Şimdi Ara

p5b Ram problem çok acil!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi türlü boot olmayan bilgisayarımı sonunda dandik elixir 512mb-533mhz ram ile çözdüm.fakat yeni aldığım gskill marka f2 4200 cl4 4 4 12 2*512 ram lerimi bi türlü boot edemedim bilgisayar bi türlü açılmıyor.her türlü dimm kombinasyonunu denedim banamısın demedi.core2duo e 6400, p5b x1900gt atrix550w psu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted4finn -- 30 Kasım 2006; 20:43:23 >

• arkadaşlar yokmu bu konuda bilgisi olan inanın çok madur kaldım..ekrana kesinlikle görüntü gelmiyor gskill marka ram lerimle..
  • mb un kitapcığında ram uyumları ve markaları var kontrol et istersen..
  • bugün arkadaşımdan ödünç aldığım super talent marka 512mb ddr2 533 pc4200 64mx8 cl4 marka ile elimde olan elixir i birlikte takıp 1024 aldım fakat gskill lerden hala bi sonuç alamadım...şöyle bi göz attığımda tek tarafında çip olan ram leri çalıştırıyo yani çift tarafında çip olan hiç bi ram i çalıştırmadı gskill ler dahil..arkadaşlar bu asus p5b nin bi özelliğimidir..ne olur yardım edin.acaba voltaj mı sorun..hiç ellemedim voltajı.
  • Arkadaşım bios u güncellersen problem kalka bilir.(bir arkadaşından ödün alabilirsen).
    www.asus.com
  • bu geri zekalı anakart benim 3 günümü almıştı..makineye sistemi kuruyorum tekrar başlatınca makine açılmıyordu..denemediğim yol kalmamıştı ..taki ramleri değişinceye kadar..bu yeni oyuncaklar çok seçici oluyor..ramleri değişince anakart çalışmaya başlamıştı..
  • bios um son sürüm vallahii ilk yaptığım iş bios uptade oldu..
  • benim duyduğum kadarıyla p5b'de Kingston problem çıkarmıyormuş.en az Kingston 667 mhz olmalıymış.
  • Bende Kingston 667 mhz ramler var. İkisi de iki tarafında çipleri olan modellerden. Hiç sorun çıkarmadılar. Ama anakartın kitapçığında ramlerle ilgili bir uyarı var: "Bu anakart 128 mb çiplerden veya çift taraflı x16 modüllerden yapılmış ramleri desteklemez." Aldığın ramler bu tür bir yapıya sahip olabilir.
  • evet kitapçığa bir göz attımda haklısın arkadaşım ama bana bu ram leri veren bilinçsiz gold computer çalışanlarına selam ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.