ VERİP YÜKSELTME OLAYINI NASIL YAPIYORUZ LÜTFEN YARDIM

ANAKARTIM GİGABYTE X38 DQ6
    İŞLEMCİ İNTEL Q6600
    RAM OCZ REAPER 1066 MHZ

BİOS RESİMLERİ VE CPU-Z RESİMLERİNİ YÜKLEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mettalhead -- 28 Şubat 2011; 3:31:29 >

• arkadaşlar bileniniz yokmu yardım edicek
  • Ramlerde sorun yok. DDR2 1066 mhz olarak çalışıyor.

DDR ramler efektif olarak cpu-z de gördüğünüz değerin 2 katı hızda çalışırlar. 533X2= 1066 mhz yani.

Benim kullandığım DDR31600 mhz ramlerde cpu-z de 800 mhz görünüyor. Sorun yok yani.

"İstediğim performansı vermiyor" demişsiniz. Ram den nasıl bir performans bekliyorsunuzda vermiyor?
  • Hocam ramlerde sorun yok 533Mhz görmesi normal 2 ile çarpıcaksın oldumu sana 1066Mz Yanlız o ramin zamanlamalarını değiştirmişsin. Bios ekranında DRAM TIMING SELECTTABLE YI Auto yap düzelecektir. Sen şimdi bi sürü ayarı oynamışsındır. En iyisi biosu resetle
  • ya atıyorum 400 mb bi divx videoyu pc içinde klasörden klasöre bile kopyalarken 2 - 3 dakikayı gördüğüm oluyor
  • günaydın arkadaşlar ben bu ramleri aldım A-DATA 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM Extreme Ed CL5 dün akşam geldi kargo ile ramler geldi bi kaç sorun yaşadım örneğin anakarttaki ilk ram slotlarına taktım pc acılmadı sizde bilirsiniz dual olması için aynı renk slotlarına takılacak (slot1-3,slot2-4) sonra diger slotlara taktım calıştı ramde 2 adet profil var 1066 olanı seçtim zamanlamayıda 5-6-6-15 olarak değiştirdi ben tekrar 5-5-5-15 olarak düzelttim kaydedip cıktım voltaj felan vermedim pc acıldı ram tetsleri yaptım bi fark göremedim acıkcası everesti kullananlar bilirler alttaki testleri ram voltajıda 1.98v gözüküyor sanırım yanlış ölçüyor diye düşündüm lost planet 2 oynadım bikaç bölüm geçtim sonra cıktım o&o defrag programını acıp monitörü kapadım sabah kalktıgımda mavi ekran hatası vermiş ve öyle kalmış şimdi ram voltajını yükseltsem 2,1 yda 2,3 e kadar acaba stabil calışırmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

günaydın arkadaşlar ben bu ramleri aldım A-DATA 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM Extreme Ed CL5 dün akşam geldi kargo ile ramler geldi bi kaç sorun yaşadım örneğin anakarttaki ilk ram slotlarına taktım pc acılmadı sizde bilirsiniz dual olması için aynı renk slotlarına takılacak (slot1-3,slot2-4) sonra diger slotlara taktım calıştı ramde 2 adet profil var 1066 olanı seçtim zamanlamayıda 5-6-6-15 olarak değiştirdi ben tekrar 5-5-5-15 olarak düzelttim kaydedip cıktım voltaj felan vermedim pc acıldı ram tetsleri yaptım bi fark göremedim acıkcası everesti kullananlar bilirler alttaki testleri ram voltajıda 1.98v gözüküyor sanırım yanlış ölçüyor diye düşündüm lost planet 2 oynadım bikaç bölüm geçtim sonra cıktım o&o defrag programını acıp monitörü kapadım sabah kalktıgımda mavi ekran hatası vermiş ve öyle kalmış şimdi ram voltajını yükseltsem 2,1 yda 2,3 e kadar acaba stabil calışırmı ?

zaten ürünün Voltaj Değeri2.1v-2.3v arasi yaziyor.Deneyin 2,1v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolkan_rx7 -- 1 Mart 2011; 10:36:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wolkan_rx7

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

günaydın arkadaşlar ben bu ramleri aldım A-DATA 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM Extreme Ed CL5 dün akşam geldi kargo ile ramler geldi bi kaç sorun yaşadım örneğin anakarttaki ilk ram slotlarına taktım pc acılmadı sizde bilirsiniz dual olması için aynı renk slotlarına takılacak (slot1-3,slot2-4) sonra diger slotlara taktım calıştı ramde 2 adet profil var 1066 olanı seçtim zamanlamayıda 5-6-6-15 olarak değiştirdi ben tekrar 5-5-5-15 olarak düzelttim kaydedip cıktım voltaj felan vermedim pc acıldı ram tetsleri yaptım bi fark göremedim acıkcası everesti kullananlar bilirler alttaki testleri ram voltajıda 1.98v gözüküyor sanırım yanlış ölçüyor diye düşündüm lost planet 2 oynadım bikaç bölüm geçtim sonra cıktım o&o defrag programını acıp monitörü kapadım sabah kalktıgımda mavi ekran hatası vermiş ve öyle kalmış şimdi ram voltajını yükseltsem 2,1 yda 2,3 e kadar acaba stabil calışırmı ?

zaten ürünün Voltaj Değeri2.1v-2.3v arasi yaziyor.Deneyin 2,1v deneyin

ben 1066 mhz profilini secince otomatik olarak gerilimi yükseltir diye düşündüm ama olmadı herhalde eve gidince bi yükselteyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.