Şimdi Ara

Opteron 148 testleri (hava) ve işlemci kodları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • son günlerde baya popüler olan işlemcilerden biri opteron, bu yazıyı yazmamın sebebi testlerden çok işlemci kodunun çok önemli olması.

bilindiği gibi CABNE ve CABYE kodlar 3000 mhz ye oldukça az voltajlarla ulaşabiliyorlar ki, bunu daha önce brandybuck ve iron maiden arkadaşlarımız yayınladılar.
    benim elimdeki işlemci malesef bu kadar güzel bir kod değil, kendisi CAB2E, cpu elime geldiğinde açıkçası biraz üzüldüm kodu görünce ama 3000 mhz yi opterona göre yüksek bir voltajlada olsa stabil olarak tutturdum, sogutma olarak tt big typhoon kullandım ve açıkçası cpu fazla ısınmadı bu değerlerde. smartguardian en fazla 36-37 gösterdi ama açıkçası expert in sıcaklık gösterme konusunda çok iyi olmadığını düşünüyorum yada big typhoon söylendiği kadar iyiymiş.

Sistem
    cpu: opteron 148 CAB2E 0545CPBW
    ram: mushkin redline xp 4000 2x512
    anakart: DFI sli-dr expert
    bios: 25/11/2005 Beta
    psu: enermax 600w sli
    voltaj: 1.450+special vid. 112%

3000 mhz super pi 32m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magiK -- 15 Aralık 2005, 4:31:25 >

• Şu oc aşkı uyutmuyor walla sabahın 4 ü olsa bile.
    İşlemci kodunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermişsin. Ama yinede 3 ghz de 32m stabil olması yeterli. Güle güle kullan.
  • hayırlı olsun
    venice'e 3 ghz için roket aksamı, oksijen tankları filan lazımken sen pervane ile 3 ghz kullanıyorsun hem de 1 mb cache - o yuzden uzuuun süre idare eder :)

ama bu voltajla şöyle 1-2 saat oyun oynamayı bir dene istersen. TT big typhoon iyi mi kötü mü o zaman daha iyi anlarsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrakOff -- 15 Aralık 2005, 8:56:02 >
  • Hayırlı olsun yeni cpun magiK...

Fena değil cpu ama cok yuksek voltajlarda stabıl kalmıs opteronların genelini düşünürsek...

Expertler sıcaklığı yanlış okuyor o da bir gercek...1.65v prımeda 39derece gösteriyor sadecekı normalde 50derecelerde seyretmesı gerekır...Yeni biosla halledılır o da...oscar wu amcanın yeni bıosunu beklmek lazım (:
  • @magiK

hayırlı olsun güle güle kullan

quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

Expertler sıcaklığı yanlış okuyor o da bir gercek...1.65v prımeda 39derece gösteriyor sadecekı normalde 50derecelerde seyretmesı gerekır...Yeni biosla halledılır o da...oscar wu amcanın yeni bıosunu beklmek lazım (:

@Başar

oscar wu amcam olur ona göre
  • Voltaj biraz yüksek ama iyi çıkmış işlemci bence. Can sıkmaya değecek bir durum yok. Yalnız o voltajda uzun süreli hava soğutma ile kullanımda problem çıkarabilir. TT Big typhoon'un da etkisini görmemek elde değil tabi bu işte
  • volatj yüksek hakkaten
  • opteronların default v si kaç ki? veniceden falan düşük mü?yaw bende almanyadan arkadaşa getirrtecem ama herhangi bi kod olsa bile 3000 görürmüyüm.
  • tabi 3000 mhz için bu kadar voltaj gerekirken 1.4 v ve 1.425v ile 2750 ve 2800 mhz lerde 32m alması daha da ilginç cpu nun, günlük 2800 ve 2900 gibi değerler mantıklı olacak bu işlemci ile
    1.61v yi aslında yüksek olarak görmemek lazım big typhoon a yeni ve yüksek devirli bir 12 lik fanla daha güzel sonuçlar sağlanabilir diye düşünüyorum.
    "expert e yeni bios" klübü oluşturmayı ve engineer oskar amcamı rahatsız etmeyi teklif ediyorum
    çok teşekkürler herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magiK -- 15 Aralık 2005, 14:27:20 >

• valla açıkçası kod önemli bu konuda dfi street teki opteron başlığını okumanı öneririm, opteronların default v si 1.4 bu arada.

quote:

Orjinalden alıntı: cemalefendi

opteronların default v si kaç ki? veniceden falan düşük mü?yaw bende almanyadan arkadaşa getirrtecem ama herhangi bi kod olsa bile 3000 görürmüyüm.
  • 146 daha iyi
  • Hayırlı olsun arkadaşım
  • kod önemli desem

quote:

Orjinalden alıntı: starway

146 daha iyi

@ ikista: eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magiK -- 16 Aralık 2005, 0:01:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.