Şimdi Ara

Öğrenciyim 50 BİN TL bütçem var ,Siz olsanız bu parayı Nasıl kullanırdınız , Ne tür Bi yatırım yapmalıyım ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
6
Favori
12.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenim kredisi ve geri ödemeli tüm burslar için sakla , birşeye çevir bekle yoksa vay anam , yandım anam dersin ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arsa al gölbaşindan 2 seneye kadar o para sana 200bin tl olarak dönebilir hatta mesaj at bana yardimcı olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: EXERA

Öğrenim kredisi ve geri ödemeli tüm burslar için sakla , birşeye çevir bekle yoksa vay anam , yandım anam dersin ..

Bende ufaktan ticaret yapayım para olduğu gibi durmasın düşüncesindeyim

• opeypazar kullanıcısına yanıt
    İşte rakipsiz yerlere gidip bi marka değeri yapsanız . Sonra Allah önünüzü açık etsin 😂

• 1 yıllığına ev kirala içini düz sonra evi günlük kirala 1 yılda ev almış olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: opeypazar

quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Paramı la 50 bin... 13 bin dolar topu topu..

eminim para değildir. Bizde o olmayan parayı çoğaltmak için uğraşıyoruz işte

Bankaya at 350 tl civarı faizi var. Para parayı çeker dostum 50 bine yatırım yapıp zengin olmak sadece hayal aman burdakileri dinleyip elindekinden de olma.

• Acil bir ihtiyacın yoksa elinde tut.Veya arsa felan al.

Ne kadar vizyonsuz bir adamım ya

Çoğu banka altın hesabı için ücret almıyor artık. Halk bank kesin almıyor mesela, onu biliyorum.

Kasaya atıp ücret ödeme dönemi bitti artık altında.

Ben öğrenciyken bu kadar param olsa araba alır harcardım

• Merhabalar bulunduğunuz şehri bilmiyorum fakat öğrenci yoğunluğu çok olan bir yer ise 1+1 yada 2+1 ev almak için peşinat olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Ailenizden kredi çekecek varsa onlar üzerinden olabilir.

Şuan barınma masrafı veriyorsanız kendi evinize çıkarak bu masrafı kredi taksitine yatırırsınız.

Okul bitince de oldukça kârlı bir şekilde satarsınız.

İkinci bir önerim ise al sat şeklinde olur. Kredi borcu olan evlerde bile yüksek kazanç sağlıyor. Hem ticaret yapmış kendinizi geliştirmiş olursunuz hemde belki geçiminizi sağlayabilecek parayı buradan karşılayabilirsiniz.

Örnek verecek olursam İzmir Karşıyaka'da 2014 yılında alınan 2+1 130 bin TL'lik evi bir sene sonra 180 bin TL'ye sattım.

150 bin TL ye bulabildiğim 3+1 ev 2 yıl sonra bugün +300 bin TL ediyor.

Tabi ki bu evlere eğer çok eski ise 10-15 bin tl masraf dökerek lüks bir görünüm katmak gerekiyor. Ev yeni ise led aydınlatma ve duvar kağıdı gibi süsleme ler yapmak satışı 2 kat hızlandırdığını söyleyebilirim.

Siyasi olayların dolar ve Ticaret üzerindeki etkisi çok fazla, ee bizde de siyasi olay eksik olmayacağı için krizi fırsata çevirmeye bilmek gerekiyor. Tabi ki temennimiz huzur ortamı sağlanması ve ülkemizde doların TL karşısında daha değerli olmasıdır.

Ancak ticaret yapılması ve yüklü miktarda paranın piyasada hareketli olması ülke ekonomisine de katkı sağlayacak üstelik her yıl alım satımdan vergi vererek de katkı sağlamış olunuyor.

• quote:

quote:

quote:

Paramı la 50 bin... 13 bin dolar topu topu..

eminim para değildir. Bizde o olmayan parayı çoğaltmak için uğraşıyoruz işte

Bankaya at 350 tl civarı faizi var. Para parayı çeker dostum 50 bine yatırım yapıp zengin olmak sadece hayal aman burdakileri dinleyip elindekinden de olma.

Sağol hocam fikrin için

• quote:

Orijinalden alıntı: fourleafclover25

Acil bir ihtiyacın yoksa elinde tut.Veya arsa felan al.

Ne kadar vizyonsuz bir adamım ya

Düşüncenle parayı riske atmış olmuyorum tek güzel yanı o aslında

Tabi , hem düğününü yaparsın ,beyaz eşya felan da alırsın

• 2 günlük dünyada insanların yatırım ve parayı değerlendirme peşinde koşması kadar gülünç bir durum yok. Yaşın genç, git dünyayı gez, gör, eğlen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammedchan

Merhabalar bulunduğunuz şehri bilmiyorum fakat öğrenci yoğunluğu çok olan bir yer ise 1+1 yada 2+1 ev almak için peşinat olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Ailenizden kredi çekecek varsa onlar üzerinden olabilir.

Şuan barınma masrafı veriyorsanız kendi evinize çıkarak bu masrafı kredi taksitine yatırırsınız.

Okul bitince de oldukça kârlı bir şekilde satarsınız.

İkinci bir önerim ise al sat şeklinde olur. Kredi borcu olan evlerde bile yüksek kazanç sağlıyor. Hem ticaret yapmış kendinizi geliştirmiş olursunuz hemde belki geçiminizi sağlayabilecek parayı buradan karşılayabilirsiniz.

Örnek verecek olursam İzmir Karşıyaka'da 2014 yılında alınan 2+1 130 bin TL'lik evi bir sene sonra 180 bin TL'ye sattım.

150 bin TL ye bulabildiğim 3+1 ev 2 yıl sonra bugün +300 bin TL ediyor.

Tabi ki bu evlere eğer çok eski ise 10-15 bin tl masraf dökerek lüks bir görünüm katmak gerekiyor. Ev yeni ise led aydınlatma ve duvar kağıdı gibi süsleme ler yapmak satışı 2 kat hızlandırdığını söyleyebilirim.

Siyasi olayların dolar ve Ticaret üzerindeki etkisi çok fazla, ee bizde de siyasi olay eksik olmayacağı için krizi fırsata çevirmeye bilmek gerekiyor. Tabi ki temennimiz huzur ortamı sağlanması ve ülkemizde doların TL karşısında daha değerli olmasıdır.

Ancak ticaret yapılması ve yüklü miktarda paranın piyasada hareketli olması ülke ekonomisine de katkı sağlayacak üstelik her yıl alım satımdan vergi vererek de katkı sağlamış olunuyor.

Öncelikle ağzınıza sağlık hocam. Yatırım yapmayı düşünenler senden oldukça bilgi sahibi olmustur. Dediğin gibi ev yatırımı hergün değerlenerek artıyor. Hem kirası hemde değeri oldukça kar marjının büyük olduğunu gösteriyor. Kendimden örnek verecek olursam 3 yıl 110 bin tlye aldığımız Bi ev suan 180 bin TL ama nakit durumum ufak olduğu için bu gibi kar marjım Yüksek olmayacak onun farkındayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortus

2 günlük dünyada insanların yatırım ve parayı değerlendirme peşinde koşması kadar gülünç bir durum yok. Yaşın genç, git dünyayı gez, gör, eğlen.

2 günlük dünyada daha fazla gezebilmek eğlenebilmek için o yatırımı yapıyoruz ya zaten. Yoksa o para 2 gün değil 2 saatte biter geriye kalan günlerde züürt gezeriz be dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: fourleafclover25

Tabi , hem düğününü yaparsın ,beyaz eşya felan da alırsın

Bekarlık sultanlık

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Çoğu banka altın hesabı için ücret almıyor artık. Halk bank kesin almıyor mesela, onu biliyorum.

Kasaya atıp ücret ödeme dönemi bitti artık altında.

Ben öğrenciyken bu kadar param olsa araba alır harcardım

Bankadan altın hesabı açma olayını araştırıcam hocam. Bizce elimizden geldiği kadar gezip dolaşıyoruz hayatımızı yaşamaya çalışıyoruz tabi hazıra da dağ dayanmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mortus

2 günlük dünyada insanların yatırım ve parayı değerlendirme peşinde koşması kadar gülünç bir durum yok. Yaşın genç, git dünyayı gez, gör, eğlen.

2 günlük dünyada daha fazla gezebilmek eğlenebilmek için o yatırımı yapıyoruz ya zaten. Yoksa o para 2 gün değil 2 saatte biter geriye kalan günlerde züürt gezeriz be dostum

Çok duydum bu lafları... Hep böyle başlar, sonra iş işten geçmiş olur. Sen bilirsin.
    Ölüm döşeğinde ki insanlara soruyorlar "neyden pişmansınız?" diye. %90'nın cevabı aynı oluyor; "yaptıklarımdan değil, yapamadıklarımdan pişmanım."

Yarın yaşayacağımızın garantisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mortus -- 29 Nisan 2017; 11:56:48 >

• Acentecilikte çarçur olur hocam o oara sakın havacılığa, turizme bulaşmayın. Babam turizmci piyasayı da var olan şirketleri de çok iyi biliyorum. Ağlıyor hepsi ağlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A D M I R A L -- 29 Nisan 2017; 11:59:20 >
    Wolf of wall street ' i izledin mi? İzlemediysen izle derim.Bu yatırım , ticaret vs konusunda aşırı motive edici bir film.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.