Şimdi Ara

Ormancıların Rolleri ve TR'de Beklenenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normal şartlar altında ormancı görevleri:

1) Orman kampları kesmek.
    2) Baron ve ejderin görüşünü ve güvenliğini sağlamak, fırsatı bulunca kesmek.
    3) Geride veya dengede olan koridorlara baskın atarak durumlarını iyileştirmeyi sağlamak.
    4) Ayrık ittirmek. (Şampiyonuna göre değişir.)
    5) Counter jungle atıp karşı ormancıyı safdışı bırakmak. (Şampiyonuna göre değişir.)
    6) Red ve blue buff'ları orta koridor ve nişancıya bırakmak. (opsiyonel)
    7) Koridorda takım arkadaşın yoksa onun koridorundaki minyon kontrolünü sağlamak ve kuleyi korumak.
    8) Takımda tartışanlar varsa mental olarak onları güçlendirmek. (opsiyonel)

TR'de beklenenler:

1) Gold yok item alcam kuşları, kayacılları sal.
    2) ADC'yim mqq red sal.
    3) Midim mqq blue sal. (Yasuo oynasa bile)
    4) Dakka 25 daha ejder almamisin occc
    5) Adam burayi campledi sen nerdesin mqq
    6) Jung report
    7) Gank gel mqq (koridoru rakip kuleye kadar ittirerek der bunu)
    8) Kill sal mqq calma yter
    9) (SS Spamlar) minyon alma mk

Daha çok şey var da insan yazarken tilt oluyor. Dereceli maça girerken FIFA serisinde maçtan önce antreman için 2 şut çekildiği gibi bi kaç tane basit test yapmaları lazım. Mesela adam kabul et butonuna tıkladıktan sonra koridorda 6 minyondan 3 tanesine son vuruş yapmaya çalışsın. Yaparsa seçim ekranı, yapamazsa oyun bozulsun. En az 2 el botlarla oyun atma cezası gelsin. Biliyorum çok ütopik ama başka türlü beyinsizleri nasıl engelleriz bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Diyecek bir şey yok, çok haklısın ama burası tr serveri o yüzden ormancıların işi daha zor.
  • Platta bile gankleri sürekli çok kolayca yiyen safe oynayamayan karşı jungle kaç kere geldi senin yüzünden kaybediyorum demeai.

Bir lanede rakip junglerin gankinin yememekte bir görev değil mi ?

Senin junglerin gelmese bile amç boyu sen o ganki yememelisin diye biliyorum

• tr de adam jungu sanki yanindaki adam gibi görüyor, solodaki adam bottaki jungdan yardım istiyor, e haliyle jung yetişemeden ölünce jung report

• quote:

1) Gold yok item alcam kuşları, kayacılları sal.
    2) ADC'yim mqq red sal.
    3) Midim mqq blue sal. (Yasuo oynasa bile)

1)kuşları kayacılları lanerlerın almasında sorun yok normalde de alıyorlar zaten.
    2) tw kindred graves dışında herolar oynuyorsan (ki gravesde bile salman gerekir) redi sen etkili kullanamayacağın için adcye salmak daha doğru.
    3) gerçekten mavi isteyen yasuo geldiğine inanmıyorum. diğer türlü kata dışında çoğu heroya salman gerekir maviyi. zed akali gibi bir heroysa dk 25/30 da salarsın cass/ryze/syndra gibi heroysa 2. maviden itibaren salarsın
    quote:

5) Adam burayi campledi sen nerdesin mqq

karşı jungler beni kamplıyorsa sen ne yapıyorsun diye bakarım bi. daha dün başıma geldi karşı jungler 5 dk topdan çıkmadı. baktım benim adam karşı ormanı kesiyo bottan kule alıyor dedim eyvallah.

• bu konu hakkında yazacak çok şey vardı ama hep yaazıp yazıp sildim caps yapıp capsle süslemeye karar verdim

• TR beklenlere için yazıyorum

1:Eğer oyun sonu taşıma potansiyeli yüksek olan şampiyona orman kampı salmak gayet mantıklı.Özelikle orta koridora kuşları salmak.

2.Oyun sonu adc red salmak en doğrusu kimse onun kadar hit yapamayacak.

3:Kendi orta koridoruna mavi salmak yassou hariç gayet normaldir.Karşı tarafın orta koridorunda mavi varsa başa baş giden koridoru rakip takım oyuncusu kazanır.Yada geri kalmış midin iyice geri kalır.

4:Ejer meselesine gelirsek takımla ejder alınır oyunun ortalarına doğru tek başına alına bilir ama oyun başı tek ejder almak çok risklidir.

Diğer maddeler oyuna göre değişir.
  • Orta koridor=> mavi+kuslar

Adc=>kırmızı

Solo=>kayacıl

Kardesim jungler nerden level ve gold kasicak nasıl item alicak

• Tr'de jungle oynayanları peygamber zannediyorlar. Bir koridora baskın atıp kill kazandırıyorsun, 2 sn geçmeden diğer koridordaki arkadaşın sana küfretmeye başlıyor neden gelmiyorsun diye.
  • Birçoğu doğru olsa da blue buff ı Yasuo'ya vermekte herhangi bir yanlışlık yok. Hani üst seviye oyunlarda mid neredeyse her zaman blue buff ı alır.Bunun sebebi mana vermesi de olabilir bekleme süresinde azalma vermesi de.Her ikisinden biri mid şampiyonuna yarıyorsa o buff ı mid e vermek gerekli.Tabi oyuncuya güvenmiyorsan veya manan çok az ise ve base e dönmeyeceksen ormancı olarak sen de alabilirsin.

Bu arada yasuo oynayan biri değilim yanlış anlamayın.Birkaç aydır Ls in öğretici videolarını izliyorum.Oradan öğrendigim bilgiler bunlar.

Bu da Ls'in yakın zamanda youtube a yüklediği bir ormancıya koçluk yaptığı video.https://youtu.be/-maDZxjyRGQ

• TR'de beklenenlerde 7 numarayı editleyelim. daha çok gang şeklinde yazılır o.
  • hiçbirini de yapmıyorum,trde en kolay jungle oynayarak çıkarsın ligini. hiçbi buffu salma,git lanelerden farm al,adamları da mutele tek başına taşı bu kadar basit
  • TR gerçekten ilginç geçen gün 6.dakika da 3-0-2 oynuyordum bot ve mid'i öne geçirdim ve ct atarak karşı jungler'ı 2 kere kestim, karşı jungler 1-2-1 oynarken bizim toplane oyuncumuz jung farkı bizim jungle botta gezsin filan yazıyordu aynı anda 3 koridora yardım etmeni bekliyorlar.
  • Trde jung oynuyorum.Buff salmam, tax alırım.Sustur geç.

• quote:

Orijinalden alıntı: meco2010

Birçoğu doğru olsa da blue buff ı Yasuo'ya vermekte herhangi bir yanlışlık yok. Hani üst seviye oyunlarda mid neredeyse her zaman blue buff ı alır.Bunun sebebi mana vermesi de olabilir bekleme süresinde azalma vermesi de.Her ikisinden biri mid şampiyonuna yarıyorsa o buff ı mid e vermek gerekli.Tabi oyuncuya güvenmiyorsan veya manan çok az ise ve base e dönmeyeceksen ormancı olarak sen de alabilirsin.

Bu arada yasuo oynayan biri değilim yanlış anlamayın.Birkaç aydır Ls in öğretici videolarını izliyorum.Oradan öğrendigim bilgiler bunlar.

Bu da Ls'in yakın zamanda youtube a yüklediği bir ormancıya koçluk yaptığı video.https://youtu.be/-maDZxjyRGQ

Maviyi yasuoya vermek saçmalık. Ultisi qsu esi cdleri çok kısa zaten w'nun cdyi azaltmak için mi vereceksin? E'ne damage versin diye mi vereceksin? Yasuoya vermektense başka bir şampiyona vermek çok daha iyi olur. Support bile olabilir bu.

Bu arada bütün junglelar ağlamış ama cidden bazen öyle junglelar geliyor ki saç baş yoluyorum. Adam caitlyn almış yanında zyra var 0 mobility totemde yok kulenin ağzına kadar pushluyorlar yav 1 kere gel al freeni git işte. yok ille farm yapacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vitallion

quote:

Orijinalden alıntı: meco2010

Birçoğu doğru olsa da blue buff ı Yasuo'ya vermekte herhangi bir yanlışlık yok. Hani üst seviye oyunlarda mid neredeyse her zaman blue buff ı alır.Bunun sebebi mana vermesi de olabilir bekleme süresinde azalma vermesi de.Her ikisinden biri mid şampiyonuna yarıyorsa o buff ı mid e vermek gerekli.Tabi oyuncuya güvenmiyorsan veya manan çok az ise ve base e dönmeyeceksen ormancı olarak sen de alabilirsin.

Maviyi yasuoya vermek saçmalık. Ultisi qsu esi cdleri çok kısa zaten w'nun cdyi azaltmak için mi vereceksin? E'ne damage versin diye mi vereceksin? Yasuoya vermektense başka bir şampiyona vermek çok daha iyi olur. Support bile olabilir bu.

Bu arada bütün junglelar ağlamış ama cidden bazen öyle junglelar geliyor ki saç baş yoluyorum. Adam caitlyn almış yanında zyra var 0 mobility totemde yok kulenin ağzına kadar pushluyorlar yav 1 kere gel al freeni git işte. yok ille farm yapacak.

Cdr cdr dır hocam.Bir çok kez son bir q vuramadım şu yeteneğim bekleme süresindeydi diyoruz.diyelim ki yasuo w sunu kullandı koridorda.Bekleme süresi kaç saniye bilmiyorum ama tahminen 20 saniye civarındadır.Bunun %10 u 2 saniye eder.Bu tarz şampiyonlarda bekleme süresi çok önemli.O yüzden vermekte bir sorun yok.Ancak diyelim ki jungle veya solo ryze olsun.Ryze her zaman blue buff ı sever.Onun kendisine almasında bir sorun yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.