Şimdi Ara

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
0
Favori
28.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok mu yardımcı olucak kimse, bi yardım edin arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadline -- 12 Ekim 2008; 22:52:56 >
  • @deadline, iki adet ide kabosu var mı bilgisayarda? Sanırım 2 hdd var 1 de dvd. Toplamda 3 adet ide cihaz var.

Bilgisayar açılırken sürekli CD boot görmenin nedeni basit. Biostan ilk boot cihazı olarak cd/dvd romu seçmişsindir. Kurulum yaptıktan sonra dvdyi çıkar. Ya da biosa girip birincil boot cihazını hdd yap. o zaman açılması gerekir. Şayet iki hdd varsa biri slave biri master olmalı. Kafamız karışmasın ama şimdi. Windows yüklü hddnin kablolarını sök. Mac yüklediğin hdd takılı kalsın. Birde öyle dene.

@meyman84, o sorunla daha önce de karşılaşmıştım. Tahminimce donanımlar uyuşmadığı zaman oluyor. Everest programını yükleyip donanımlarına bir bak. Özellikle anakartın özelliklerine. Nette bir liste vardı. Hatırlaymaadım. Bulursam onu ekleyeyim.

Düzenleme: uyumlu donanımların listesini buldum:

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Settlers -- 13 Ekim 2008; 14:52:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Settlers

@deadline, iki adet ide kabosu var mı bilgisayarda? Sanırım 2 hdd var 1 de dvd. Toplamda 3 adet ide cihaz var.

Bilgisayar açılırken sürekli CD boot görmenin nedeni basit. Biostan ilk boot cihazı olarak cd/dvd romu seçmişsindir. Kurulum yaptıktan sonra dvdyi çıkar. Ya da biosa girip birincil boot cihazını hdd yap. o zaman açılması gerekir. Şayet iki hdd varsa biri slave biri master olmalı. Kafamız karışmasın ama şimdi. Windows yüklü hddnin kablolarını sök. Mac yüklediğin hdd takılı kalsın. Birde öyle dene.

zaten dier hdd sata olan onun sata ve güç kablosunu söktüm zaten. Sadece dvd ve dier ide hdd takılı. Şu an kurulumun son aşamasındayım 10 dakya biter. tekrar bitince restart atıcak makine o zmn biosa girip birincil boot cihazını hddyi gösterip mi çalıştırım?

• Evet aynen öyle yap.
  • biostan cdrom la hdd yerini değiştiriorm yine olmuyo deliricem makine otomatik restart çekiyo kendine boot yerine gelince.
    master olarak dvd yi slave olarak hdd yi görüyo ondan mı sorun olabilir ?? bunu nasıl değiştirebilirm eer sorun master olarak dvdyi görmesiyse.
  • Ondan olduğunu sanmıyorum. Ama istersen dvd yi de daktif et. SAdece hdd takılı dursun. Dediğim gibi pek alaksı olduğunu da dşünmüyorum hani ama bi denemekte fayda var.

Birde sürekli yeniden mi başlıyor sistem? Yani açılıyor dos ekranında sürücüler göüzküyor ve yine restart mı?
  • normalde boot yazısı çıkan yere kadar geliyor. ama orda boot çıkmıyor darwin açılıyor geri sayım yapıor kendi ondan sora restart atıyor makine
  • darwin x86 boot yazısı geliyor. press any key to startup options yazısı geliyor orda geri sayım yapıyor bitince de makine restart çekiyor kendine
  • o ekranda F8'e basın. Ya da entera basarak seçeneklere bir göz atın. Normalde süre bitince otomatik oalrak Macos açılır. Seçeneklerde boot edilecek bölümü seçiyorduk sanırım. O ekranda yazan sçenekleri de söyleyebilir misin acaba?
  • Şimdi evden çıkmam gerekiyor yanlız :(
    teşekkr ederim yardımların için akşam gelicem tekrar o zmn burda olursan dewam ederiz. 10 gibi fln uğrarım sanırım kolay gelsin...
  • Rica ederim. MuhtemelEn buralarda olurum. Ya oyunda olurum ya da MacOS'ta :)

Ama tahminimice sistemi yükledin, fakat sorunlu bir şekilde yüklenmiş olabilir. Bu arada yüklemedne önce formatladın mı MacOS için. YÜkleme ekranında Utulities menüsünde hdd ile ilgil iayarlar vardı. Erase seçeneği ile format atmak gerekir.
  • geldim =) utility'den yaptım herşeyi macos extended (journeled) seçeneğiyle formatladım herşey tamam. yükleme dewam ediyor. Fakat dediğim gibi laptopta yarım saat 40 dak fln sürüyo yükleme ama masaüstünde yüklerken 2 bçk saat fln sürüyor, yüklerken sorunda oluyo olabilir. Acaba AMD diye mi sorun oluyor?

bu arada o boot menüsüne entere basıp girdim.
    type -v boot startup
    type ? buda diğer seçenekleri görmek için.
    fakat ordan herhangi bir seçeneği yazıp girdm yine makine restart atmaya başladı.

acaba yüklemenin sonunda mı sorun oldu ?
  • bu arada yeniden boot ediyorum sanırım ben kernel'den yanlış olanı işaretledim şimdi 9.2.2 olanı işaretleyip kuruyorum. eskisine göre birz daha hızlı gibi sanki ama bakıcaz =)
    yine bitiminde olanları paylaşıcam sınırları zorluyorum artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: deadline

geldim =) utility'den yaptım herşeyi macos extended (journeled) seçeneğiyle formatladım herşey tamam. yükleme dewam ediyor. Fakat dediğim gibi laptopta yarım saat 40 dak fln sürüyo yükleme ama masaüstünde yüklerken 2 bçk saat fln sürüyor, yüklerken sorunda oluyo olabilir. Acaba AMD diye mi sorun oluyor?

type -v boot startup
    fakat ordan herhangi bir seçeneği yazıp girdm yine makine restart atmaya başladı.

Ben masasütü bilgisayara yükledim 30-45 dk kadar sürdü. Notebookta sorunsuz yüklenip açıldı mı?

Bu arada boot menüde çıkan o seçenekler bedne henüz yükleme ekranında önce çıkardı. O iki seçenel Linux gibi ön yüklemeyi detaylı gösteriyordu. Sistemin tam özelliklerini ve yüklemye çalıştığın MacOS sürümünü söyler miisin ?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: deadline

geldim =) utility'den yaptım herşeyi macos extended (journeled) seçeneğiyle formatladım herşey tamam. yükleme dewam ediyor. Fakat dediğim gibi laptopta yarım saat 40 dak fln sürüyo yükleme ama masaüstünde yüklerken 2 bçk saat fln sürüyor, yüklerken sorunda oluyo olabilir. Acaba AMD diye mi sorun oluyor?

type -v boot startup

Ben masasütü bilgisayara yükledim 30-45 dk kadar sürdü. Notebookta sorunsuz yüklenip açıldı mı?

Bu arada boot menüde çıkan o seçenekler bedne henüz yükleme ekranında önce çıkardı. O iki seçenel Linux gibi ön yüklemeyi detaylı gösteriyordu. Sistemin tam özelliklerini ve yüklemye çalıştığın MacOS sürümünü söyler miisin ?

ewet notebook ta hiçbir sorun yok senin masaüstüne yüklediğin gibi yükleyip kurdum. direk açılıyor hiçbir sorun yok.
    yani normalde de o akdr sürmesi lazım ama sabah yükledim 2bçk saat fln sürdü bi anormallik war. iDeneb V1.1 10.5.4 sürümü bunu kurdum laptopa da oldu. AMD desteğide war zaten. Belki bende bi uyum sorunu yaşanıyodur.

• Ben Kalywayi yükledim. AMD ve Intel desteği var. Onu bulup dene istersen. Ama önce masaüstünün özellikleri uyuyor mu onu bir kontrol et istersen.
  • zaten mac os dvd yığını oldu ewde bütün sürümleri indiriorz sırayla =) bu seferde olmazsa onu denicem artık napalım
  • Ama dediğim gibi önce bi donanımını kontrol et. Uyuyor mu diye :)
  • quote:

Ama dediğim gibi önce bi donanımını kontrol et. Uyuyor mu diye :)

oda olmazsa ilerde macbook pro ya geçiş yapıcam
  • bu sefer yüklendi herşey tamam açılma olayı da çözüldü elma ekranı çıktı beyaz fakat altta yuvarlak dönerken yasak işareti geliyor ekranın ortasına açılmıyor

benden bu kadar eğer daha yeni bi sürümü çıkarsa onu denerim diğer arkadaşlara da kolay gelsin bu arada

Yardımların için sanada teşekkürler Settlers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadline -- 14 Ekim 2008; 0:37:10 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.