Şimdi Ara

Ölüm anını yaşadım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
4.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun.
  • Hastaneye gitmedim demişsin. Hemen yazayım derim. Her ne kadar hiçbirşeyin olmasan da gitmende fayda var. İçten bir kanama olabilir veya herhangi birşey illa ki git.
  • geçmiş olsun bende 2 defa kaza yaptım birinde 50km diğerinde 30km hızla gidiyordum ikisindede arabanın kontrolünü kaybettim,arabada sorun yok problem sizde dediler,halen kullanırken hafiften tırsıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

yazıyı hiç okumadım direk fotolara baktım..

diyeceğim tek şey..

ADAM GİBİ SÜREYDİN GARDAŞIM.. ÖLÜM ANINI YAŞAMIŞSIN AMA GÜNAHI OLMAYANLARA DA BUNU YAŞATIYOSUN.. SEN ÖLMEDİN AMA BAŞKASI ÖLSEYDİ VİCDANIN RAHAT OLCAK MIYDI ÖLENE KADAR?

İNSAN GİBİ SÜRÜN ŞU ARABALARI YAA..

Kardeş neden okumayıp burada ahkam kesiyorsun ?

Okudum ve aynı şeyleri düşünüyorum.140'la gidiyorsun tedbirsiz hareketler yapıyorsun.Yanındaki kıza bir şey olsa?Onun ailesi?Başka insanlara bir şey olsa?Bunların hepsini düşünüp sorumluluğunu bilerek hareket edeceksin.

• yok artık lebron james...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve

Arkadaşlar merhaba, Hepinizin merak ettiği o ölüm anını yada ölüm duygusunu ilk defa bende tatmış oldum.

Dün bir kız arkadaşım ile beraber yolculuk ediyorduk. Akşam vaktiydi. Otoyol olduğundan hızımız 120-140 arası bir şeydi. Sol şeritten o hızla giderken ilerde kamyon olduğunu düşündüm ve sellektör yakıp sağa geçmesini beklemek yerine orta şeride geçip kamyonu geçip tekrar sol şeride girerim diye düşündüm. Hızımı biraz daha arttırdım, kamyona yaklaştım ve sağa kırdım. Orta şeride geçtiğimde tekrar topladım ki olamaz kasise denk gelmiştim ve arabanın lastikleri yerden yükseldiği için direksiyon boşta kalmıştı ve hızım da yüksekti, hemen biraz daha sola kırdım ve o an, işte tam o an, her şey orada başladı. Arabanın yere oturması ile birlikte kamyonun sağ tarafına doğru hızla ve kontrolsüz bir şekilde gidiyordum ve artık vuracağımı anlamıştım ve hızla kamyona doğru gidiyordum evet o hızla otoyolda kamyona girecektim, yüzümdeki ifadeyi anlatamam o an her şey yavaşladı , hayatımı, ailemi, yanımdaki kızı her şey gözlerimin önünden geçiyordu derken bir anda zaman tekrar hızlandı ve büyük bir sesle o hızla kamyona yandan vurdum. O an yine herşey slowmotion olmuştu. Vurduğum an yüzümde korkunun verdiği ifade ile arkadaşımın çığlıkları arasında sıkışıp kalmıştı sanki hayat. Çığlığı o kadar sızlatmıştı ki yüreğimi o can havli ile ona dönmeye çalıştım. O sırada kamyonu geçip bariyerlere vurmuş ve artık otoyolda hızla spin atmaktaydık. Arkadaşım kafasını eğip, ellerini başının arasına koymuş, çığlığı kesmiş ve sanki artık hayatının sona erdiğini anlamış benimle beraber fani dünyadan göç etmeyi bekliyordu. Sonrasında kafamı önüme doğru çevirdim ki, o an inanılmaz ana şahit oldum, yol etrafımda dönüyor, yuvarlak bir kıvılcım halesinin içinde ilerliyoruz. Hava yastıkları patlamış arabanın içi beyaz bir duman ve o inanılmaz yanık kokusunu soluyordum. Defalarca döndük çok hızlı döndüğümüzün farkındaydım ve artık etrafa bakmayı durdurup gözlerimi kapadım ve dönerecek çarpacağımız başka bir aracı, bariyeri, duvarı veya atacağımız taklayı bekliyordum. Herşeyi kafamda bitirmiştim. Döndük döndük ve döndük. Ve sonunda durduğumuzu hissettim. Etrafıma baktığımda insanların toplandığını, araçların dörtlüleri yakıp durduğunu ama kız arkadaşımın hala aynı pozisyonda ölümü beklediğini gördüm. Hiç bir yere vurmayıp Orta şeritte kalmıştık. Hiçbir arabaya vurmamıştık. Taklada atmamıştık. O hızda bunların olmaması inanılmazdı. Arkadaşıma " İyi misin?" diye sordum. " Evet, sen?" diye sordu. " Araba yanık kokuyor " dedi korkar ve panik içerisinde. "Hava yastıkları canım dedim" Dışarı çıktık. İkimizde de tek bir çizik ağrı sızı yoktu. Hiç birşey olmamıştı. Evet inanılmaz ama arabaya bindiğimiz gibiydik.

Simdi düşünüyorum. Kazadan beri Sürekli düşünüyorum. Allah'a dua ediyorum. Hızımız yüksekti, kemerlerimiz takılı değildi. Önce kamyona sağdan vurduk, kamyon firene asılınca önüne geçtik ve bariyerlere vurup sönmeye başladık.Vurduğumuzda kamyon stop etmiş ve frenler kitlenmiş, önüne geçtiğimizde durmayıp bizim üstümüze çıkabilirdi.

Bariyerlere vurduk ama arabadan fırlamadık. Vuruş pozsiyonu ile mi bilmiyorum ama birşey bizi koltuklara yapıştırmıştı. Dönmeye başladık ve hiç bir arabaya vurmadık yada yan giderek takla atmadık.

Sadece Araba pert oldu. Sonuç olarak diyorum ki, lütfen arkadaşlar trafikte dikkatli olun. Lütfen.

http://imageshack.us/photo/my-images/163/img00297201112151957.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/705/img00298201112152003.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/849/img00301201112152039.jpg/

Size gecmis bize ders olsun.
    Allah korumus

• Abi cok gecmis olsun
  • olum otoyolda kasisin ne işi var la...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klack -- 18 Aralık 2011; 21:11:35 >
  • Moruk 100 le 120 yle araba kazasında noolcak burnun bile kanamamış amma cıt kırıldım birisiymişsin, ben motorsikletle neler atlattım...
    70 le giderken düşüp sürüklendim bile, öyle kolay vazgecme ölmek kolay değil, ama zamanın geldiğinde yataktan kalkarken bile ölebilirsin...
  • Geçmiş olsun.
  • Yanlis Makas Arabayi Pert eder.

buyuk Gecmis Olsun...
  • geçmiş olsun benim akciğer söndü iş yerinde acil e zor yetiştirdiler nefes gitti işte o an dedim hayat bitti bnim için ama şükür
  • Geçmiş olsun hocam.
  • Öncelikle geçmiş olsun, bir şey olmamış demişsin ama bence yine de bir hastaneye gözük malum iç kanama bu sakata gelmez.
  • geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun. verilmiş sadakanız varmış.
  • geçmiş olsun allah korumuş bende motorla yapmıştım kazayı daha ışıklardan kalkış anında şehirler arası yola tersten caprazlama giriyordm motorla sabahın 5 daha güneş doğmamış 2008 de orucun 1. günüydü hatta tırın biri sadece tepe ışıkları yanıyor bide iç ışığı kaza anında adamın yüzünü çok iyi hatırlıyorum zaten herşey çok ani oldu bi an uçak çok yakın uçuyor diye düşündüğümü hatırlıyorum sonrada zaten şöförün yüzünü görmüştüm son sürat çarptı bana 7-8- m sürüklendim ben yolda sol taraf kaşımdan dizime kadar param parça gözümü evde açıyorum olayın üstünden 3 gün geçmiş o 3 günü hatırlamıyorum yakınlarımdan öğrendiğim birinci gün hastanede tutmuşlar beni 2. gün taburcu olmuşum 2 gün evde uyanıp uyanıp ne oldu filan diyormuşum 3. gün gerçek anlamda bilincim yerine geldiinde vicudumda süper bir yanma ve zonklama hissi ile uyandım eve nasıl geldiğimi filan hatırlamıyorum ve felaket derecede sıkışmışım hemen lavaboya gittim ve hayatımın en büyük yıkımını yaşadım yüzüm vicudum maffolmuş. dünyanın sonu gibi hissettim bi an :) bağrışlarıma bizimkiler geldi anlattılar inanmıyorum nasıl olur diyorum adam çarpmadı durmuştu filan diyorum ama bnm hatırladığım tabi bu zaten bilincin 3. gün geldiğine ailemi ikna edince hemen hastaneye gittik 1 hafta yatırdılar bi sürü test filan off of çok kötü günlerdii şükür şimdi yaralarımdan eser kalmadı sadece sol kaşım ucundan az kesik gibi duruyor.. neyse atlattık ama her aklıma geldiğinde yüzümde çok kötü bir iğnelenme hissediyorum o anı yeniden yaşıyorum sanki senin hikayenide okuyunca aklıma yeniden kendi yaşadıklarım geldi... gerçekten çok kötü bi durum helede tek değilsen..... ucuz atlatmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce_1 -- 18 Aralık 2011; 22:25:36 >

• araba yastıkları niye yanık kokuyor anlamadım
  • o hızlara çıkıyosun, ilginç manevralar peşindesin ve emniyet kemerin takılı değil. bravo. emniyet kemeri takmadan bakkala gitmem.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.