Şimdi Ara

Okulu bırakmalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar ben ısparta sdü de makına muhendıslıgı 1,sınıf tayım bıraz aıle baskısı bıraz da yanlıs bılgılendırılme ıle geldım buraya. Dersler cok zor ve benım gıbı matematık sevmeyen bırıne gore degıl. Hazırlık sınavını 89 ıle gectım. Sımdı kendı ıstedıgım bolum olan ıngılızce ogretmenlıgıne hazırlanmak ıstıyorum. Muhendıslıkten nefret edıyorum. Ama aılem hıc destek vermedı. Kal orda muhendıslıge calıs dıyorlar. Sımdı teknık resım ve kıtapları alsam 500lıra gıbı bı masraf tutacak.ama almakta okumakta ıstemıyorum. Ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Puanın kırılacak tekrar hazırlanırsan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sene 1 yıl okumaya çalış eğer hala istemiyorsan seneye kaydını dondurup tekrar hazırlanırsın.Bu yıl puanın kırılcak çünkü.
  • Ülkenin %50'si istemediği işte çalışıyor zaten matematiği yapıyorsan takma fazla
  • Pek yapamıyorum stres oldum burda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben coğrafya bölümündeyim fizik ve mat var çok zor ve ben sayısal sevmiyom bende bırakabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bırak bence,okul gereksiz birşey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha 1. sınıftan böyle bir düşünceye kapıldıysan 3. sınıfta okuldan kaçarsın emin ol.

Tavsiyem senin kendi kararını vermen, buradaki düşüncelere kapılma.Bölüm zor doğrudur , onun dışında yaşamın boyunca bu meslekle oturup kalkacaksın.Okuldan çok meslek hayatını düşünmen daha önemli.Fabrikaları gezme şansın veya tanıdığın mühendis varsa ne iş yaptığını gör ona göre karar ver.Sonuçta gördüğün teorik , sana sıkıcı gelen bilgileri fabrikalardaki mühendislerin çoğu kullanmıyor.

Büyük ihtimalle mühendisliğe giriş adında bir ders görüyorsunuzdur.En kötü ihtimal oradan da mühendislik hakkında birşeyler öğrenebilirsin.
  • Sevmeden yapacağını düşünüyosan bırak derim. Daha yolun çok başındasın. Bilirim aile baskısı kadar iğrenç birşey yok. Sen kendi kararlarını vermek zorundasın ileride o mesleği yapacak olan sensin.

Ama iyice bi düşün bence ingilizce öğretmenliği okuyunca neler olur mühendisliği bitirince neler olur diye. Hele sırf mühendislik okumamak için ingilizce yazıcaksan iki kere düşün.

Bu arada puanı kırılma olayı değiştimi. Benim bildiğim kazanıpta kayıt yaptırmazsan kırılıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.