Şimdi Ara

ODTÜ İSTEYENLER İÇERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
4
Favori
9.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne açıdan kötüleşiyor acaba? Hocam mantıken bakarsak hocalar aynı eğitim sistemi aynı. Sıralamaların düşmesi kötüleştiğini göstermez. Şu anki işverenlerin çoğu odtünün en iyi dönemlerine yetişmiş kişiler. Yani şu anki üniversite sıralaması veya siz mezun olduğunuzdaki üniversite sıralaması bir şeyi etkilemicek odtü mezununun imajı ve işe kabulü açısından. Şu anda odtü halen en iyi mühendis yetiştiren üniversitelerden birisi konumunda. Bu imaj da yakın zamanda kolay kolay sarsılmaz bence. Puanların düşmesi bence iyi öğrenciler için rekabetin kırılması açıısından iyi bir fırsat ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kreondicetel K kullanıcısına yanıt
    Bence Odtü kampüs olarak vs itüden önde abi Odtünün arkasına İtü de yazacağım ama Odtü gelirse daha çok sevinirim bence Odtü eğitimi gayet iyi

• limon1907 kullanıcısına yanıt
    Bence de odtü itü den daha iyi :D

İtülüler gelmeden KAPPA

• Kendin kaybedersin kardeşim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Rakip elemeceler mi yoksa 😄😄

• Yok dostum ondan değilde odtü daha çok teknik bir üni olduğu ve özellikle makine adına bir ünle tanındığından endüstri gibi sosyal bir alanda hem istanbulun daha önem taşıdığını hemde daha sosyal bir okul olduğunu düşünüyorum

Teşekkürler önerileriniz için ama nevşehirde yaşıyorum 5 senelik bir eğitim sürecini düşünürsem hem Ankara hem de Odtü ortamı daha rahat bence hayırlısı olsun sizin için de

• Hocam kaç k yaptın

5600

Hocam çoğu kişinin bildiğinin aksine endüstri mühendisliği işletmenin mühendisliği değildir. Bildiğiniz gibi işletme mühendisliği diye başka bir bölüm var. Bizim asıl olayımız operational research denen iştir. Bu da mühendis bakış açısı gerektirir. Or yapabilmek için bütün alanlara hakim olmanız gerekir ve tam olarak bundan dolayı bütün bölümlerden neredeyse dersimiz vardır. Anlatmak istediğim piyasaya yakın olmak sadece endüstriciler için değil herkes için önemli bir şey ama konu mühendislik eğitimine geldiğinde ben odtüyü birkaç adım önde görüyorum. Kaldı ki sosyallik açısında türkiyedeki hiçbir okuldan aşağı kalmaz odtü.

Biraz fanatik gibi yazmışım ama düşüncelerim bunlar :)

Sen bu sene mi girdin sonava özellikle itü istemende hocalar etkili mi onlara bakamadım kadro olarak hangisi daha iyi

• Hocam ben Makine ve Havacılık Uzay arasında kaldım.Sizce hangisini seçmeliyim?İki alana da ilgim var.

• Hocam şimdi yanlış yönlendirme yapmayayım ama bayağı benzer bölümler ders ve çalışma alanı açısından diye biliyorum. Bana sorarsan makinenin binası merkezde aerospace bayağı uzak her yere 😄😄 tabi dişi canlı sayısın bakımından da bakmak lazım.

• Havacılık ve uzayda staj olanakları nasıl ? Öğrenciler kaçıncı sınıftan itibaren çalışmaya başlıyor bilgin var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: marowak

Bu mesaj silindi.
    Bu kafayla isteme zaten okula ziyansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchihagaeshi -- 19 Temmuz 2019; 3:5:4 >
  • Hocam merhabalar, 2593 sıralama yaptım ben. 1. tercihim Koç MBG ama 2ye İTÜ 3e ODTÜ endüstri yazmayı düşünüyorum, hocalarım İTÜyü öneriyorlar şehir avantajından dolayı. Bana da İstanbul daha çekici geliyor. Mersin ODTÜ Kolej mezunuyum hocam yani ODTÜnün benim için ayrı bir yeri var aslında. Siz bu ikisini kıyaslayabilir misiniz endüstri bakımından?

• quote:

Orijinalden alıntı: uchihagaeshi

Alıntıları Göster
    Kufur yassak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchihagaeshi

Alıntıları Göster
    Ciddi soruyorum. Okul öncesi öğretmenliğini bitirip de yurtdışında bir fırsat nasıl oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.