Şimdi Ara

odtu siyaset vs anadolu hukuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bir hafta önceye kadar odtu iibf istiyordum fazlaca ama iş ciddiye binince ülke şartlarını da düşününce hukuk daha mantikli gibi geldi... Hukuk aklıma yattı ve içime sindi açıkçası ama aklımda bi odtu siyaset bilimi ve kamu yönetimi var. Siz olsanız ne yaparsiniz önerileriniz neler?
    Odtu siyaset;http://padm.metu.edu.tr/tr/akademik-kadro
    Anadolu hukuk;https://www.anadolu.edu.tr/akademik/fakulteler/201/hukuk-fakultesi/ogretim-elemanlari

Kafam tabi ki daha netleşti ama sizlerin de fikrinizi almak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anadolu hukuk ama 1 hafta önce aklında hukuk yokmuş. Bence senin için mantıklı değil

• gallantt G kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba bende Anadolu ve Selçuk arasında kaldım siz ne önerirsiniz ?

• ismail58000 kullanıcısına yanıt
    Selçuk daha iyi sanki. Ama şehir tercihi olarak Anadolu

Hocam Selçuk neden daha iyi ?

Öğretim görevlilerinden dolayı, savcı Hakimlik sınavlarında daha öndeler. Dahasını bilmiyorum ama araştır

Teşekkürler hocam .Arkadaşım orada okuyor ama eskisi gibi olmadığı felan söylüyor geçme olayında çan sistemi olmuş .

Rica ederim. Çanda daha kolay geçilir tabii. Ama diğer türlü de mezun veremiyorlarmış daha yeni burada gördüm. Bunun eğitime yansımasını bilemeyeceğim

• Bence en çok hangisini seviyorsan ona git yoksa hep aklında kalır

• Eğer hedef avukatlık ve savcılık değilse, hakimlikse bunu Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyarakta yapabilirsin. İdari hakim olabilirsin.

Üzerine, Hukuk Fakültesi içine sinmediyse fakat, dersleri hoşuna gittiyse aynı şekilde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde Siyaset Felsefesi ve Hukuka giriş vb bir sürü ders alıyorsun Hukuk Fakültesi ile ortak.

Hukuk Fakültesi iş imkanları ; Avukat - Savcı ve Hakim

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi iş imkanları ; İdari hakim, Kaymakamlık, Müfettişlik, Müsteşarlık, Ateşe ve Konsolosluk yani diplomat oluyorsun, bu bölümden mezun olursan.

Tabii ki iş imkanları, maaş önemli fakat, bunlardan daha önemlisi senin sabah işe gitmek için kalktığında suratındaki ifade önemli,

Kısacası hangisi gönlünden geçiyorsa, onu yaz.

Her türlü karnını doyurursun, aç kalmazsın. Önemli olan mutlu olup, sevdiğin bir işten ekmeğini kazanmak ve hayatını idame ettirmek.

• 1 haftada böyle karar değiştirmek sağlıklı değil diye düşünüyorum. Tabi gelecekteki hayatını düşüneceksin. Biz burada sadece sana bir merdiven basamağı olabiliriz. Belki de daha da azı.. Demek istediğim şu biz ne söylersek söyleyelim, olay sende bitiyor. Gerçekten hukuk istiyor musun? Bunu başarabileceğini düşünüyor musun? Peki pişman olmayacağından emin misin? Bence bunları kendine sor. Sonra da gel nihai kararını bize belirt.
  • Hukuk

• serdarwtf kullanıcısına yanıt
    Hocam hukuk fakültesi mezunları da müfettişlik, kaymakamlık, dış işleri, müsteşarlık yapabiliyorlar hatta sınavlarda bir çok açıdan daha avantajlı oluyorlar diye biliyorum.

• Doğrudur kardeşim, bilgim yoktu.

Fakat, yanlış hatırlamıyorsam konuyu açan arkadaş hukuk istemiyordu. Yanlışta hatırlıyor olabilirim.

Diğer bir etken ise Siyaset Bilimini ODTÜ de okumak güzeldir çünkü, çok rahat çevre yapabilirsin.

Sonuçta başkentte okuyor olacaksın. Her türlü sempozyum vs etkinliklere yakınsın ve tüm idari binalar, yüksek makamlar orada olduğu için çevre yapıp icabında direk yükselebilir. Bu yüzden ODTÜ tercihini yapmasını önerdim.

Yoksa, Anadolu Hukuk ta sağlam bir yer. Orada da tahsil görebilir, hiç bir sıkıntı yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.