Şimdi Ara

Öğrenciyim 50 BİN TL bütçem var ,Siz olsanız bu parayı Nasıl kullanırdınız , Ne tür Bi yatırım yapmalıyım ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
6
Favori
12.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fourleafclover25

Wolf of wall street ' i izledin mi? İzlemediysen izle derim.Bu yatırım , ticaret vs konusunda aşırı motive edici bir film.

Teşekkür ederim dostum en kısa zamanda izliycem o filmi teşekkürler önerin için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A D M I R A L

Acentecilikte çarçur olur hocam o oara sakın havacılığa, turizme bulaşmayın. Babam turizmci piyasayı da var olan şirketleri de çok iyi biliyorum. Ağlıyor hepsi ağlıyor

Geçmiş olaylardan ilişkilerden dolayı turizm sektörü git gite sıkıntıya düşmeye başladı. Bende turizme yönelmek istemiyorum

• opeypazar kullanıcısına yanıt
    Ne demek

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortus

quote:

Orijinalden alıntı: opeypazar

quote:

Orijinalden alıntı: Mortus

2 günlük dünyada insanların yatırım ve parayı değerlendirme peşinde koşması kadar gülünç bir durum yok. Yaşın genç, git dünyayı gez, gör, eğlen.

2 günlük dünyada daha fazla gezebilmek eğlenebilmek için o yatırımı yapıyoruz ya zaten. Yoksa o para 2 gün değil 2 saatte biter geriye kalan günlerde züürt gezeriz be dostum

Çok duydum bu lafları... Hep böyle başlar, sonra iş işten geçmiş olur. Sen bilirsin.
    Ölüm döşeğinde ki insanlara soruyorlar "neyden pişmansınız?" diye. %90'nın cevabı aynı oluyor; "yaptıklarımdan değil, yapamadıklarımdan pişmanım."

Yarın yaşayacağımızın garantisi yok.

Ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ama ben gezen eğlenen Bi kişi olduğum için kendinden fazla paraya önem veren kişi değilim. Ama yorumunuz güzel teşekkürler dostum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mikuru Asahina

Cryptocoin satın alın yada minelayın.

Borsa parasından mı bahsediyorsunuz

Hayır Bitcoin, Ethereum veya Ripple satın almalısınız Ripple son 2 günde %40 değer kazandı hala artıyor taneside 0.04 cent gibi birşey 20000 coin alsanız 3000tlye yine yeter belirli bir kar etmenizde
  • Hocam asıl siz bize bir yol gösterin bu kadar parayı öğrencilik halinde nasıl kazanmayı başardınız :)
  • Arsa al

• opeypazar kullanıcısına yanıt
    Araştırarak yapılacak bişey değilmiş hocam, ben de araştırıp gittim ama gerek yokmuş.

Şubeye git parayı ver, buna altın hesabı açmak istiyorum de yeter. Ücret yok değil mi dersin emin olmak için çok çok. Halk bank için bu şekilde, sıra alıp, altın hesabı açmak istiyorum diye bir form alıp doldurup vezneye geçin sıra gelince.

• Konuya mobilden baktığım için önceki yorumları okuma fırsatım olmamıştı ancak bir çok kişi gayrimenkul önerisinde bulunmuş :)

Size tavsiye edeceğim ve hayatınızı değiştirecek bir yol daha var.

Eğer doğduğu şehri hatta mahalleyi çok seven bir mahalle ötesine dahi gitmek istemeyen kişilerden iseniz bu yöntemi ciddiye almayın derim :)

Eğer farklı ortamları seven biriyseniz pratik ağırlıklı ingilizce kursuna gitmeniz ve Work And Travel ile ABD'ye gitmenizdir.

Oldukça farklı bir deneyim olan bu programdan korkmayın inanın bana bir Türk gittiği her yerde baskın oluyor :)

Hem yurt dışı tecrübe edinmiş olacaksınız hem de ingilizcenizi oldukça iyi konuma getireceksiniz. Üstelik çalışarak harcadığınız parayı belki de daha fazlasını kazanacaksınız.

Bir kere tadını aldıktan sonra her yıl gitmeyi isteyeceksiniz :)

Öğrenci iken vize alımı oldukça kolay ancak okul bittikten sonra kırk takla atmanız gerekiyor.

Vizeyi uzatıp uzun süre kalma ve çalışma yolları var gidince göreceksiniz.

Anlaşılan aile durumunuz iyi ve geçindirmeniz gereken kişiler yok, henüz sıkıntılara girmeden gençken bu tecrübeyi edinmenizi tavsiye ederim.

• İlk başta insanın bilmediği işi yapmasını tavsiye etmiyorum. Borsa yada genel anlamıyla finans piyasalarından para kazanmak için işin kurdu olmak gerekiyor, internette yükselir düşen diyenlere itimnat edilmez. Günümüzde büyük yatırım şirketleri yatırım yapma kararlarını bilgisayar programları aracılıyla otomatik olarak yapıyor, yani demek istediğim insandan oluşan hata payını en aza indirerek yatırım yapılıyor. Tecrübesiz olarak 50bin liralık dolar aldınız diyelim aynı gün içerisinde 4 kuruş ertesi gün 3 kuruş düşmüş olsun 1 günde bin lira zarar edersiniz, bu zarar sonucu büyük ihtimalle panik satış yaparsınız. Tam tersi bir durumda bin lira kazanırsınız, yani finans piyasalarında risk primi çok fazla.

Gayrimenkul tavsiye etmem. O parayı faize koysanız aşağı yukarı aynı parayı alırsınız, emlak ve kira gelir vergisi diye ek vergiler ödemezsiniz.

Dükkan işinde ise öğrenci için pek uygun değil eğer ders saatleriniz fazlaysa. Birde yurtdışında dükkan aç diyenler olmuş, 50bin lirayla Türkiyede zor dükkan açarsınız.

Size iki önerim var, ya parayı nasıl kazandıysanız o işi yapmanız yada Yapıkredi gibi büyük bankalara gidin yatırım temsilcileri ile görüşün. Elimde 50bin lira var hangi yatırım fonlarını tavsiye edersiniz diye. Bazı yatırım fonlarının kazancı yıllık %20 civarlarında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Çoğu banka altın hesabı için ücret almıyor artık. Halk bank kesin almıyor mesela, onu biliyorum.

Kasaya atıp ücret ödeme dönemi bitti artık altında.

Ben öğrenciyken bu kadar param olsa araba alır harcardım

Bankadan altın hesabı açma olayını araştırıcam hocam. Bizce elimizden geldiği kadar gezip dolaşıyoruz hayatımızı yaşamaya çalışıyoruz tabi hazıra da dağ dayanmaz

kuveyttürk ücretsizdi sanırım.

• dolar al tabi hiç düşünmeden her türlü sene sonu kar
  • Yatirim olarak borsaya girmeyi düşünebilirsiniz uzun vadeli olarak tabi biliyorsanız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GunslingeR085

Hocam araba alın.

Arabam var hocam. İkincisi ağır geliyor vergisi algısı sigortası derken cepten yiyor.

Ah be bende araba olacaktıda.... Hocam tadını çıkarın, kızlarla eğlenin, arkadaşlarla takılın; para kolay bulunmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canlı hayvan alım satım yapardım dünyanın parasını döndürürdüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • git f1 vizesi al. abd ye bas git dil kursuna. en az 6 aylık. 6 ay sonunda ingilizceni iyi düzeye getirirsen bi cominitycollege yazıl. 2 yıl daha takıl amerikada. sonra da dönme birdaha :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cudjex

Aklın varsa hisse olarak ASELSAN al. 2ay sonra gel bana teşekkür et... Hisse ciddi anlamda senelerdir çıkıyor. Yabanci ilgisi cok fazla

Ben de öğrenciyim belli bir miktar param var kenarda. Bastım aselsana. Mayis ortasi fuar vs bir sürü şey olacak. Param en az %10 degerlenecek.

Açıkcası borsa işine hiç girmedim hocam..

ASELSAN fiyati şuanda 19,53 hocam.

50k tl koyarak bu fiyattan 2560 lot alabilirsiniz. 2 aya konuyu uplarim hocam.

Pişman olacaksınız cidden :)

• bolumun ne bilmiyoruz ama aldigin egitimin gelisimi icin saklayabilirsin. yeri geldiginde lazim olursa minnet etmezsin.

ve soyle bi durum var allah gostermesin bi ise girdin para yandi ve acil paraya ihtiyacin var. olurda bulamazdan batirdigin para icin cok pisman olursun. kendini gelistir. duzgun insan olmaya calis. gerisi su gibi akar gelir.

• Kutahyali mi

Oooo hemserim

Kutahyaliyim

Eskisehirde yasiyorum sorun varsa aliyim

Benim tavsiyem

Eskisehirde derin bi arastirma yapip 60 bin civarina bulabilirsen bi apart al

Ver kiraya,zaten kira gelirin iyi olur eskisehirde

• quote:

Orijinalden alıntı: EnesTayfun28

Hocam asıl siz bize bir yol gösterin bu kadar parayı öğrencilik halinde nasıl kazanmayı başardınız :)

Babam sağolsun ticareti benim önüme koyar. Oğlum bu araba buda para ister ye ister ticaret yap paranı katla dedi. Arkamda güven olunca ufaktan tıkırdıyoruz bizde

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.