Şimdi Ara

ÖTV KALKIYOR mu? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
9.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dışarıda ucuza hizmet bulursan, tembelleşip sürekli onu satın alırsın.. üretmezsin, hazır yersin..

lokantada kebap 2-3 tl , rakı-balık 4-5 tl olsaydı evde yemek pişirir misin?

ithal araçlarda ötv düştüğünde her yerde binlerce audi, mercedes, bmw olacağını hepimiz biliyoruz..
  • Adamlar bir gecede kendilerine %70 lere varan zam yapmaya kalktılar(yüzüslük-utanmazlık diz boyu) siz ötv kalkarmı kalkmazmı diosunuz :D ve diğer yasalar çıkmaz yıllarca sürüncemede kalmadan . ama bu yasa bir gecede çıktı meclisten ,2 yıldır emekli intibak yasası bekliyo bi türlü yasalaşmadı halkın dikkatine :
  • ÖTV nin efektif oranı düşük oldugu icin yerine VGV geliyormuş. (vatandaşa geçirme vergisi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Devlet koyduğu ve vatandaşı ALIŞTIRDIRDIĞI hiç bir vergiyi geri çekmek istemez

Niye NAKİT akışını kessin ki ?

ÖTV kalksa ne olur ? Burası Monaco gibi olur araç bakımından

Devlet o vergileri kazanılmış hak olarak görüyor heralde

Burda mevcut hükümete atılacak çok laf yok, onlardan önce böyle 5 cente muhtaç gelmiş, şimdi de böyle gidiyor. Devletin yemeğinin en büyük kısmını vergiler oluşturuyor, adamlar da haliyle son damlasına kadar sömürmek durumunda ki memurların mayışlarını ödesin, giderler karşılansın. 99 yılıydı sanırım, ingilizce öğretmenimiz 400tl maaşı olduğundan yakınırdı, bir memurun maaşı asla ev geçindirmeye yetmezdi. İşçi emekçi kardeşler kraldı Ecevit sağolsun.

Ben bu vergilendirme olayını şuna benzetiyorum: bir hayvana onlarca yıl et verirsin, hayvan etoburdur. Sen bu hayvanı ot ile beslemeye kalksan bünye iflas eder

• quote:

Orijinalden alıntı: kyilmaz

dışarıda ucuza hizmet bulursan, tembelleşip sürekli onu satın alırsın.. üretmezsin, hazır yersin..

lokantada kebap 2-3 tl , rakı-balık 4-5 tl olsaydı evde yemek pişirir misin?

ithal araçlarda ötv düştüğünde her yerde binlerce audi, mercedes, bmw olacağını hepimiz biliyoruz..

Eee bunun ne zararı var?
    Etrafda binlerce Opel, Renault, Fiat dolanacağına mercesed, bmw dolansın.

Öyle bir demişsinizki, Renault, Fiat, Opel %100 Türk markasıda, bunların satımı yavaşlamasın millet mercedese yönelmesin diye ÖTV var anlaşılıyor. Biz zaten ülke olarak tırnak makası bile üretmekten aciziz. Bırakın kazandığımız 3 kuruşun 2 kuruşunu da vergi olarak vermeyelim.

Benim bildiğim kadarı ile ÖTV 1999 depreminden sonra ekonominin toparlanması için geçici olarak getirilmiş bir vergiydi. Ama ne olduysa, tuvalete gitsen ÖTV alır duruma geldi.

• Bir arkadaşımız yukarda bahsetmişti ötv sadec Türkiyede yok ki çin'de var bir kaç avrupa birliği ülkesinde de var demişti. Avrupabirliği çerçevesinde tahsil edilen özel tüketim vergisi Alkol, Sigara, Uçak yakıtı, puro gibi ürünleri kapsıyor sadece. Türkiyede ÖTV traş köpünden bile alınıyor.

quote:

dışarıda ucuza hizmet bulursan, tembelleşip sürekli onu satın alırsın.. üretmezsin, hazır yersin..

Zaten yurt dışından bir parfüm alabiliyordum. Sağolsun devletim ondan vergi kesemiyor, yurtiçindeki sevil, tekin acar gibi dev firmalar halkımıza geçiremiyor diye onuda engellediler. %500 fiyata satma yurtiçinden alim

Ayrıca ürettiğimiz şeylerde durum farklı mı ? Ülkemizin bir çok yerinde büyük baş küçük baş hayvancılık yapılıyor etin kilosu 40 tl ye yakın. Ülkemizin heryerinden meyve sebze fırkışıyor dün migrosda fasülyenin kilosu 12 tl idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 11 Mart 2012; 13:43:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Eee bunun ne zararı var?

Öyle bir demişsinizki, Renault, Fiat, Opel %100 Türk markasıda, bunların satımı yavaşlamasın millet mercedese yönelmesin diye ÖTV var anlaşılıyor. Biz zaten ülke olarak tırnak makası bile üretmekten aciziz. Bırakın kazandığımız 3 kuruşun 2 kuruşunu da vergi olarak vermeyelim.

Benim bildiğim kadarı ile ÖTV 1999 depreminden sonra ekonominin toparlanması için geçici olarak getirilmiş bir vergiydi. Ama ne olduysa, tuvalete gitsen ÖTV alır duruma geldi.

Benim söylediğimden sizin söylediğiniz anlam da çıkarılabilir tabi.

Ben şunu anlatmıştım,

Diyelim ki 50 liramız. Mercedes şu an 100 lira, opel 50 lira. Ötv kalktı, mercedes 50, opel 25 lira oldu. çoğumuz bu durumda "Aaa! ne güzel 25'lik opel alırım, 25 lira da cebimde kalır" demez, gider 50 liraya mercedes alır. (yerli otomobil markamız yok zaten)

Devletin amacı biraz da tüketimi dizginlemek, ne kadar oluyorsa artık. Herkes borç - harç alacağını alıyor yine. Ayağımı yorganıma göre uzatayım demiyor.

• quote:

quote:

Eee bunun ne zararı var?

Benim söylediğimden sizin söylediğiniz anlam da çıkarılabilir tabi.

Ben şunu anlatmıştım,

Diyelim ki 50 liramız. Mercedes şu an 100 lira, opel 50 lira. Ötv kalktı, mercedes 50, opel 25 lira oldu. çoğumuz bu durumda "Aaa! ne güzel 25'lik opel alırım, 25 lira da cebimde kalır" demez, gider 50 liraya mercedes alır. (yerli otomobil markamız yok zaten)

Devletin amacı biraz da tüketimi dizginlemek, ne kadar oluyorsa artık. Herkes borç - harç alacağını alıyor yine. Ayağımı yorganıma göre uzatayım demiyor.

Sizin bahsettiğiniz durum şuan için de geçerli. Tek fark özne Mercedes değil Opel ya da Fiat.
    İnsanların cebinde 50 Lira varsa ve bu parayla şu an Opel alıyorlar ise, 25 Liraya Fiat da alabilirler.

Türk devleti, üretime dayalı bir büyümeyi zaten benimsemiyor. Türk devleti, tüketim üzerinden büyüyen (büyüdüğünü zanneden) bir ekonomi zaten. Devlet emin ol hiçbir zaman tüketimi dizginlemez, aksine tüketimi arttırıp kalemlerden vergi ile gelirini arttırmaya çalışır.
    Türkiye'ye bir bakın, çok uzağa bakmayın son 10 yılda bu devlet ne üretmiş, ne geliştirmiş, ne tasarlamış da ekonomi büyümüş. Tamamen tüketim üzerinden büyüme.

• ötv nin daha iyi günleri özellikle 1,6 ve altı araçlar için sene sonunda ufak bir güncelleme daha yapılabilir ki cokta uzak bir ihtimal değil dünyanın en agır vergis sistemi türkiyede ve en adaletsiz olanıda türkiyede üretenden esnaftan tahsil edilemeyen vergi tüketim ürünlerinden fazlası ile alınıyor bu ülkenin daha iyi günleri adam istanbulu ıslah edicem diye milyarlaca dolar para harcıyo bu paraların kaynagı nerden sizce vatandasın delinmiş cebinden ama vergi öle keskin bir kılıctırki iyi yonetemezsen elini keser hesabı artık kacakcılık cirit atıyor memlekette izinsiz gıda ürünleri üretiliyor satılıyor ülkeye kacak girmeyen hiç bir şey yok dogu ve guney doguda yasayan arkadaslar daha iyi bilir hamd olsun hersey müthiş ülkemizde kpss ye giren insan sayısı öss sınavını geciyor insanlar issiz 30 yasındaki adam dersaneye gidiyor iş sahibi olayım diye ama masallah bizim hökümetimiz issizliği indirdik insanlar üretiyor calısıyor diye masal anlaıyor daha bu ampul böle giderse coook yanar kimse ağlamasın 2 kisiden 1 i oyu attı adamlara

• quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Orijinalden alıntı: AgeraR

Tek ulke Turkiye degil. Cin`de de var OTV gibi bi vergi araclar icin. Hatta sanirim Cin`deki vergi Turkiyedekinden daha yuksek. Ama bizler bu vergileri odemesek nasil Turkiye en guclu devletlerden biri olabilir ki !? Cin ile Turkiye dunyanin en cabuk gelisen ve en gclu ekonomileri olan devletler, bence bu konuda OTV cok buyuk rol oynuyor...

Adam haklı o kadar çok geliştik ki sene olmuş 2012 yoldaki çukurlardan amortisör patlatıyoruz

Adam haklı o kadar çok geliştik ki sene olmuş 2012 yoldaki çukurlardan amortisör patlatıyoruz .Çukurlarda balık besleyip ihraç edeceğiz.Buradan gelen paralarla da ÖTV kalkacak.

• quote:

Sizin bahsettiğiniz durum şuan için de geçerli. Tek fark özne Mercedes değil Opel ya da Fiat.
    İnsanların cebinde 50 Lira varsa ve bu parayla şu an Opel alıyorlar ise, 25 Liraya Fiat da alabilirler.

Türk devleti, üretime dayalı bir büyümeyi zaten benimsemiyor. Türk devleti, tüketim üzerinden büyüyen (büyüdüğünü zanneden) bir ekonomi zaten. Devlet emin ol hiçbir zaman tüketimi dizginlemez, aksine tüketimi arttırıp kalemlerden vergi ile gelirini arttırmaya çalışır.
    Türkiye'ye bir bakın, çok uzağa bakmayın son 10 yılda bu devlet ne üretmiş, ne geliştirmiş, ne tasarlamış da ekonomi büyümüş. Tamamen tüketim üzerinden büyüme.

sonuç olarak üretmeyen / üretemeyen / ürettirilmeyen ve ithalat delisi, tüketim toplumu için ötv / kdv vs. gibi hazır gelir kaynağından başka sonuç yok. (kısa vadede)

altın yumurtlayan tavuğu niye kessinler ki?

ellere var da bize yok mu diyor devlet..

• quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

ÖTV kalkıyor derken;

Ayaklanıyor,ayağa kalkıyor yani zam geliyor demişlerdir anlamamışsındır sen

:)
  • Arkadaş kabul vergi olayı abartıldı ama verilmeside lazım yoksa bu çark dönmez.
    Ancaaakkkk ülkemizde alınan vergi heralde başka bi ülkede alınsa, o ülke alır başını yürür,gelişir bizim gibi yerinde saymazdı.
    Burda esas şikayetlenilecek nokta;
    "çok vergi alıyosunuz biraz azaltın" şeklinde değilde,
    "bu kadar vergiyi alıyosunuz ama verdiğiniz hizmet bu verginin karşılığı değil" şeklinde olmalı.
  • Simkartlarda kullanılan chiplerin vergileri kalkacakmış. yeni nufüs cüzdanlarında, gaz kartlarında olan chiplerin vergisi kalkacakmış.
  • Herkes dua etsinde ÖTV yi aniden indirivermesinler .Malum ! herkes onun sayesinde ayakda dikili durabiliyor

Sonra halimiz nice olurdu ..Ahtapot gibi ..
  • benim mesajimi sikayet eden yarim akilli

edep lutfen diye sikayet ettiginiz benim mesajima benzer mesajlar doluca var baslikta.

ayni sekilde bu bolumde de forum genelinde de.

ayrica edep lutfen dedigin karikatur bildigin haftalik karikatur dergisinde yayinlaniyor.

seni dar gorusun icin tebrik ederim.

bu mesaja istinaden de alirim herhalde uzaklastirma.
  • Ötv neden kaldırılsınki kimse istemiyor kalkmasını, adam gibi sivil toplum örgütleri olsa devlet kaldırmaya mecbur olur çünkü demokratik ülkelerde devlet kafasına göre vergi koyamaz

Avrupada da benzin pahalı çünkü kaynaklara çok uzak ve kendi kaynakları yok, biz kaynakların yanındayız ve komşularımız 1 tl' ye satarken dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz, üstelik kendi kaynaklarımız var ama o kaynaklar ülke bölününce kullanılmaya başlanır
  • ÖTV zammı satışları pek etkilemedi. Şubat ayındaki satış rakamları ocak ayını geçmiş durumda. ÖTV yüzünden satışlarda aşırı düşüş olsaydı belkiyi vergiyi geri alırlardı ama zengin halkıma vergi bile işlemiyot. %10000000 vergi koysan bu millet gene gider alır arabayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AgeraR

Tek ulke Turkiye degil. Cin`de de var OTV gibi bi vergi araclar icin. Hatta sanirim Cin`deki vergi Turkiyedekinden daha yuksek. Ama bizler bu vergileri odemesek nasil Turkiye en guclu devletlerden biri olabilir ki !? Cin ile Turkiye dunyanin en cabuk gelisen ve en gclu ekonomileri olan devletler, bence bu konuda OTV cok buyuk rol oynuyor...

Hocam yanılıyorsunuz 2 ay kadar önce Çinde idim ordaki kullanılan araçlar Mercedes,Bmw,Audi,Honda,Toyota,Buick,Lexus,Maserati v.b sıkcada Porsche Ferrari Lamborghini, inanırmısınız araçların % 95 i benzinli ve fiyatlarını sorduk mesela bir Audi A6 30 yada 40 bin DOLAR(Amerikan) yani bizim ülkemizin 3 te biri fiyatına o kadar nüfus var Çin herkese yetiyor biz 80 milyona yetemiyoruz.Aynı zamanda benzinin fiyatı 1 yada 2 lira aralığında siz hesabını yapın.Yani yüksek vergi olsa ordada o kadar lüks araba olmaz.

Saygılar.

• ÖTV evet kalkar ama nasıl,

1-Hortumcu sayısında azalma olursa

2-İhaleler usulune uygun verilirse

3-Kaçak elektrik olayı minimuma inerse

4-Devletin malı deniz yemeyen ...... olayı biterse

5-Simit çalma olaylarında azalma olursa(Yalnız bu simitler milyon dolarlık simitler :) )

6-Bu halk uyanıpta artık itiraz etmeye başlarsa (İtiraz etsekte kimin umurunda)

7-Milletvekilciklerimizin maaşlarında iyileştirme olursa (Yazık geçinemiyorlar çünkü iyileşirse halkı düşünmekte akıllarına gelir.)

8-Ben satarım kimse karışamaz diyen Bakanlarımızda azalma olursa (Bir bakanımız şöyle demişti ''Türk Telekom Özelleştirmesi'' olurken ben satarım kardeşim kimse karışamaz sanki babasının malını satıyor)

9-Ne zamanki vergi kaçırmak artık bu ülkede suç olarak sayılmaya başlarsa

v.b örnekleri çoğaltmak mümkün bunlar olursa hayatımızda ÖTV de kalkar VYV (vatandaşı yolma vergileri) side kalkar ama mevcut haliyle başka yönlere doğru kalkacağından kimsenin şüphesi olmasın .

Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.