Şimdi Ara

Olası Mordekaiser/Veigar değişiklikleri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan böyle elimden geldiğince kırmızı gönderileri çevirip sizinle paylaşacağım

Mordekaiser;

DFG ı kaldırdığımızdan beri, Mordekaiser hakkında bazı değişiklikler yapacağımızı daha önceden de söylemiştik. Artık detaylandıralım.

Şimdiki Mordekaiser genel olarak Ani Hasar Büyücüsü olarak kullanılıyor. DFG kalktığından beri Mordekaiser'ın, oyun sonunda birtakım sorunlarla karşılaştığını farkettik. Çünkü onun sevilen oynanış tarzı (Hayalet için birilerini uçurmak) artık eskisi kadar güçlü değil.

Şimdi Mordekaiser'a baktığımızda bu yönden ufak bir yardıma ihtiyacı olduğuna hemfikiriz. Daha öncede söylediğimiz "Ani/Patlama Hasarı" oynanış şekilleri artık "Karşılık Verebilme" ilkesi çevresinde kırpılıyor. (Rengar, LB, Kassadin, Talon... Vb.)

Bu yüzden biz bu büyük metal oğlanın, bir dövüşçü, kavgacı bir zorba olması gerektiğine karar kıldık. Herkesin "Mordekaiserla bütün herkesi patlat" tarzıyla oynamayı sevdiğinin farkındayız ama bizim değişikliklerimiz onun hasarını zamanla gösterebileceği bir şekle getirecektir ama bunlardan öte daha çok şavas esnasında kalkanı hakkında düşünmesini istiyoruz.

İlk Aşama;Mordekaiserın Can bedelleri onun maksimum can değerine değiştirilecek. Bunu yaparken, eğer Mordekaiser tankımsı olmayı seçerse Hayalet/Hasar sonucu meydana gelecek Sustain(Kalkan) sayesinde savaşın ortasında yeterince parıldayıp hayatta kalabilecek.
    Rakipler içinse artık o yürüyebilen düşük menzilli bir havan topu,ama yavaş metal bir tank hala "kite"lanabilir

Ayrıca artık mordenin kalkanı savaşta kaldığı sürece erime göstermeyecek. (Aatrox pasifi gibi)

İkinci Aşama; Mordekaiserın hasarı biraz azaltılacak fakat zamanla hasarına artış getirilecek.

Üçüncü Aşama;Mordekaiserın metal fırtınası yeteneği, Nunu'nun W kaynarkan gibi hem kendine hem dostuna yapılacak. Ve birbirlerine doğru yürüdüklerinde, ufak bir hız patlaması yaşayacaklar. Mıknatıs gibi.

Son Aşama: Mordenin hayaleti daha iyi sezgilere ve daha mantıklı hedef seçimi yapacak. Mordekaiser ve hayaleti artık birbirlerinin değerlerine sahip olacaklar. Morde hayaletin, Ek can /Yetenek gücü değerlerine sahip iken hayalet ise mordenin değerleri alacak.

Can bedelleri düşürülecek.

Veigar;

Veigar'ın birilerini yakalayıp, göz açıp kapayıncaya kadar yok etmesi DFG kalktığından beri bu durumdan oldukça etkilendi.

İşte Değişiklikler:

- - - - - Q: - Artık bir skillshot

-Lux q su gibi artık iki ardışık hedefe hasar verip duruyor.

-Öldürülen her birim için 1 Yetenek gücü.

-Menzil 650 den 700 e çıktı

-Bekleme süresi 8/7/6/5/4 den 7/6.5/6/5.5/5 e düştü .

- - - - W; - Mana bedeli 70/80/90/100/110 dan 70/75/80/85/90 düştü .

-Bekleme süresi tüm seviyelerde 10 dan 10/9.5/9/8.5/8 e düştü.

- - - - E; - Artık Thresh Ultisi gibi 0,7 lik bir duvar ortaya çıkma gecikmesi var.

-Mana bedeli 80/90/100/110 dan 80/85/90/95/100 e düştü.

-Bekleme süresi 20/19/18/17/16 dan 18/17/16/15/14 e düştü.

-Menzil 650 den 700 e çıkarıldı.

- - - - R; - Yetenek gücü oranı 1,2 den 1.0 e düşürüldü (Rakip oranı hala aynı)

- Mana bedeli 125/175/215 den 125 e sabitlendi.

-Bekleme süresi 130/110/90 dan 120/100/80 e düşürüldü.

Kaynak;Surrender@20

Kendi çevirimdir arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heimy -- 14 Şubat 2015; 1:00:08 >

• Veigar beğenmedim morde gayet gsl
  • Veigara buff mu nerf mi belli degil e gecikmesi kotu olmus baya
  • Yani Ahri'ye gelen o bufftan sonra asıl DFG kullananlara buff gelmemesi saçmalıktan öte bir şey değil. Özellikle Veigar için. Ne yaptıkları belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiveSeveN

Veigara buff mu nerf mi belli degil e gecikmesi kotu olmus baya
    veigar buffu güzel olmuş artık takım çalışmasına uygun hale geldi pasif yetenek olduğu için bence kill ve asiste verilen ap değeri yükselicek Veigar e gecikmesi var ama menzili artmış nerden baksanız hala iş görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: İronik Adam

Yani Ahri'ye gelen o bufftan sonra asıl DFG kullananlara buff gelmemesi saçmalıktan öte bir şey değil. Özellikle Veigar için. Ne yaptıkları belli değil.
    Veigara gelen range artışı,mana ve cd ye gelen değişim çok güzel fakat q sunun artık yetenek atışı olması ve e sinin gecikmeli olması çok kötü olmuş. Veigarın olayı stunu adamın kafasını yapıştırıp sersemletmek. Veigarı ctleyen zed gibi karakterlerin ekmeğine yağ sürmüş. Ya hadi stunu geçtim ama q nun skill shot olmasını aklım almıyor.
  • emeğine sağlık hacı veigardq mordekaiserda gayet güzel dengelenmiş. veigar daha çok iş görür bana kalırsa
  • Veigar bence daha çok iş görür.
  • samwellreyis kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heimy

Up
    Veigarın q sunun skillshot olması stack kasması için daha iyi olmuş. Bence sağlam buff almış veigar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: %100

Veigarın q sunun skillshot olması stack kasması için daha iyi olmuş. Bence sağlam buff almış veigar.

nasıl daha iyi olmuş ? Arkadaki mage minionları nasıl alacaksın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

quote:

Alıntıları Göster
    pbe güncellemeleri hazırlayan bir arkadaş mevcuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

quote:

Pozisyon değiştirerek? İstedikleri veigar daha çok stack yapıp dfg nin kaldırılmasından çok fazla hasar görmemesi gibi geldi bana. Ama pek kacma mekanizması olmadığı için stack için zor duruma da düşebilir bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi %100 -- 14 Şubat 2015; 12:02:11 >
  • Yarım saatimi ayırdığım, yanlış birşey olmasın diye en az 7 kere okuduğum, her kelimesini benim çevirdiğim, anlaşılırlık katmak için renkleriyle oynadığım yazıya, yaptığın yorum için teşekkür.
  • quote:

quote:

quote:

Pozisyon değiştirerek? İstedikleri veigar daha çok stack yapıp dfg nin kaldırılmasından çok fazla hasar görmemesi gibi geldi bana. Ama pek kacma mekanizması olmadığı için stack için zor duruma da düşebilir bilmiyorum.

daha çok stack yapıp derken ? Artık stack yapılması imkansız gibi.

@Kaladin : aynen bir arkadaş mevcuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 14 Şubat 2015; 12:17:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

quote:

quote:

quote:

daha çok stack yapıp derken ? Artık stack yapılması imkansız gibi.

@Kaladin : aynen bir arkadaş mevcuttu.
    Veigar'ın E yi kaka etmişler Q zor olacak biraz. Buff da var nerf de var anlamadım gitti.

• Morde iyi olmuş,paylaşım ve çeviri için teşekkürler
  • Rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım çevirilerle.
  • Değişikliklerden sonra skini iade etmek için ticket atınca kabul ediyolar mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.