Şimdi Ara

Orta-yuksek Component sistemi tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Amacim orta -yuksek bir kompenant sistemi kurmak. (tabi dusundugum sistem oyle ise) Ancak bunu hazir elimde olan malzemelerle kombine ederek olusturmak ilk amacim. Eger uygun degilse sistemi degistirebilirim.

Hazirda elimde olan mac audio 4000d anfimi kullanarak Alpine spr 60C kompenantlari on kapilar icin, SPR60 lari ise arka taraf icin almayi dusunuyorum. Sub isini ise yine onceden elimde olan 30 cm lik tup bassimi, magnat hot rod 2500 anfi ile besleyerek halletmeyi dusunuyorum.

Kisacasi yeni aracima (scirocco), onceki aracimin sistemine yeni hoperlorler koyarak, upgrade etmek gibi bir niyetim var. Yani bu eski sisteme alpine spr 60C ve SPR 60 eklemeyi dusunuyorum. Bunun maliyeti bana yaklasik iscilik dahil 1500 tl olacak. Fiyat konusunda asiriya gitmemek yani 2000 tl yi fazla gecmemek kaydi ile butcemi zorlayabilirim.
    Bu kombinasyonla ilgili 'bu olmaz! yada su olsa daha ıyı olur gibi vb' goruslerinizi, bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.
    Tesekkurler

.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuff

Selam arkadaslar,
    Amacim orta -yuksek bir kompenant sistemi kurmak. (tabi dusundugum sistem oyle ise) Ancak bunu hazir elimde olan malzemelerle kombine ederek olusturmak ilk amacim. Eger uygun degilse sistemi degistirebilirim.

Hazirda elimde olan mac audio 4000d anfimi kullanarak Alpine spr 60C kompenantlari on kapilar icin, SPR60 lari ise arka taraf icin almayi dusunuyorum. Sub isini ise yine onceden elimde olan 30 cm lik tup bassimi, magnat hot rod 2500 anfi ile besleyerek halletmeyi dusunuyorum.

Kisacasi yeni aracima (scirocco), onceki aracimin sistemine yeni hoperlorler koyarak, upgrade etmek gibi bir niyetim var. Yani bu eski sisteme alpine spr 60C ve SPR 60 eklemeyi dusunuyorum. Bunun maliyeti bana yaklasik iscilik dahil 1500 tl olacak. Fiyat konusunda asiriya gitmemek yani 2000 tl yi fazla gecmemek kaydi ile butcemi zorlayabilirim.
    Bu kombinasyonla ilgili 'bu olmaz! yada su olsa daha ıyı olur gibi vb' goruslerinizi, bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.
    Tesekkurler

.

Spr 60 c bende var memnun kalırsın şüphen olmasın..
    Fakat bence arkaya pandızota pıoneer 6902r koymalısın araç içinde güzel bi ses alacagına emınım

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• Elinizdeki tüm ürünler güzel subwoofer konusunda emin değilim bir tek marka model olmadığı için. Gerekirse ya da montajda sorun olursa subwoofer için kabın değişimi ya da komple subwoofer değişimi yapabilirsiniz.

Tavsiyem böyle bir sistem için teybe bağlantı yaparken çevirici kullanmak yerine Audison bitten gibi bir ses işlemcisi kullanmaniz. Biraz yalıtım birde kablolama hariç masraf gerektiren bir ihtiyaç yok. Bütçeniz yeterli olur bunlar içinde. Sistemi kaliteli işini bilen bir yerde montaj yaptırın Scirocco biraz dikkat isteyen bir araç çünkü. Bitteni ya da benzer bir işlemciyi de ikinci el alırsanız daha uyguna malolur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak9006 ilgin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim. Uzun zamandır müşterisi olduğum ve güvendiğim bir tesisatcı var. Bu arada onlarlada konuştum. Seninde önerdiğin gibi yalıtımı onlarda önerdiler ancak ses işlemcisi konusu hiç geçmedi. Şuan bunu araştırıyorum. Önemli bir bilgi verdiğini düşünüyorum. Çok teşekkürler!!!
  • Bana kalirsa stock hoparlorlerin scroccoda oldukça başarıli kısık volumlerde sahneyi dolduran govdedi alf frekansları duyamıyorsun ben senin yerinde olsam aktif subwofer alır kullanırım ama dersen ben müzügin içine giricem sanatcı yanimdaymiş enstutumanlar karşimdaymiş gibi çalsın dersen aracında işlemci kullanman gerekecek yalnız bahsettigin alpıne lar bu karaktere ne kdr sahıp tartişilir morel focal audison brax helix vb markaları tercih etmen gerekecek bu zamanda rakam konu bahsı gecen mevlaların uzerine çikicak 😎👀 araştırmaya devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erhanomer tesekkurler paylasiminiz icin. Bana focal component tavsiyesinde bulunursaniz sevinirim.
    Tesekkurler
  • focal de iyi bir performans almak istiyorsaniz ps 165 le baslayin gonul ister krx takin ama butceniz nedir bilmiyorum istersen sahibinden com da ikinci el temiz duzgun urunler var bakabilirsin iyi forumlar
  • Tesekkurler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.