Şimdi Ara

Oyunlar üzerine bir yazı yazdım: Çocukluğumun Oyuncağı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çoğumuzun çocukluğunu geçirdiği video oyunları üzerine yazdığım yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
    2MB kadar ve PDF formatındadır.
    Beğenmeniz, çoğunuzu geçmişe götürmesi dileğiyle.
    http://www.ardadeniz.org/images/Atari2600.pdf

• emeğine sağlık, hepsini okumadım ama bende commodore 64 çağını zevk ile yaşamış insanlardanım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrbezgin

emeğine sağlık, hepsini okumadım ama bende commodore 64 çağını zevk ile yaşamış insanlardanım...

bende commodore 64 oynayanlardanım neydı o kasetler beee su zamanı dusunuyorumda cok sasırtıcı sekılde gelıstı oyun sektoru
  • çok ii saol
  • Evet, Commodore 64'üm hiç olmadı.
    Oyunlardaki gelişme inanılmaz ötesi, en azından bir son 15 yılına tanıklık ettim.
    River Raid'den Call of Duty'e kadar...
    Ama o eski oyunlarda bulduğum tadı hiç bulamıyorum.
    Bilmiyorum değişen yalnız teknoloji mi, mantalite mi, biz miyiz yoksa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ardadeniz

Evet, Commodore 64'üm hiç olmadı.
    Oyunlardaki gelişme inanılmaz ötesi, en azından bir son 15 yılına tanıklık ettim.
    River Raid'den Call of Duty'e kadar...
    Ama o eski oyunlarda bulduğum tadı hiç bulamıyorum.
    Bilmiyorum değişen yalnız teknoloji mi, mantalite mi, biz miyiz yoksa...

deyisen bence oyunlardakı kalıte eskıden oyunları yaparlarken 2. si yada 3. nasıl olur dıye dusunmuooolardı galıba ama sımdı pıyasada nasıl gıder bu oyun 2. bolumu 3. bolumu ii satarmı kaygıları war buda oyunları bence olumsuz etkılıooo ornek werıcek olursak comandos ben comandosu delıler gıbı oynardım ama son cıkan oyunu almadım bıle cunku oyunun comandosun ozuyle alakası yok buda oynama ısteyımı yok ettı!!!
  • quote:

Türkiye’de beyaz (dandik)
    ve gri (kaliteli) kutularda
    satılan atariler, aslında
    orijinal Atari VCS değil,
    Compatible adındaki fason
    kopyalardı. Eski
    versiyondaki 6 switcher ve
    pedallar bu modelde
    kullanılmamıstı.

Yazıda resim yanında yer alan bu not, sanki Türkiyeye orjinal Atari 2600 hiç gelmemiş gibi algılanabilir. Atari 2600 Türkiyeye geldi. Hatta Türkiye'de üretimi bile yapıldı (ME-TA) tarafından. Ama sizin sahip olduğunuz sonradan piyasayı sararn Atari2600 kopyaları. Orjinal Atari 2600'lerde çok oyun kartuşu olmasına rağmen (sonraları), cihazın içinde oyun olmazdı..

Eski oyunlardan zevk alıyor, eskiye özlem duyuyorsanız sizleride commodore.gen.tr sitesine bekleriz..
  • Link ölmüş.
  • link çalışıyor..Bir sorun yok...

Not: Yazıdan dolayı tebrik etmeyi unutmuşum.. Elinize sağlık...
  • Çok güzel olmuş... Tebrikler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.