Şimdi Ara

p0420 arıza kodu hk yardım ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
1
Favori
40.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • astra j kasa aracımda aynı kod vardı. üstten baktılar katalizörde erime yok denildi.
    ancak canımı sıktığı için katalizörü söktürdüm. yanlardan erime yapmış. ufakta bir çatlak vardı.
    muhtemelen sizin de katalitik konvertörde erime veya çatlak var. o yüzden arıza ışığı yakıyor.
  • Böyle bir sorun yaşayan varsa yorulmasın emme manifoltundan hava alıyor.
    Gaz enjektörlerinin dininden olabilir ama kesinlike manifolt sökülüp sıkı sıkıya tekrar takılacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alistar

astra j kasa aracımda aynı kod vardı. üstten baktılar katalizörde erime yok denildi.
    ancak canımı sıktığı için katalizörü söktürdüm. yanlardan erime yapmış. ufakta bir çatlak vardı.
    muhtemelen sizin de katalitik konvertörde erime veya çatlak var. o yüzden arıza ışığı yakıyor.
    Ben de sizinki gibi olduğunu düşünüyorum. Muayenedrn ve egzoz emisyondan da sıkıntısız geçtik. Sadece yanıyor yansın bakalım

• Chevrolet kalos marka aracımda aynı sorunu bende yaşıyordum (P0420) ikinci oksijen sensörüne (katalizörden sonraki) bir uzatma aparatı aldım götürdüm egsozcu taktı ve arıza ışığı söndü nirdaha da yanmadı. Çözümü söylüyorum ikinci sensöre uzatma aparatı alıp taktırın bu arıza ışığından kalıcı olarak kurtulun

• quote:

Orijinalden alıntı: hasancatak1

Chevrolet kalos marka aracımda aynı sorunu bende yaşıyordum (P0420) ikinci oksijen sensörüne (katalizörden sonraki) bir uzatma aparatı aldım götürdüm egsozcu taktı ve arıza ışığı söndü nirdaha da yanmadı. Çözümü söylüyorum ikinci sensöre uzatma aparatı alıp taktırın bu arıza ışığından kalıcı olarak kurtulun
    Hocam selamlar, nasıl bir parça kullandınız, ölçüleri vs. nedir? Daha detaylı açıklayabilir misiniz?
  • Üstadım google ye yazın oksijen sensörü uzatma aparatı diye çıkıyor zaten. Benimli L şeklinde oöan modeldendi zaten çoğu aynı oluyor

• hasancatak1 H kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam çok teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • orjinalotoparca.com
    P0420 Arıza Kodu Nedir? Arıza Kodu Çözümü [2021]
    https://orjinalotoparca.com/blog/p0420-ariza-kodu-nedir-ariza-kodu-cozumu-[2021]2067594193/7011

bi göz gezdirin derim

• Selamlar, katalitiğe yakın sensöre uzatma parçası takarak soruna çözüm sağladım. Yaklaşık 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum. Hiçbir sorun yok. Egzoz muayenesinden hiç zorlanmadan sorunsuz geçti. Muayeneden de aynı şekilde. Araç: Toyota Avensis 2011 2.0 Premium Plus paket.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dhdh0 D kullanıcısına yanıt

Benim de dacia sandero 1.0 benzinli aracımda katalizör arızası var. Katalizörü değiştirdim sanayide ama yine yandı arıza lambası. Değiştiren usta olurda tekrar yanarsa 1. sensörü değiştirelim demişti. Sensörü değiştirmelimiyim yoksa sizin yaptırdığınız yöntemi mi yaptırmalıyım?

• syhmslgc S kullanıcısına yanıt
    Ankarada tolga usta var UMUT OTOMOTİV referans olarak 1 numaradır çözemediyseniz yolunuzu oraya düşürmek isterim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • P0420 kodu hakkinda : "Katalizör Sistemi Verimliliği Eşiğin Altında "

bir incele istersen

motorsorunlari.com
    P0420 Hata Kodu | Motor Sorunları - MotorSorunlari.com
    https://motorsorunlari.com/obd2-hata-kodlari/p0420
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.