Şimdi Ara

Okul Puanı ve Ek Puan Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar anadolu teknik lisesi bilişim teknolojileri bölümü okuyorum. YGS-1 sıralamam 90binlerde.
    Diploma notu olarakda büyük ihtimalle okul birincisiyim şimdi bana okuldan 60 puanmı gelecek 75 puanmı gelecek ? Okulumuzun başarı durumu kötü bu yüzden okul puanı 60 yada 75ten daha az mı gelecek ? Bilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar.
    Birde ben bilgisayar öğretmenliğini seçersem bana +30 ek puan geliyormu ek puan kalktı fln diyorlar.
    yardımlarınızı bekliyorum

• hocam okul birincisiysen 60 puan gelir, bilgisyar öğretmenliğini seçersen +30da öğretmenlik için gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNSF

hocam okul birincisiysen 60 puan gelir, bilgisyar öğretmenliğini seçersen +30da öğretmenlik için gelir.
    Arkadaşlar birde bu meslek lisesinde ayrı ayrı programlar oluyor anadolu teknik- tenik- endüstri meslek diye onların hepsinden ayrı ayrımı birinci çıkıyor yoksa tek birincimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SexandDrugsandRocknRoll -- 9 Mayıs 2012; 23:31:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SexandDrugsandRocknRoll

Arkadaşlar birde bu meslek lisesinde ayrı ayrı programlar oluyor anadolu teknik- tenik- endüstri meslek diye onların hepsinden ayrı ayrımı birinci çıkıyor yoksa tek birincimi ?

Alıntıları Göster
    Konuya yazdığım için kusura bakmayın Özür dilerim ancak konu kirliligi olmaması acısından aynı konu olduğundan buraya sormak istedim. Bende Astsubay Hazırlama Okulu mezunuyum. Diploma Notum 10 üzerinden 7,35 acaba okul puanı en az kaç gelir yani en az şu garanti diyebileceğiniz bir rakam varmı çok önemli benim için. MF-4 ten tercih yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtuqr

evet hepsinden ayrı birinci çıkıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: atillaoguz

Konuya yazdığım için kusura bakmayın Özür dilerim ancak konu kirliligi olmaması acısından aynı konu olduğundan buraya sormak istedim. Bende Astsubay Hazırlama Okulu mezunuyum. Diploma Notum 10 üzerinden 7,35 acaba okul puanı en az kaç gelir yani en az şu garanti diyebileceğiniz bir rakam varmı çok önemli benim için. MF-4 ten tercih yapacağım.

hiç bir fikrim yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrtuqr

evet hepsinden ayrı birinci çıkıyor.

quote:

hiç bir fikrim yok

Alıntıları Göster
    ARKADASLAR en düşük okul punı kaç gelir fikri olan varmı?

• En dusuk okul puani 30 geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: silencergkn

En dusuk okul puani 30 geliyor
    Benim girmek istediğim bölüm geçen sene mf4 ten 260 puanla taban puan almış. Ben ham 220 falan yapsam acaba bu sene girebilirmiyim? Okul puanı 7.35 diploma notuma tahminim 40 tan aşağı gelmez en düsük 30 ise. Birde bu sene taban puanlar düşecek snırım gecen sene 260 olan puan bu sene artmaz en fazla gene 260 veyA aşağısı olur değilmi? Birde bu taban puanlara Ham puanlarla mı yoksa okul puanı dahil olarak mı tercih yapılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillaoguz -- 13 Mayıs 2012; 15:57:59 >
  • quote:

Benim girmek istediğim bölüm geçen sene mf4 ten 260 puanla taban puan almış. Ben ham 220 falan yapsam acaba bu sene girebilirmiyim? Okul puanı 7.35 diploma notuma tahminim 40 tan aşağı gelmez en düsük 30 ise. Birde bu sene taban puanlar düşecek snırım gecen sene 260 olan puan bu sene artmaz en fazla gene 260 veyA aşağısı olur değilmi? Birde bu taban puanlara Ham puanlarla mı yoksa okul puanı dahil olarak mı tercih yapılıyor?

Alıntıları Göster
    arkadaslar benim istediğim bölümde 124k ile almıs ben 202k'dayım ek puanım eklenince sizce kaç binde olurum [sm=s19.gif

• quote:

Ben üniversite öğrencisiyim (2011 girişli) Normalde puanlar kırılınca bana 18 geliyordu. Şimdi bana da mı 30 gelecek?
  • bu ne la.

2-3 güne kadar girilmez bu foruma.

hort günü oldu iyice:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Ben üniversite öğrencisiyim (2011 girişli) Normalde puanlar kırılınca bana 18 geliyordu. Şimdi bana da mı 30 gelecek?

sınava ilk defa girip tercih yapacak olanlardan bahsediyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

sınava ilk defa girip tercih yapacak olanlardan bahsediyorum

Alıntıları Göster
    GEÇEN sene 57 geliyordu bu sene 42 gelcek. bnm adıma avantajmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasoka

GEÇEN sene 57 geliyordu bu sene 42 gelcek. bnm adıma avantajmı?

Alıntıları Göster
    60 üzerinden 57 ise avantaj tabi ki.
  • Ek puan yok
    Okul birinciligi kontejani var sadece oda +10 gibi bise verior
    Okuldan gelecek puan = diploma notu * 0,6
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Ek puan yok
    atl,tl,eml bölümleri olan bir okuldan 3 birincimi çıkar eminmisiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~ELBRUZ~

evet 3 birinci çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Ek puan yok

hocam ek puan bu sene var da seneye olmaması lazım.
    ek puan=diploma notu *0,3
    okul puanı + ekpuan=(diploma notu*0.6)+(diploma notu*0.3)
    okul birinciği kontenjanı +10 gibi puan vermez.sadece okul birincileri için ayrı kontenjan vardır.
  • quote:

quote:

evet 3 birinci çıkıyor.

Alıntıları Göster
    arkadaşım bu kesin bilgi değilmi ?? eml de 1. ben oluyorum ozaman eğer böyle değilse 1. atl den çıkacak . kesin değilmi bu ?
  • quote:

arkadaşım bu kesin bilgi değilmi ?? eml de 1. ben oluyorum ozaman eğer böyle değilse 1. atl den çıkacak . kesin değilmi bu ?

3. kez evet diyorum.
    atl,tl,eml de ayrı programlar okutulduğu için ayrı okul okul türleridir ve 3 okul türünün de birincileri farklıdır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.