Şimdi Ara

oyunlar da donma ve restart ve monitör kapanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • celeron 2 ghz işlemcim, gigabyte ga-8s648(sis 648 chipsetli) anakart, 256 ddr 333 ram, 256 tornado geforce fx 5600 ekran kartım, 40 gb 7200 rpm sabit diskli,17 '' samsung syncmaster 753dfx monitör ve 300 watlık kasalı bir sistem aldım.

win 98 de oyunlarda donma yapıyor ve restart atmak zorunda kalıyorum, bazı oyunlardada duraklama ve yavaşlama olluyor.. sis agp bus driverın en son versiyonunu yükledim yine kafi gelmedi. agp yi biosdan 4x yaptığımda oyun ikonunu tıklar tıklamaz montiör kapanıyor.. win xp yi de ise oda olmuyor.. oyunlar tam yüklenirken hemen masaüstüne dönüyor.. intel çipsetli anakart ile değişmem mi lazım? madem sis chipsetde bu kartlar tam verimli calışmıyacak niye üretiyorlar peki.. yardım ederseniz sevineceğim.. saygılar..

• Mümkün olursa markalı ram ile deneyin.Ayrıca en kısa zamanda sis çipsetten kurtulun,intel işlemciyle intel çipset kullanın..
  • kardes sis chipli anakartlar genelde bu gibi oyunlarda sorun cikarttigi söyleniyor.. ama cözümünüde buldum sanirim... anakarti atamicana göre... (maddi zarar)
    windowsu sil bastan geri yükle..
    sonra sis chipine ait hic bir driveri yüklem sakin..
    öyle devam et sorun düzeliyor...

bu kiyagi kimseye yapmam ona göre... patenti bana ait

ve bu taktigi kimseye söylemeyin sakin...
    duyule a.s. saygilar sunar...
  • "88888888888" senin fikirlerin güzelde sislerde agp driverini yüklemezsen oyunları çalıştıramıyorsun eğer sen çalıştırdıysan bir ilki başarmızsın :)) herneyse dostum sen ilk başta ramını değiştir ve biostan ramın mhz ini ayarla sonra ekran kartının driverini uninstall yap yeniden yükle ve ısısı normalmi ona bak hadi kolay gelsin
  • pardon agp driverini yükleyin.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.