Şimdi Ara

Onboard Ekran Kartı Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AkadaşLaR inteL çift çekiRdek 3.0 işLemci 512 Ram ve inteL anakaRtım vaR işLemcinin öneRdiği kendi anakaRtı onun üzeRindede onßoaRd ßi ekRan kaRtı vaR 128 mß gösteRiyo yaLnız ßen ßu sitemi xp'nin sp1 inde kuLLanıRken pc çok fasLa takıLıyodu ve acayip kötü çaLı$ıyodu şimdi sp2'Li ßi xp yükLedim ßu sefeR tamam mükemmeL çaLışıyor ama oyun oynaRken süRekLi kiLitLenip kaLıyo pc ßi eL atsanız şu soRunu ßi çözsek : )
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ya ßu onßoaRddan anLayan kimse yokmu kafayı yicem :s çöpe attıRıcak ßana makineyi :S
  • Öncelikle, anakartın sitesine gir ve kullandığın anakartın güncel grafik kart sürücülerini indir ve kur.
    Peki; Hangi oyunlarda takılmalar oluyor, unutma ki onboard ekran kartı ile, son 2-3 yıldır çıkan güncel oyunların hiçbirini oynayamazsın.
    Anakartın tam model numarasını yazarmısın, modeline göre grafik chipsetine bakalım, neler oynar neler oynamaz ona bakalım.
    Ayrıca RAM miktarın da düşük, oyunlarda genelde bir de ram yetmez.
    RAM yetmeyince de HDD'yi ram gibi kullanır bu defa da yavaşlamalar/takılmalar olur.
    ()
  • quote:

Orjinalden alıntı: Levcho

Öncelikle, anakartın sitesine gir ve kullandığın anakartın güncel grafik kart sürücülerini indir ve kur.
    Peki; Hangi oyunlarda takılmalar oluyor, unutma ki onboard ekran kartı ile, son 2-3 yıldır çıkan güncel oyunların hiçbirini oynayamazsın.
    Anakartın tam model numarasını yazarmısın, modeline göre grafik chipsetine bakalım, neler oynar neler oynamaz ona bakalım.
    Ayrıca RAM miktarın da düşük, oyunlarda genelde bir de ram yetmez.
    RAM yetmeyince de HDD'yi ram gibi kullanır bu defa da yavaşlamalar/takılmalar olur.
    ()

D915GAV\D915PGN yazıyo inteL desktop ßoaRd'ın tam aLtında ya ßi çok siteye ßæktımda günceLLe$tiRiLmi$ süRücüsünü ßuLamadım :s ßi yaRdın etseniz kafayı yicem aRtık dediğin giß RAm aLmayı dü$ünüyoRumda pc o kadaR kötüyse gidip deği$tiRmemmi geRekiyo anLAmadım :s

• kullanmakta oldugunuz onaborad ekran kartı yani bütünleşik kart oyun oynamak için uygun degildir oyun için haricibir ekran kartı kullanmalısınız
  • Bios güncellemesi yapmanı tavsiye ederim.
  • kusuRa ßakmayında aRkada$LaR tam oLaRak anLayamadım ßen $imdi ßios günceLLemesi yap deRken ßunu nasıL yapıcam yada oyun için haRici ekRan kaRtı
    kuLLan demi$sin $imdi ßen onßoaRd'La ßi i$ yapamazmıyım yani Knight onLine gißi hiç ßi $ekiLde sistem geReksinimi duymayan oyunu sp1 yükLüyken kasmasından oynayamıyoRum sp2 yükLüyoRum ßu sefeRde kiLitLenip kaLıyo tam oLaRak soRunumu çözemicem gaLißa :s
  • quote:

Orjinalden alıntı: Levcho
    Öncelikle, anakartın sitesine gir ve kullandığın anakartın güncel grafik kart sürücülerini indir ve kur.

Sizin sorunuzun cevabını arkadaş açıkca yazmış. Onboard VGA lar sadece ofis uygulamarı için kullanılır. Oyunlarda vasattır. Maliyeti düşük tutmak için laptoplarda entegre Chip kullanılır. Oyun sizin için önemli ise ayrıca bir ekran kartı takmanızı öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DissoLute

kusuRa ßakmayında aRkada$LaR tam oLaRak anLayamadım ßen $imdi ßios günceLLemesi yap deRken ßunu nasıL yapıcam yada oyun için haRici ekRan kaRtı
    kuLLan demi$sin $imdi ßen onßoaRd'La ßi i$ yapamazmıyım yani Knight onLine gißi hiç ßi $ekiLde sistem geReksinimi duymayan oyunu sp1 yükLüyken kasmasından oynayamıyoRum sp2 yükLüyoRum ßu sefeRde kiLitLenip kaLıyo tam oLaRak soRunumu çözemicem gaLißa :s

Bir çok O/B olan ekran kartlarında oyunlar çok rahat oynanabilir seventyseven sana katılmıyorum çünkü bir çok cafe maliyetleri düşürmek için O/B ekran kartlarını kullanır ve sorunsuz bir şekilde kullanırlar hatta arkadaşımın cafesinde intelGGC2L anakrtlardan var fifa08 bile çok rahat oynanabiliyor aşagıdaki link sanırım sana yardımcı olur.http://www.intel.com/cd/channel/reseller/emea/tur/248330.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetBG -- 21 Aralık 2007; 10:22:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.