Şimdi Ara

Orjinal windowsuma kavuşmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar üzerinde Windows 8.0 ile orjinal gelen bir bilgisayarım var sonradan bunu kendim orjinal olmayan sistemler yükledim ve hiç bi geri dönüşüm noktası bırakmadım. Recover gibi hepsini sildim.
    Sorum ise şu: Sonuçta benim üzerime bilgisayarım üzerine tanımlı bir orjinal windows 8.0 var ve ben buna nasıl tekrar kavuşurum. Yani format atıp nerden bulduğum sistemi kurmam ve key var ise bunu nerden bulmam gerekli. Az biraz anlarım bilgisayardan. Ama aklıma gelmiyor.

• BlackGalleon kullanıcısına yanıt
    Normalde leptop ise kasalarının alt tarafında windows keyi olur. Masaüstü ise bilemiyorum çoğu zaman ön taraflarında yada arka taraflarına vurulanları gördüm.

Onun haricinde eğer windows 8 sürümün enterprise, pro vs... hangisi olduğunu hatırlıyorsan internetten uygun sürümü indir. Kendine windows kurulum dvd'si usb vs... hazırla kurarken zaten sana key girelim mi diye soracaktır. O ekranda keyi'ni girersin oldu bitti.

Key Etiketinin üzerinde zaten genelde hangi windows sürümünü kullandığında yazar.

Eğer etiket vs... bulamıyorsan kasa üzerinde yoksa ki bütün herşeyi silip süpürdüğüne göre de orjinal keyini bulamayız.

Ben bilmiyorum yani yöntem bunların dışında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxpayne53

Normalde leptop ise kasalarının alt tarafında windows keyi olur. Masaüstü ise bilemiyorum çoğu zaman ön taraflarında yada arka taraflarına vurulanları gördüm.

Onun haricinde eğer windows 8 sürümün enterprise, pro vs... hangisi olduğunu hatırlıyorsan internetten uygun sürümü indir. Kendine windows kurulum dvd'si usb vs... hazırla kurarken zaten sana key girelim mi diye soracaktır. O ekranda keyi'ni girersin oldu bitti.

Key Etiketinin üzerinde zaten genelde hangi windows sürümünü kullandığında yazar.

Eğer etiket vs... bulamıyorsan kasa üzerinde yoksa ki bütün herşeyi silip süpürdüğüne göre de orjinal keyini bulamayız.

Ben bilmiyorum yani yöntem bunların dışında :)

Manesef laptopum üzerindeki etiket silinmiş bembeyaz onu bende düşünmüştüm ancak yazıma eklemeyi unutmuşum. Bilgisayarın yanında gelen kağıtlarda yazmazmı bunlar baktım baktım bulamadım hiçbirşey.

Xp'nin yeni çıktığı zamanlarda yedekleme şeklinde değilde windows kurulumunu cd'de verdiklerinde cd'nin cd kağıdı üzerinde oluyordu. Ama sonradan cd vermeyi kestiklerinde etiket olarak leptoplara kasalara vs... vurmaya başlamışlardı.

O yüzden başka bir yerde yazma diye düşünüyorum.
  • maxpayne53 kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar microsoft u aradım ve derdimi anlattım. Sağolsun arkadaş makineme bağlandı ve resimde görünen kodları yazıp ürün anahtarına ulaşmamı sağladı. Görünen kodu yazıp ENTER
    a basınca karaladığım alana ürün kodunuz çıkıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

İlginç -_- orjinal olmayan sistem üzerinde nasıl bir kod ile sürümü bulabildi anlamış değilim.

Gerçi eğer girdiğiniz kod ile windows üzerinden değilde bilgisayarın biosu içinde vs... başka bir yerden mi kodu alıyorsunuz acaba?

Neyse sorunun çözüldüğünü sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.