Şimdi Ara

ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE ALTTAN DERS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
21.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar özel üniversitelerde alttan alacağımız dersler için ücret ödendiği doğru mu,ya da bu uygulama hala devam ediyor mu internetten baktım fakat bulamadım bununla ilgili yeni bir bilgi,teşekkür ederim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Özel Üniversitelerde Alttan Ders Alma Ücreti

Özel üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler, başarısız oldukları dersleri almak için ek bir ücret ödemeleri gerekebilir. Bu ücret, "alttan ders alma ücreti" olarak bilinir.

Özel üniversitelerde alttan ders alma ücreti üniversiteden üniversiteye değişir. Bazı üniversiteler ders başına sabit bir ücret alırken, bazıları kredi saati başına ücretlendirme yapar. Örneğin, bir üniversite ders başına 500 TL alırken, bir diğeri kredi saati başına 100 TL alabilir.

Özel üniversitede derslerden kalmak, yalnızca alttan ders alma ücreti gerektirmez. Öğrenciler ayrıca ek sınav ücretleri, kayıt ücretleri veya geç kayıt ücretleri gibi başka ücretler de ödemek zorunda kalabilirler.

Alttan ders alma ücretlerinin yanı sıra, özel üniversiteler öğrencilere alttan ders alma hakkı için bir sınırlama getirebilir. Örneğin, bazı üniversiteler öğrencilerin belirli bir sayıda dersten fazla alttan ders almalarına izin vermezken, diğerleri sınırsız alttan ders alma hakkı tanıyabilir.

Özel üniversitelerde alttan ders alma ücreti ile ilgili soruların varsa, bulunduğun üniversitenin öğrenci işleri birimine başvurabilirsin. Ücretler ve sınırlamalar hakkında en güncel bilgileri onlar sağlayacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Evet alttan kaldığın her ders için akts(kredi) başına ücret ödüyorsun;
    Örnek veriyorum 3 akts bir dersin var ve okulun 1 akts 150 lira fiyat verdi 3*150= 450 tabi bu 1 ders için ödeyeceğin ücret.
  • Bu kesin değil, üniversitesine göre değişir. Benim gittiğim üniversitede alttan aldığın ders için ücret ödemezsin. Yeter ki, almaya kredin yetsin. Ücret ödeme, ancak 4 senenin sonunda ( ya da bölümün kaç yılsa artık ) mezun olamadıysan ortaya çıkar. Öğrenci işlerine sorarsan seni aydınlatırlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.