Şimdi Ara

Pasta cila

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaskar dün koctas'dan performance power marka polisaj makinasını aldım fiyatı diğer profosyenel makinalara göre çok uygundu 39 lira zaten yeni başlayanlar için ideal sadece devir ayarı yok.turtlewax marka yogun çizik giderici kırmızı renk pasta ve yine aynı marka sıvı cila aldım. Bugün uygulama yaptım sonuc beklediğimden iyisi derin çizikleri kapatmasada leke ve minik çizdiklerde etkili oldu.yaklasik 1:15 dk sürdü ama müthiş ter attım gölgede idim âma ögle sıcağı yordu. Sonuc olarak araç super parlıyor :) yeni başlayanlara tavsiye ederim. Not: aracın 2006 dizel laguna fırtına gri geçiyor farlara pasta yapıp 3-4 dk cilaladim sonuc harika plastik fardaki çiziklerin cogu gitti süre uzatılırsa daha iyi olur ama zaman olmadıgından Kisa tutum ama sonuc çok iyi eğer zamanı olan varsa tavsiye ederim.

• Toplam maaliyetiniz ne kadar oldu , böyle şeylere biraz ilgiliyim fakat hiç zamanım olmadı ?
  • Toplam 74 liraya mal oldu.
  • Genelde böyle ürünlerde kademeli olanları almak daha dogru olur ;özellikle polisaj işlerinde farklı aşındırıcı değerleri olan ürünleri farklı kademelerde araca yedirmek gerekiyor.Ancak bu fiyata bu ürün normal karşılanmalı.güle güle kullanın.Bu arada max. deviri kaç olarak belirtiliyor?Bir de aletin yanında polisaj pedleri ve tablaları varmıydı?

Cila ve polisaj için Turtlewax fena bir marka değildir ancak emeğinizin karşılığını tam olarak almak bakımından menzerna ,3M ,virtus ,meguiars ürünleri daha iyi sonuç verir.
  • Aletin gücü 120 w valla araca bakınca emeğimin karşılığını aldığımı görüyorum. Şimdilik elimdekiler bitsin dediğiniz üst markalara geçiren. Yanında iki adet bone deniyor biri uzun tuylu bunla cila yaptım bide Kisa tuylu bunla pasta yaptım yani iki adet çıkıyor yedek baktım uzun killi olana 16 lira fiyat çekmişler şimdilik bana yeter yeni başladığım için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maybel

Aletin gücü 120 w valla araca bakınca emeğimin karşılığını aldığımı görüyorum. Şimdilik elimdekiler bitsin dediğiniz üst markalara geçiren. Yanında iki adet bone deniyor biri uzun tuylu bunla cila yaptım bide Kisa tuylu bunla pasta yaptım yani iki adet çıkıyor yedek baktım uzun killi olana 16 lira fiyat çekmişler şimdilik bana yeter yeni başladığım için.
    Bir bakayım koçtaşa müsait bir zamanda ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

Bir bakayım koçtaşa müsait bir zamanda ,

Alıntıları Göster
    Devir ayarı yoksa sıkıntılı. Üzerinde yazar, kaç devir/dakika da çalışıyor?

Neyse buldum arkadaşın aldığı ürünü, fena değil alınabilir:

http://www.koctas.com.tr/U/PP-120-W-Polisaj-Makinesi/120-W/60308?R=104

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 26 Haziran 2012; 20:17:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

Toplam maaliyetiniz ne kadar oldu , böyle şeylere biraz ilgiliyim fakat hiç zamanım olmadı ?
    Bir de önce-sonra fotoğraf ile paylaşsanız tadından yenmezdi
  • Aracımın sağ kapısında el kadar göçük vardı. Boya da gerekiyordu. Kaportacıya pasta cila dahil kaça yaparsın dedim. 150 liraya anlaştık. Bu hafta yaptıracam. Üşeniyom artık kendim yapmaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 26 Haziran 2012; 20:27:17 >
  • Valla zaman ve emek istiyor.ama insan kendi yaparsa daha güzel oluyor çünkü özeniyorsunuz her detayına valla telefondan nasıl resim atılıyor ? resim çektim ama oncesi yok :(
  • quote:

Valla zaman ve emek istiyor.ama insan kendi yaparsa daha güzel oluyor çünkü özeniyorsunuz her detayına valla telefondan nasıl resim atılıyor ? resim çektim ama oncesi yok :(

Eğer bilgisayarınıza attıysanız resimleri , buraya yüklerken mesaj yazma yerinde sol altta resim yükle yazıyor o butona tıklayıp yükleyebilirsiniz . Merak ettim performansı
  • quote:

Valla zaman ve emek istiyor.ama insan kendi yaparsa daha güzel oluyor çünkü özeniyorsunuz her detayına valla telefondan nasıl resim atılıyor ? resim çektim ama oncesi yok :(

Bende bu cuma icin servisten randevu aldim, mini onarim hakkimi kullanarak komple pasta cila atip icinide temizleyecekler. Bunun icin sigortadan 150 lira alacaklar.

Telefondan fotograf yuklerken, oncelikle opera kurulu olsun daha rahat edersiniz. Google a hizli resim yukle yazip ilk cikana girin. Oradan yukleyeceginiz resmi cihazin hafizasindan secin ve yukleye basin. Bunun icin yukleyeceginiz resmi once baska resmin bulunmadigi bir klasore atinki secerken rahat olsun. Sonu jpg olan linki kopyalayin. Forumdaki yazi penceresine girin ve yukaridab s imageye tiklayin. cikan yazinin ortasina kopyaladiginiz linki yapistirin hepsi bu kadar.

• Resim olsa iyi olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

Resim olsa iyi olurdu...
    makinenin devir hızı 3000 görünüyor.dikkat edin yakarsınız boyayı.devir ayarlı makine alıp düşük hızdan yükseğe çıkıp tekrar düşük hızda bitirmek gerekiyor.sizin aldığınız makineyi yüzeyde uzun süre tutmamanızı tavsiye ederim.
  • Valla ben ilk defa polisaj makinası kullandım başka makina da gördüm bence yeni başlayanlar için ideal devri tam bilmiyorum ama herhangi bir sıkıntı yaratmadı boyada resim en Kisa zamanda yukliycem ama işlem oncesi yok karsilastirmak için :(
  • quote:

Valla ben ilk defa polisaj makinası kullandım başka makina da gördüm bence yeni başlayanlar için ideal devri tam bilmiyorum ama herhangi bir sıkıntı yaratmadı boyada resim en Kisa zamanda yukliycem ama işlem oncesi yok karsilastirmak için :(
    nasıl yapıldığı hakkında biraz bilgi verir misin. bendede turtle wax nano cila var ama elle yapmaya üşendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

nasıl yapıldığı hakkında biraz bilgi verir misin. bendede turtle wax nano cila var ama elle yapmaya üşendim

Alıntıları Göster
    Hiç olmazsa aşağıdakini almak lazım:

http://www.koctas.com.tr/U/PP-1010-W-Polisaj-Makinesi/-/61239?R=104

3300 devir sıkıntı olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

Bence elle hiç uğraşma sadece cila 1 saatten fazla sürüyor o zaman kollar kopuyor ve cilayi iyice yediremiyorsun valla makina cok rahat yormuyor ve iyice yediriyor pasta ve cilayi. Makina ile sadece 8 çizerek ovalamak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

Bence elle hiç uğraşma sadece cila 1 saatten fazla sürüyor o zaman kollar kopuyor ve cilayi iyice yediremiyorsun valla makina cok rahat yormuyor ve iyice yediriyor pasta ve cilayi. Makina ile sadece 8 çizerek ovalamak.

yedirip bekletip mikrofiber bezle mi siliyorsun yine
  • Ben makina ile iyice yedirdim sonra başlığı değiştirip cila yaptım iyice yedirerek son olarak bende sarı cam bezi ile sildim tertemiz oldu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.