Şimdi Ara

Öğrenciyim 50 BİN TL bütçem var ,Siz olsanız bu parayı Nasıl kullanırdınız , Ne tür Bi yatırım yapmalıyım ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
6
Favori
12.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 bine avrupayi gez bu yaz. 40 a da gelince araba al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100-120 bin tl lik 3+1 ev bul. 50 bin peşinat ver kalana kredi çek. Eve 3 adet eleman al. Ortalama kiraları öğren kiraların 4 te 3 ünü onlardan al. Üstünü öğrenim kredisi veya baban aracılığıyla tamamlayarak kredini öde. Okul bitince evi sat kalan kredi borcunu öde elinde kalan parayı hesapla gel tekrar konu aç. Yok eğer evin kredi borcu bittiyse kiraya ver askere git. Askerden geldikten ve işe girdikten sonra sat yeni bir ev al. Sonra annene söyle sana kız baksın. Hayırlısıyla bi kısmet bul evlen serseri gibi dolanma ortalarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hala okulda olduğunu bu parayı ticari olarak aktif kullanamayacağını düşünüyorum varsa böyle bir iş yap ve paranı aktif kullan yok ben bunu ne takip edicek tecrübem nede zamanım var diyorsan hiç yoktan paranın değerini koruyacak yatırımlar yapki bu uzun vadeli bişeydir ufakta olsa arsa almak daire almak en en kötü dolar yapıp saklamak bile olabilir
  • A D M I R A L kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam arkadaşımın ailesi açtı 1 yılı doldurdular şuan durumları gayet iyi memnunlar. Küçük bir şehirdeyiz ama onun da etkisi olabilir tabi buna.

• Hayvan seviyorsanız hayvan işine girin. Bir cins kedi alayım dedim güzel kedilerin fiyatları 800den başlıyor 1500ü aşıyor. Denetim yok kontrol yok vergi yok hiçbir şey yok. Eğer hayvan bakmayı seviyorsanız kesin kar. 3000tl verip iki kedi alıyorsunuz, min 4 tane doğursa her biri 1500den 6000tl para. Tabii aşıları, mamaları falan masraf fakat üretim yapıyorsanız bir veterinerle anlaşırsınız. Benim kenarda param olsa kesin yapardım.

• En az 1 yıl vadeli Aselsan hissesi al kardeşim. Kesinlikle pişman olmazsın. Hissenin Son 1 yıllık performans grafiği

Öğrenciyim 50 BİN TL  bütçem var  ,Siz olsanız bu parayı Nasıl kullanırdınız ,  Ne tür Bi yatırım yapmalıyım ?

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    😂😂

• huytergan kullanıcısına yanıt
    O 5 yılda ne kadar kazandırdı acaba ? 800-900 TL'cik mi ?

• bence hiç dokunma o paraya mezun olana kadar bırak faize...

Yada en iyisi ingilizcen yoksa dil öğrenmek için yazın yurtdışına git.
  • Borsa kumardır bence bulaşma. Zaten ekonomiyi iyi göstermek için balon gibi şişirdiler. 2-3 aya patlar paran pul olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capo di capi -- 29 Nisan 2017; 20:10:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

quote:

Orijinalden alıntı: opeypazar

quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Borsada yükselişi çok yavaş ama garanti hisseler vardır. Birkaç sene tut onlarda.

Gerçi birkaç arkadaş da demiş. Ticaretten zevk alırsan bu işi home office şeklinde yapabilirsin. AliExpress ten ilgi çekici ürünleri bul, sosyal medyada minimum %100 kar ile sat. Satışın verdiği mutluluk bir yana, paranı değerlendirip kazanması ayrı bir zevk olur.

Ali Express benimde kafama yatıyor ama bu işi yapan çok var piyasada. Birde belirli kotolar geldi. Getireceğimiz malda çok önemli sence ne getirilebiilir ?

Kardeşim. Aslında şöyle.

Anladığım kadarı ile amacın bu para ile hemen iş kurup milyarder olmak değil. Ben bu AliExpress işini hobi gibi deneme yanılma ile yapıyorum. Günümün ortalama 1 saatini ürünleri incelemek ile geçiriyorum. Enteresan ürün olursa 3-4 tane alıyorum. Birisi şahsıma oluyor. Benden görenler de isteyince al sana otomatik satış.

Mesela geri görüş kameralı park sensörü aldım. Bizim burada sadece geri görüş kameraları diki, aynaya görüntü yansıyanlar 250₺300₺ bantı da satılırken ben $35 e bunlara ek park sensörü özelliklisini aldım hemde benim aldığımda tampon delme gibi bir duru m da yok.

Şaka kalemleri aldım. Yazdıktan 20dk sonra tamamen siliniyor. (resmi kullanımı hoş olmasa da arkadaşlara şaka vb için süper)

En beğenmediğin dokunmak ekran kalemini 10 TL ye alırken ben 10 tanesini bundan ucuza aldım.

Tansiyon ve kalp rahatsızlığı olduğundan bende ilaçları zamanında içmek önemli. Bende dijital alarmı ilaç kutuları aldım falan filan.

Yani birazcık çevrenin ihtiyacına göre her üründen belirli oranda al. Kendine cüzi bir sermaye ayır. Mesela 1000₺. Görme bunu. Seni temin ediyorum ürünler gelince en az 2000₺ oluyor.

İşin satış ve zevk alma kısmını saymıyorum bile.

Hocam verdiğim bilgiler gayet öğretici olmuş. Elinde biraz birikimi olan insanlar dediklerinden faydalanırlar. En azından cep harçlıkları çıkar. Bende ufak bütçeyle sipariş vermeye başladım en kötüsü kendim kullanırım eşe dosta hediye ederim. Teşekkürler yorumun için

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammedchan

Rica ederim. Ayrıntılı bilgiyi şehrinizdeki Work And Travel bürolarından alabilirsiniz, adrese internetten bakarak ulaşabilirsiniz.

Ortalama 5 bin $ civarında bir maliyeti oluyor (isteklerinize göre değişebiliyor.)

Bu program yazları öğrencilerin hem çalışıp hemde ABD'yi gezmesini sağlıyor. 3 aylık bu programa 20 bin tl masraf yapsanız dahi bu miktarı kazanacağınızı söyleyebilirim.

Sizi saati 8$ üzerinden ucuz işçi olarak çalıştırıyorlar. Ancak ingilizce durumunuza göre çalışma şartları değişiyor. Türkiye'de bir kafede dahi çalışma tecrübeniz varsa ABD çalışma şartları çok daha rahat gelecektir.

ingilizceyi de kursa gidip derdinizi anlatarak yada özel hoca tutarak halledebilirsiniz. Genel ingilizceyi tavsiye etmem kısıtlı zamanınız olacak genel kavramları ve cümleleri kalıp halinde ezberlemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda yabancı dizi yada film izlemek kulak aşinalığı sağlayacaktır.

İlk yıl acemiliği atıp ingilizceyi geliştirdikten sonra bir sonraki yıl için iş yerini kendiniz ayarlarsınız bunun size avantajaları; daha ucuz W.A.T programı satın alırsınız, saati 10-15$ arasında ücret alırsınız ve çevre yaptığınız için Türkiye'de ki şirketin barınma seçeneğini satın almazsınız.

Ben New York'ta bulundum oldukça kısa bir sürede sizin elinizdeki para kadar kazandım, bu benim için yeterliydi ve Türkiye'de yaşamak istediğim için daha iyi bir teklifi değerlendirerek geri döndüm.Eğer bu şehre gitme planınız olursa yardımcı olabilirim.

Gece hayati olanlar yada hayatı daha az kurallar ile yaşayan kişiler Amerikan rüyasına kapılıp gidiyorlar ve orda yaşıyorlar aradaki ince çizgiyi iyi ayarlamak lazım :)

Verdiğim bilgiler harika dostum. Hem eğitim hem kültür hemde para kazanmak için birebir fırsat olacak gibi gözüküyor. Dediklerin sayesinde bu konuyu merak edenlerde vardır mutlaka bilgi sahibi olmuşlardır. Gün neyi gösteririm bilmiyorum ama araştırıp en kısa zamanda abi kardeş Bi tur yapmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BrKTrM

50bin tl ye yatırım olmaz bence, kenarda dursun biriktirmeye devam et.

Yatırım derken ufaktan bişeyler kazanayım diyorum. Yoksa parayı bankaya atıp 300 400 getiriyor. Buda enflasyona göre kendini dengeler

• quote:

Orijinalden alıntı: opeypazar

quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

Kutahyali mi

Oooo hemserim

Kutahyaliyim

Eskisehirde yasiyorum sorun varsa aliyim

Benim tavsiyem

Eskisehirde derin bi arastirma yapip 60 bin civarina bulabilirsen bi apart al

Ver kiraya,zaten kira gelirin iyi olur eskisehirde

Merhaba hemşerimm bende yakın yerlerden de Bi yatırım olur gözüyle bakıyordum. Malum Eskişehir'de hızlı büyümekte

Aynn

• quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

Dolar al bekle.

Doları beklediğimiz kadar sevgilimizi beklemedik be dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: malaustası

50 bin için 10 sayfa muhabbet dönmüş napcan o parayla ne yatırımı zaten öğrenciyim diyorsun bari eğitim için harca git dil kursuna yazıl ingilizce öğren yaz tatilinde 3 aylık kurslar var onlar ile maltaya ingiltereye falan git gez toz kendini geliştir dolar al demişler lan olm ne kadar ergen var forumda ne olaak 50 binden dolar alsa okul bitince bozdursa 100 bin mi olacak o para

Sadece 50 bin muhabbeti değil bu. Yatırım yapmak isteyenler , ileride bu imkanı olanlar ve 3 5 birikim yapan insanlar bu konu üzerinden farklı düşüncelere girip ticaret olsun kültür olsun bilgi sahibi oluyorlar. Tek taraflı değil bu konu

• quote:

Orijinalden alıntı: huytergan

Altın en güvenli limandır. Son 5 yılda nereden nereye gelmiş bir incele. Daha da çıkacak yıl sonuna doğru gram 180 beklentileri var. Yatırım sabır işidir, 3-5 ayda paranı katlamayı düşünüyorsan zaten bilmiyorsundur.

Kesinlikle para durumu ne olursa olsun o kadar kısa süre içinde katılamadı imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opeypazar -- 29 Nisan 2017; 20:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxyyprom

Kendine ve geleceğine yatırmanı öneririm. Yurtdışında eğitim, yabancı dil, gibi

Üniversiteyi bitirmeden hem yurt dışı tecrübesi hemde yabancı dil bakımından mutlaka bunu yapıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Bu arada 60 bin civarı öğrenci evleri var, kampüs çevresinde, Hatayda 50 60 metrekare, Antalya merkezde 30 40 metrekare oluyor, aylık 600 lira kira getirisi var.

Satması zor olabilir ilerde ama kiracı öğrenci olduğu sürece aylık harçlık çıkarır.

Buradada kampüse yakın evler var fakat dediğiniz gibi satması Bi hayli sıkıntı. Alan kurtulmak istiyor çünkü kira getirisi oldukça düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: insipe12

Dövize çevir ya da aracın yoksa araç al geç. Zaten sürdükçe değeri artan markalar var VW gibi onları al.

Aracım var hocam VW Polo dediğini gibi büyük kaza bela dışında aracın hiç Bi Zaman değeri düşmüyor aksine artmakta.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.