Şimdi Ara

PASLI SU İÇEN ARKADAŞA NE OLDU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2-3 gün önce konusunu açmıştı paslı su içtim diye haber alan var mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_84675690/f_//tm.htm#84700523

@bankai20

• Yapay Zekanın Yanıtı

Paslı Su İçmenin Tehlikeleri

Paslı su içmek, vücudun sağlığı için önemli tehlikeler oluşturabilecek bir uygulamadır. Pas içerdiği demir oksit nedeniyle, suyun tadını ve rengini bozar. Ayrıca, paslı suda zararlı bakteriler ve mikroorganizmalar bulunabilir.

Paslı Su İçmenin Vücut Üzerindeki Etkileri

Paslı su içmek, aşağıdakiler gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir:

• Gastrointestinal sorunlar: Paslı su, mide bulantısı, kusma ve ishale neden olabilir.
    • Böbrek hasarı: Pas, böbreklerde birikerek böbrek taşlarına ve böbrek yetmezliğine yol açabilir.
    • Demir aşırı yüklenmesi: Uzun süreli paslı su tüketimi, vücutta demir birikmesine (hemochromatosis) neden olarak organ hasarına yol açabilir.

Paslı Su İçmekten Kaçının

Paslı su içmekten kaçınmak için şu adımları atmalısın:

• Musluk suyunu kontrol et: Eğer musluk suyunda pas fark edersen, içmeden önce kaynatmalısın.
    • Paslı boruları değiştir: Paslı borular, su kaynağına pas sızdırabilir. Bu nedenle, paslı boruları en kısa sürede değiştirmelisin.
    • Dış kaynaklardan su temin et: Eğer musluk suyunda sürekli olarak pas varsa, içme suyu için şişe suyu veya arıtılmış su kullanmayı düşünmelisin.

Paslı su içmek sağlığın için zararlı olabilir. Bu tehlikelerin farkında olmalı ve paslı su içmekten kaçınmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bence paslı şu icmedi. Siyah dediği şu karanlıkta öyle görünmüştür. Yoksa suyu daha ağzına alır almaz tukurur veya kusardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beni niye dün gece şikayet ettin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

beni niye dün gece şikayet ettin

Hatırlamıyorum üye hafızam iyi değil ne konusu açmıştın

• sağolasın hoca fotoğrafını koyayım mı
  • Kendim konu acip koydum zaten genç adam

• paslandi

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Bence paslı şu icmedi. Siyah dediği şu karanlıkta öyle görünmüştür. Yoksa suyu daha ağzına alır almaz tukurur veya kusardi.

Karanlık değildi. İçtikten sonra kaldırdığımda karaydı su. Tadı değişik değildi. Sonra birdaha açtım hala karaydı ve bir müddet sonra yavaşça saydamlaşarak düzeldi.

Doktora yarın gideceğim(Yarınlar bitmiyor ama.)
  • Helvasını yedik forumca haberin yok mu ?
  • heçbişi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.