Şimdi Ara

Pardus Çok Yavaş. Bu Normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pardusu kurdum ama cidden çok yavaş. Forumları okuduğumda pek çok kişinin pardusu çok hızlı bulduğunu görrdüm. Ama bendde çok yavaş. Mesela konsol 30 saniyede, firefox 15-20 saniyede açılıyor. Yavaşlık programlar çalışırken de devam ediyor. Yazdığım bir harf birkaç saniye sonra ekranda çıkıyor. Bu normal mi? Ya dda ben nerede hata yaptım?Bir de fan hiç gerekli olmadığı halde sürekli çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Kurulumu yaparken 1,5gb takas alanı ayırmıştım. Sistem de şöyle:
    1,8ghz amd turion64
    1 gb ram
    ati x200m anakaart ve ekran kartı

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pluto -- 5 Eylül 2006; 23:33:39 >

• Biraz önce uzun uğraşlar sonucu ekran kartının sürücüsünü yüklemeyi başardım.Biraz hızlandı ama hala yavaş. Acaba sorun başka sürücülerden kaynaklanıyor olabilir mi? Hani windowsta aygıt yöneticisinden yüklenmiş ve yüklenmemiş sürücüleri görebiliyorduk Pardus'ta da öyle bir yer var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pluto

Arkadaşlar pardusu kurdum ama cidden çok yavaş. Forumları okuduğumda pek çok kişinin pardusu çok hızlı bulduğunu görrdüm. Ama bendde çok yavaş. Mesela konsol 30 saniyede, firefox 15-20 saniyede açılıyor. Yavaşlık programlar çalışırken de devam ediyor. Yazdığım bir harf birkaç saniye sonra ekranda çıkıyor. Bu normal mi? Ya dda ben nerede hata yaptım?Bir de fan hiç gerekli olmadığı halde sürekli çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Kurulumu yaparken 1,5gb takas alanı ayırmıştım. Sistem de şöyle:
    1,8ghz amd turion64
    1 gb ram

Intel(R) Celeron(R) M processor 1500MHz
    512 ram. (bunun 64 dünü ekran kartı kullanıyor
    855GM intel chipset.
    40 gb 5400 rpm (8 mb tampon bellek)
    Intel(R) 852GM/855GM ekran kartı..

init 3 de 23 saniyede login ekranı geliyor..
    init 4 de ise 26 saniyede X'in fare işareti geliyor

Senin makinende bir anormallik var..

Bazen hatalı sürücüler yada beta sürücüler bu tip sunuçlar doğurabiliyor..

• quote:

Orjinalden alıntı: MURATSPLAT

quote:

Orjinalden alıntı: Pluto

Arkadaşlar pardusu kurdum ama cidden çok yavaş. Forumları okuduğumda pek çok kişinin pardusu çok hızlı bulduğunu görrdüm. Ama bendde çok yavaş. Mesela konsol 30 saniyede, firefox 15-20 saniyede açılıyor. Yavaşlık programlar çalışırken de devam ediyor. Yazdığım bir harf birkaç saniye sonra ekranda çıkıyor. Bu normal mi? Ya dda ben nerede hata yaptım?Bir de fan hiç gerekli olmadığı halde sürekli çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Kurulumu yaparken 1,5gb takas alanı ayırmıştım. Sistem de şöyle:
    1,8ghz amd turion64
    1 gb ram

Intel(R) Celeron(R) M processor 1500MHz
    512 ram. (bunun 64 dünü ekran kartı kullanıyor
    855GM intel chipset.
    40 gb 5400 rpm (8 mb tampon bellek)
    Intel(R) 852GM/855GM ekran kartı..

init 3 de 23 saniyede login ekranı geliyor..
    init 4 de ise 26 saniyede X'in fare işareti geliyor

Senin makinende bir anormallik var..

Bazen hatalı sürücüler yada beta sürücüler bu tip sunuçlar doğurabiliyor..

Bu sabah pardus'u kaldırıp Suse'nin 64bitlik olanı yükledim. Onda bir sorun yok gayet de hızlı açtı sistemi. Ama bu sefer de 64bitlik broadcom wireless driverı bulamadım. Yani bu da bir işime yaramadı. En iyisi bir yerden bir32bit Suse bulup yükleyeyim. Bir de ona bakayım.

• bugün cebit de fuarda pardus standına uğradım kullandığım en hızlı linux dağıtımıydı diyebilirim. kesin senin sisteminde ters giden bişeyler var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.