Şimdi Ara

ÖSYM 20 yıllık sınav arşivini erişime AÇTI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
2.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 1998-2017 yıllarında üniversiteye giriş sınavlarında sorulan tüm sorular ve cevap anahtarları kurumun internet sitesinde yayımlandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde ilk kez "Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Sınavı Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorular" bölümüne yer verildi.

Merkez tarafından geçmişte üniversiteye girişte düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) gibi 1998 yılından itibaren yapılan sınavlara ait sorular ve cevap anahtarları erişime açılırken diğer sınavlara ait önceki soruların da açıklanmasının planlandığı öğrenildi.

http://osym.gov.tr/TR,15045/osys-cikmis-sorular.html

edit: konuyu uplayıp herkesin görmesini sağlarsanız iyi olur dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykstayfa -- 22 Mayıs 2018; 0:48:2 >

• up
  • ohh geçen yıl iyi soktular bize merkez yayınlarını
  • Çok iyi olmuş

Geçen sene final dergisi vermişti 14-15-16 yı fakat saman kağıdındaydı

Soruları ösymden ödemeyle aldık vb yazıyordu kitabın üstünde

Çözesim gelmiyordu 14 ün bir iki bölümünü çözmemiştim hatta samana bakamamaktan ( sbsden alışkın olmamız gerek aslında)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence ösym mesaj veriyor bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    hocam bu senede verdiler çıkmış sorular kitabını, ÇÖP. Biraz özenseler şu kağıt konusunda..
  • Angry Man kullanıcısına yanıt
    vallahi bu sene mebde 2 örnek deneme yayınladı, tabi onlar örnek soru teşkil etmiyor. Ösym'nin yayınladığı 1 tyt denemesi örnek sorular tarzında.

Geçmiş sorularında pdfsini yayınladılar.

Geçirecekler sanırım..

Tahminim, TYT'yi kolay sorup süreyi iyi kullananlar kazanacak, AYT'de uğraştıran sorular soracaklar
  • Up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler dostum bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nYselmech

Teşekkürler dostum bilgi için.
  • ykstayfa kullanıcısına yanıt
    "Tahminim, TYT'yi kolay sorup süreyi iyi kullananlar kazanacak, AYT'de uğraştıran sorular soracaklar"

Bence aynen böyle olucak. Dershaneleri kaldırdıkları sene ygs yi çok kolay sorumuşlar. Normalde 2 milyon kişi baraj altıysa o sene 1 milyon kişi baraj altı kaldı. Herkese bakın dershaneleri kaldırdık eğitim sistemi daha iyi hale geldi imajı verdiler. Fakat sıralamaları da bir düzene sokmak için lys kanırtmışlar.

Bu senede bir geçiş senesi olduğu için benzer olur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.