Şimdi Ara

Overclock sonrası bios ekranında kalma sorunu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin forum ahalisi biraz araştırdım internette ama istediğim sorunu tam anlamıyla bulamadım affınıza sığınaraktan konu açtım bakamadım fazla benzer konular varmı diye
    soruna gelirsek ;
    gigabyte z77-d3h anakartım ve i5 3470s işlemcim , 4 gb soğutucusuz lenovo ram var. işlemciye oc vs işlem yaptığımda bios'a bişeyler oluyo açılması ya uzun sürüyo yada windows ekranı hiç gelmiyor.
    internette biraz araştırdım ama işlemcinin s modeliyle ilgili hiçbir oc konusu bulamadım. ilk dedim hiç kapasitesi yok herhalde sonra ramlerin düz bi model olması dikkatimi çekti ama onların yüzünden bios ekranında takılı kalması olabilecek bi durummu ?Yoksa anakartdamı bi kısırlık var daha önce oc yapmışlığım var ama bios ekranında hiç kalmamıştım
    yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum varsa bi üstat bi el atsın 770 zotac ekran kartı aldım adamakıllı kullanmak istiyorum . hayırlı forumlar ..

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 20 Mayıs 2020; 16:51:57 >
  • Voltaj degerlerinin bi örneği olsaydı kafama göre vermek istemedim ama bi kademe kademe denerim olmadı eğer sadece bundansa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya voltaj değerini ayarlıyamıyorsun yada büyük bi ihtimal power supply ın güc potansiyeli oc ye uygun değil.genelde oc sonrası sistem açılınca post ekranında kalması veya sistemin kendini başlatamamsı power dan kaynaklanıyor şahsi görüşlerim böyle yada genelde karşılaştığım durumlar.sana oc ve sonrasında yasanan aksaklıklarda bilgili profesyonel birileri lazım
  • Valla bi üstat bakması şart power cooler master 650w yetmemesinin ihtimalini düşünemedim millet sli fln yapio bununla tam emin değilim yinede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.