Şimdi Ara

Öğrenciyim 50 BİN TL bütçem var ,Siz olsanız bu parayı Nasıl kullanırdınız , Ne tür Bi yatırım yapmalıyım ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
6
Favori
12.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Faiz ana parayi eritir sacmabirsey yapilmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ing e turuncuda 10 bin liram var hocam benim. En azindan para guvenli bir yerde duruyor. ilerde zor zamanlarimda lazim olunca iyi kotu isime yarayacak. Aylik 91 lira faizi var. Para cok buyuk deger kazanmiyor belkide en azindan gunu kurtariyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git bir dağın başından paran yettiği kadar tarla al. 3 seneye kalmaz 3 katı fiyata birine satarsın. Bu ülkede Toprak alan hiçbir zaman zarar etmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: opeypazar

quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Borsada yükselişi çok yavaş ama garanti hisseler vardır. Birkaç sene tut onlarda.

Gerçi birkaç arkadaş da demiş. Ticaretten zevk alırsan bu işi home office şeklinde yapabilirsin. AliExpress ten ilgi çekici ürünleri bul, sosyal medyada minimum %100 kar ile sat. Satışın verdiği mutluluk bir yana, paranı değerlendirip kazanması ayrı bir zevk olur.

Ali Express benimde kafama yatıyor ama bu işi yapan çok var piyasada. Birde belirli kotolar geldi. Getireceğimiz malda çok önemli sence ne getirilebiilir ?

Kardeşim. Aslında şöyle.

Anladığım kadarı ile amacın bu para ile hemen iş kurup milyarder olmak değil. Ben bu AliExpress işini hobi gibi deneme yanılma ile yapıyorum. Günümün ortalama 1 saatini ürünleri incelemek ile geçiriyorum. Enteresan ürün olursa 3-4 tane alıyorum. Birisi şahsıma oluyor. Benden görenler de isteyince al sana otomatik satış.

Mesela geri görüş kameralı park sensörü aldım. Bizim burada sadece geri görüş kameraları diki, aynaya görüntü yansıyanlar 250₺300₺ bantı da satılırken ben $35 e bunlara ek park sensörü özelliklisini aldım hemde benim aldığımda tampon delme gibi bir duru m da yok.

Şaka kalemleri aldım. Yazdıktan 20dk sonra tamamen siliniyor. (resmi kullanımı hoş olmasa da arkadaşlara şaka vb için süper)

En beğenmediğin dokunmak ekran kalemini 10 TL ye alırken ben 10 tanesini bundan ucuza aldım.

Tansiyon ve kalp rahatsızlığı olduğundan bende ilaçları zamanında içmek önemli. Bende dijital alarmı ilaç kutuları aldım falan filan.

Yani birazcık çevrenin ihtiyacına göre her üründen belirli oranda al. Kendine cüzi bir sermaye ayır. Mesela 1000₺. Görme bunu. Seni temin ediyorum ürünler gelince en az 2000₺ oluyor.

İşin satış ve zevk alma kısmını saymıyorum bile.

• opeypazar kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Ayrıntılı bilgiyi şehrinizdeki Work And Travel bürolarından alabilirsiniz, adrese internetten bakarak ulaşabilirsiniz.

Ortalama 5 bin $ civarında bir maliyeti oluyor (isteklerinize göre değişebiliyor.)

Bu program yazları öğrencilerin hem çalışıp hemde ABD'yi gezmesini sağlıyor. 3 aylık bu programa 20 bin tl masraf yapsanız dahi bu miktarı kazanacağınızı söyleyebilirim.

Sizi saati 8$ üzerinden ucuz işçi olarak çalıştırıyorlar. Ancak ingilizce durumunuza göre çalışma şartları değişiyor. Türkiye'de bir kafede dahi çalışma tecrübeniz varsa ABD çalışma şartları çok daha rahat gelecektir.

ingilizceyi de kursa gidip derdinizi anlatarak yada özel hoca tutarak halledebilirsiniz. Genel ingilizceyi tavsiye etmem kısıtlı zamanınız olacak genel kavramları ve cümleleri kalıp halinde ezberlemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda yabancı dizi yada film izlemek kulak aşinalığı sağlayacaktır.

İlk yıl acemiliği atıp ingilizceyi geliştirdikten sonra bir sonraki yıl için iş yerini kendiniz ayarlarsınız bunun size avantajaları; daha ucuz W.A.T programı satın alırsınız, saati 10-15$ arasında ücret alırsınız ve çevre yaptığınız için Türkiye'de ki şirketin barınma seçeneğini satın almazsınız.

Ben New York'ta bulundum oldukça kısa bir sürede sizin elinizdeki para kadar kazandım, bu benim için yeterliydi ve Türkiye'de yaşamak istediğim için daha iyi bir teklifi değerlendirerek geri döndüm.Eğer bu şehre gitme planınız olursa yardımcı olabilirim.

Gece hayati olanlar yada hayatı daha az kurallar ile yaşayan kişiler Amerikan rüyasına kapılıp gidiyorlar ve orda yaşıyorlar aradaki ince çizgiyi iyi ayarlamak lazım :)

• Faiz, altın, dolar bunlar paranızı koyup bekletecekseniz sadece elinizdeki paranın enflasyon dolayısıyla değerinin düşmemesi için sağlar. Alım gücünüzde bir değişme olmaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muhodo19

Kardes iban numarasi vereyim sen bana yolla katlarim ben o parayi

Bigün milyoner olursam seni bulurum

Sagol bunu dusunmen bile yeter

Millet anasinin karninda ogrenmiyor..

Araştıracaksın ama elbette istahsiz baslarsan bisey olmaz..

İkinti tavsiye belki arkadaşlar yazmistir.

İkinci el oto alip satmak.

Ucuza dusurdugun bir otomobilden tek satista bir memur maasi cikarabilirsin.

Aylik 1-2 derken bunda en cok para luks otomobillerde.

Zenginler modeli eskiyen araçları cok uyguna verebiliyorlar. 15-20 hatta 30 bin tek aractan kar yapan arkadasim vardi antepte.

Turkiyenin her yerine gidip kelepir zengin araclari dusuruyordu. Milyonluk kisiydi dedigim. Artik yasayla cok araba al sat yapamiyorsun. O yuzden lux otoya girmişti iyi kide girmisim diyordu.

20 aractan kazanacagni tek aractan kazaniyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

Ing e turuncuda 10 bin liram var hocam benim. En azindan para guvenli bir yerde duruyor. ilerde zor zamanlarimda lazim olunca iyi kotu isime yarayacak. Aylik 91 lira faizi var. Para cok buyuk deger kazanmiyor belkide en azindan gunu kurtariyorum.

Yanı parasını güvende tutmak ve en azından yerinde saymak isteyenler faize koyup güven içinde bekletebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

Millet anasinin karninda ogrenmiyor..

Araştıracaksın ama elbette istahsiz baslarsan bisey olmaz..

İkinti tavsiye belki arkadaşlar yazmistir.

İkinci el oto alip satmak.

Ucuza dusurdugun bir otomobilden tek satista bir memur maasi cikarabilirsin.

Aylik 1-2 derken bunda en cok para luks otomobillerde.

Zenginler modeli eskiyen araçları cok uyguna verebiliyorlar. 15-20 hatta 30 bin tek aractan kar yapan arkadasim vardi antepte.

Turkiyenin her yerine gidip kelepir zengin araclari dusuruyordu. Milyonluk kisiydi dedigim. Artik yasayla cok araba al sat yapamiyorsun. O yuzden lux otoya girmişti iyi kide girmisim diyordu.

20 aractan kazanacagni tek aractan kazaniyordu.

Öncelikle en iyi iş bildiğin işi yapmak. Bende 3 4 yıla yakın oldu oto alım satım işi yapıyorum. Ama bu iş beni zorlamaya başladı o yüzden bırakmaya niyetim var

• quote:

Orijinalden alıntı: bcanata

Faiz, altın, dolar bunlar paranızı koyup bekletecekseniz sadece elinizdeki paranın enflasyon dolayısıyla değerinin düşmemesi için sağlar. Alım gücünüzde bir değişme olmaz.

Kesinlikle hocam dediğiniz doğru

• 50bin tl ye yatırım olmaz bence, kenarda dursun biriktirmeye devam et.
  • Dolar al bekle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 bin için 10 sayfa muhabbet dönmüş napcan o parayla ne yatırımı zaten öğrenciyim diyorsun bari eğitim için harca git dil kursuna yazıl ingilizce öğren yaz tatilinde 3 aylık kurslar var onlar ile maltaya ingiltereye falan git gez toz kendini geliştir dolar al demişler lan olm ne kadar ergen var forumda ne olaak 50 binden dolar alsa okul bitince bozdursa 100 bin mi olacak o para
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redlife35

quote:

Orijinalden alıntı: SlaughTeR `

quote:

Orijinalden alıntı: wntd1903

Su halisaha mevzusunda senelerdir onlarca uygulama denendi tutunabileni yok sanirim uzun sure

Hocam bizim uygulama biraz daha farklı, şuan yayında olan uygulamalar genelde halı sahaların tanıtımı, bilgilerini vs içeriyor. Bizim olayımız, halı sahalardaki eksik oyuncu sıkıntısını giderebilmek

Fikir güzel uygulamada fena değil. Başarılar hocam.

Teşekkürler hocam
  • BitterliLokum kullanıcısına yanıt
    Altın en güvenli limandır. Son 5 yılda nereden nereye gelmiş bir incele. Daha da çıkacak yıl sonuna doğru gram 180 beklentileri var. Yatırım sabır işidir, 3-5 ayda paranı katlamayı düşünüyorsan zaten bilmiyorsundur.

Bu arada 60 bin civarı öğrenci evleri var, kampüs çevresinde, Hatayda 50 60 metrekare, Antalya merkezde 30 40 metrekare oluyor, aylık 600 lira kira getirisi var.

Satması zor olabilir ilerde ama kiracı öğrenci olduğu sürece aylık harçlık çıkarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 29 Nisan 2017; 17:48:30 >
  • Kendine ve geleceğine yatırmanı öneririm. Yurtdışında eğitim, yabancı dil, gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dövize çevir ya da aracın yoksa araç al geç. Zaten sürdükçe değeri artan markalar var VW gibi onları al.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: killersred

Yapınızı bilmiyorum ama 50bin faize yatırırsanız bankalar enflasyon üzeri vermeyebilir genelde 11 12 o civar pek bir getirisi olmaz ama günlük kiralık daire işine bakın derim faizden gelen para ile başa baş ticaret yapabilirsiniz

Faizden gelen parayı birikim yapmam oldukça zor. Bi şekilde eriyor para

tam açıklayamadım sanırım paranın bir kısmını bozulabilir esnek faize koyun 400 lira gibi bir para olur güzel residence yada elit bir yerde daire kiralayın günlük kiralık daire şeklinde 100 liradan gününü satın paranın ne kadarlık kısmı faizde kalıcak derseniz 40bine 10bin iyidir daire 1000 lira olsa 400ü faizden giderken 600 liralık kısmı 10000 bin liralık kısımdan ödersiniz ayrıca tanıtım gibi durumlarda ise kredi kartına peşin vadeli yaparsanız 10bin liralık kısmı b tipi likit fondan karşılayarak işletme sermayesi elinizde bulunur benim size tavsiyem elinizdeki parayı değerlendirirken ordan gelen para ile iş yapmanız.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.