Şimdi Ara

Okul değiştirmek için tekrar sınav

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadalar ben istatistik bölümü okuyorum . 2 inci sınıftayım ve okulumdan memnun değilim. ben bu yüzden tekrar öss girip aynı bölümde farklı daha imkanlı bir üni yazmak istiorum fakat tekrar 1 den başlamaktan korkuyorum..
    acaba ben şimdi kazandığımda çoğu dersten muaf olurmuyum çünkü son senede toplam 2-3 ders bırakıcak gibiyim şuanki ünim de çoğu dersi verdim. yani üni ye geçiş yaptığımda bunlardan muaf mı olucam. bilgisi olan varsa yardımcı olursa ssevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :DisasteR: -- 30 Ocak 2011; 13:40:04 >

• Muaf olmanın garantisi yok.Okulu kazanınca dilekçe verirsin.Geçtiğin derslerin içeriğini, kredisini kontrol ederler kurul toplantısında incelenir herşey olumlu bile olsa hepsinden muaf olacaksın diye birşey yok.Geçmediğin derslerden muaf olamazsın.Hem her okul dersleri aynı değil alttan 3-5 ders kitleyebilirler.
  • hangi okuldan nereye geçiş yapacağını bilmeden yorum yapmak mantıklı değil. derslerinizin içeriği aynı olması gerekiyor. bazen aldığınız 2 dersin içeriği bir derse tekabül edebiliyor vs. En sağlıklısı kazandıktan sonra geçiş yapacağınız yere transkriptinizi götürüp ona göre karar vermek.
  • hepsinden direk geçmeyi beklemiorum zaten ama şimdi kazanıp okula gidip sormak geç kalmak gibi oluyor ben bunu kazanmadan öğrenemezmiyim acaba. bu arada sinop ta okuyorum eskişehir veya adanaya geçmek istiorum
  • Kazanacağınız okulun müfredatları birbirine yakın ise çoğu dersleri saydırabilirsiniz.Şans işi biraz ama risk yoksa ödül yok
  • okulların öğrenci işlerini arayıp bilgi edinebilir miyim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.