Şimdi Ara

Ölüm anını yaşadım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
4.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam benim anlamadığım o hızda gidilen yerde kasisin işi ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve

Ne kadar ilginç. Burada başıma gelen olayı anlatıyor, yaşamamışlar için öneride bulunuyorum, bazıları gelip " Cool story bro " tarzı yorumlar yapıyor. Gerçekten ilginç :)

onlar cool story bro yu tersten görürlerse o zaman anlarlar ne demekmiş
    geçmiş olsun tekrardan.
  • Gerçekse eğer büyük geçmiş olsun hocam.
  • araç ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇayLaK KRaL

hocam benim anlamadığım o hızda gidilen yerde kasisin işi ne?

Kasis şöyleki hani yolun bazı kısımlarında asfalt yükselip, alçalır. Hatta araba ile giderken "vuvv vuvv" diye ses çıkar işte ondan.

@Powerless

Fiat Linea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merc4eve -- 18 Aralık 2011; 17:11:57 >
  • quote:

Oncelikle gecmis olsun. ayni soruyu bende merak ettim.
  • geçmiş olsun, büyük bir tehlike atlatmışsınız. Kız arkadaşınıza ve size bir şey olmaması sevindirici. Peki kazadan sonraki psikolojik durumunuz nasıl ? Bir daha araba kullanmam vs gibi şeyler düşünüyor musunuz ? Kuzenimle ben hız tutkunuyuz. Kuzenimde sürat motoru var. Hızlı gitmeyi çok sever. Hala da hızlı gider. Amerika`da yaşıyordu bir zamanlar. Oda Amerika`da otobanda yaklaşık 280, 300 km ile giderken önüne bir araba çıkmıştı, ani fren sonucu dengesini kaybetmiş ve motordan düşmüştü. Kaskı parçalanmıştı beyin sarsıntısı geçirmişti, ayak ve kol kemikleri kırılmıştı, 5 ay boyunlukla dolaşmak zorunda kaldo ve 2 ay hastanede yatması gerekmişti. En pahalı kasklardan, montlardan, koruma amaçlı aksesuarları kullanıyordu ama sonuç ne kadar kaliteli malzeme kullanırsa kullansın değişmedi. O hızda şovalye zırhı giysen dayanmaz... Ben korundum diye güvenip çıkmamak lazım yüksek süratlere. Arabada da aynı. Arabaya güvenip basanlar oluyor. Hız güzeldir fakat deneyim, tecrübe ve dikkat herşeyden daha önemli.
    Beyninin 3 saniye önce olmadığı yere motorunu götürme diye bir söz var arkadaşlarımız arasında, güzel bir söz ne yapacağını ve olacakları önceden kestirmek çok önemli. Bir daha daha dikkatli olmanız dileğiyle :) Geçmiş olsun tekrardan.

• Çok geçmiş olsun. Aynı kazanın bir benzerini de ben yaşamıştım 3 sene önce. Şubat ayıydı Kayseri'ye dedemi ve babaannemi göz muayenesine götürmüştük babamla. Akşam saat 4-5 gibi geri Kırşehir'e dönmek için yola çıktık yola çıkmadan öncede iskender yemiştik ve arabaya binince herkeste bi uyku havası oldu. Tamda güneş karşıdan turuncu bir şekilde batıyordu ki o an uyumak herkese çok tatlı gelmiş olacak ki ben dedem ve babaannem uyuduk. Arabayı da babam kullanıyordu. Normalde hiç müzik dinlemeyen babam o gün uykusu kaçsın diye arabada radyoyu açmıştı. İlerlerken Hacıbektaş yol ayrımının oraya geldiğimiz sıra babamda uyumuş ve her şey o an başladı. Babam uyuyunca araba hafif hafif sola kaymaya başladı ve o anda ortadaki refüje çok kötü bir gürültüyle çarptık. O an ben ve babam hemen uyandık babam uykulu olduğu için o an karşı şerite geçtiğimizi zannetmiş ve öyle bir direksiyon kırdı ki bende arkada yarı uykulu onu izliyordum. O an(bu an 2-3 sn. sürdü ama 1 ömür gibi geldi) direksiyonu 100 km hızla giderken telaştan tam derece çevirdi ve araba 100 km hız ile otoyolda tam ters döndü ve sağ tarafta bulunan 3-4 metre derinliğindeki tarlaya uçtuk havada 3 takla atmışız ve yerdede 2 takla attık (bunu arkamızda gelen araçlar söyledi). Allah'tan araba en sonunda 4 tekerinin üzerine oturdu. takla atarken feci şekilde kafamı arabanın üstüne vurduğum için o an hiç bir şey hissetmiyordum ve takla atarken kendi kendime "acaba Azrail ne zaman gelecek ona ne diyeceğim" felan diyordum ve kelime-i şehadet getiriyordum. Sonra arabadan bi indim ki araba param parça. zaten direk hurdaya çıktı 3 milyara hurdaya sattık.(99 model megane'dı). Sadece babaannem de ciddi yaralanma vardı Allaha şükür oda şimdi düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzart

geçmiş olsun, büyük bir tehlike atlatmışsınız. Kız arkadaşınıza ve size bir şey olmaması sevindirici. Peki kazadan sonraki psikolojik durumunuz nasıl ? Bir daha araba kullanmam vs gibi şeyler düşünüyor musunuz ? Kuzenimle ben hız tutkunuyuz. Kuzenimde sürat motoru var. Hızlı gitmeyi çok sever. Hala da hızlı gider. Amerika`da yaşıyordu bir zamanlar. Oda Amerika`da otobanda yaklaşık 280, 300 km ile giderken önüne bir araba çıkmıştı, ani fren sonucu dengesini kaybetmiş ve motordan düşmüştü. Kaskı parçalanmıştı beyin sarsıntısı geçirmişti, ayak ve kol kemikleri kırılmıştı, 5 ay boyunlukla dolaşmak zorunda kaldo ve 2 ay hastanede yatması gerekmişti. En pahalı kasklardan, montlardan, koruma amaçlı aksesuarları kullanıyordu ama sonuç ne kadar kaliteli malzeme kullanırsa kullansın değişmedi. O hızda şovalye zırhı giysen dayanmaz... Ben korundum diye güvenip çıkmamak lazım yüksek süratlere. Arabada da aynı. Arabaya güvenip basanlar oluyor. Hız güzeldir fakat deneyim, tecrübe ve dikkat herşeyden daha önemli.
    Beyninin 3 saniye önce olmadığı yere motorunu götürme diye bir söz var arkadaşlarımız arasında, güzel bir söz ne yapacağını ve olacakları önceden kestirmek çok önemli. Bir daha daha dikkatli olmanız dileğiyle :) Geçmiş olsun tekrardan.

Öncelikle teşekkürler. Kazadan hemen sonra sanki her şey rüyaymış gibi geliyor. Arabadan iniyorsunuz ve o arabanın görüntüsü, insanlar, her şey rüya gibi. Çünkü belkide yarım saat önce o arabaya mutlu bir şekilde biniyordun.İnanamıyorsun şaka gibi geliyor. Sonra ise sürekli kaza anı aklından geçiyor, defalarca baştan alıyorsunuz zihninizde. Tekrar, tekrar, tekrar. Her tekrar edişinizde içinizi bir ürperti kaplıyor yine. Kesinlikle araba kullanmam demedim ama bugün araba kullandım ve çok daha dikkatli ve sakin olduğumu söyleyebilirim.

Ve asıl önemli konu kazadan önce gerçekten çok iyi araba kullandığımı ve her şeyin enim kontrolümde olduğunu düşünüyordum ki öyle olmadığını anladım. Ne kadar iyi olursa ol o direksiyon senden çıktımı hiç birşey farketmiyor ve kesinlikle kazanın gerçekleştiği andan 5 saniye bile önce kaza yapacağınıza ihtimal vermiyorsunuz, anladığınızda ise iş işten geçmiş oluyor. Aman siz de dikkatli olun !

• Teşekkürler şükran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Oncelikle gecmis olsun. ayni soruyu bende merak ettim.

Türkiye`nin yolları böyle işte
  • benimde anlamadığım diğer bir nokta emniyet kemeri takılı değildi demişsin bildiğim kadarıyla emniyet kemerleri takılı olmadığı zaman hava yastıkları açılmaz ?
  • Geçmiş olsun.
  • otoyolda kasis ne arar la
  • otoyolda kasis var demek yav he he
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmurat07

benimde anlamadığım diğer bir nokta emniyet kemeri takılı değildi demişsin bildiğim kadarıyla emniyet kemerleri takılı olmadığı zaman hava yastıkları açılmaz ?

Doğru bir bilgi değilmiş demek ki.
  • Arkadaşlar kasis ile ilgili açıklamayı yaptım. Daha uygun kelime bulamadım. Şile yolunu bilen beni anlar.

Kasis şöyleki hani yolun bazı kısımlarında asfalt yükselip, alçalır. Hatta araba ile giderken "vuvv vuvv" diye ses çıkar işte ondan.
  • cok geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun Allah kurtarmış.
  • çok geçmiş olsun.biraz değişiği abimle benim başıma gelmişti.

araba hyundai getz'di,bolu yolundaydık.otobandan çıktı bi yemek yedik sonra otobana girmeden dolaşalım dedik bi yola girdik yol düz asfalt çok güzel bi yoldu.yolun sonunda viraj var tabi bizim hızımızda 140 civarı filandı virajı yolun sonunda fark ettik abim frene asıldı o an virajdan bi araç çıktı bu araca arka kapının yanından tam tekerin ordan çarptık,aracın arkasına çarpınca bizim araç yatay şekilde bariyerlere girdi ve kendi etrafında 4-5 kere döndü bariyere vura vura.o an o virajdan araba çıkmasaydı direk önden giricektik bariyere ve belkide şuan burda olmayabilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiCreAM -- 18 Aralık 2011; 17:44:06 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.