Şimdi Ara

PC açılmıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşlemcinin fanı tozdan boğulduğu için çıkarıp temizledim.Fakat şimdi pc çalışıyor fakat monnitör görmüyor.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

• ekrankartı yerinden oynamış olabilir düzgün yerleştirmeyi dene çünkü 2 gün önce arkadaşımında aynı şey olmuştu ve ekrankartı tam yerleşmemiş, ekrankartını düzgün yerleştirince halloldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

ekrankartı yerinden oynamış olabilir düzgün yerleştirmeyi dene çünkü 2 gün önce arkadaşımında aynı şey olmuştu ve ekrankartı tam yerleşmemiş, ekrankartını düzgün yerleştirince halloldu.

Hemen Pc'nin fişini çek ve ekran kartını taktıgından emin olana kadar da fişi takma.ekran kartını yakabilirsin

Aynısı başıma geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5kursun -- 1 Temmuz 2008; 10:42:07 >
  • evet ekran kartı oynamış olabilir aynı şey benimde başıma gelmişti ama yanmadı allahtan
  • Ekran kartını da söküp taktım ama yinede olmadı.!!!
  • işlemci fanını temizlediğinde macun sürdünmü hocam bana kalırsa fan problemi açılış sıcaklığı çok yüksek olduğu için görüntü vermiyor olabilir kaliteli bi macun sür ve dikkatli bi şekilde fanı iyice oturt sonra tekrar dene
  • Anselmo açılış sıcaklığı çok yüksek diye görüntü gelmediğini ilk defa senden duyuyorum üstat... Nettin yahu?

Arkadaşım sen şimdi ekran kartını bir sök. Onboard ekran girişi varsa oraya takıp açmayı bir dene. Açılırsa geçmiş olsun ekran kartına fatiha... Yine açılmazsa daha da kötü anakart sorunu olabilir (işlemci pinlerini yamultmaktan anakartı yakmaya kadar çeşitli sorunlar olabilir). Onboard ekran girişin yoksa başka bir ekran kartı bulup denemen gerekecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderwatcher

Anselmo açılış sıcaklığı çok yüksek diye görüntü gelmediğini ilk defa senden duyuyorum üstat... Nettin yahu?

Arkadaşım sen şimdi ekran kartını bir sök. Onboard ekran girişi varsa oraya takıp açmayı bir dene. Açılırsa geçmiş olsun ekran kartına fatiha... Yine açılmazsa daha da kötü anakart sorunu olabilir (işlemci pinlerini yamultmaktan anakartı yakmaya kadar çeşitli sorunlar olabilir). Onboard ekran girişin yoksa başka bir ekran kartı bulup denemen gerekecek.

valla hocam başıma geldi ordan biliyorum

müşterimin biri bi pc getirmişti pc kapanıyor diye bende içini açınca tozdan akartın bile görünmediğini hayretler içinde gördüm inan adam yanımda olsa dalacaktım pc nin o halini görünce hatta fotolarını çekip ibret için foruma bile koymuştum

pc yi bi güzel temizledim ve fanı söktüm eski macunu tozu falan hepsini temizledim sonra macun sürdüm tabi patronun cimriliği en dandik macunu aldırmış pc nin o tozlu hali ile 70 derece olan cpu açılış sıcaklığı 78 e çıktı ve 30 sn sonra kapandı tekrar açtım çalışmadı biraz bekledim gene bastım açılmadı klimalı odaya geçtim oda sıcaklığı 18 derece bekledim baya bastım düğmeye biosa girebildim baktım 82 görünüyo ve kapandı

elemana kendi cebimden para verip yolladım vatana ve zalman macun aldırdım sürdüm pc açıldı ve 50 derece idi bu arada işlemci P4 3,2 idi LGA 775 fanı casperin verdiği stock fandan bile berbat olan bi fan

ordan biliyorum hocam

• aerkdaşım en iyi yapacağın işlem sistemin montajını tekrar yapma k bence bütün parçaları kabloları sök yeniden tak ha bu arada ilk önce bir bios sıfırlaması yap anakart eğer asus ise bazen böyle şeyler yapabilitor
  • bu arada sıcaklık için bi yorum da ben yapayım işlemci sıcaklığı ilk açılışta görüntü gelmemesine neden olmaz fan hiç çalışmasa bile sistem açar kapatma sıcaklığına ulaştığında da sistemi tamamen kapatır
  • Bütün dediklerinizi uygulayacağım.Umarım sorun hallederiz.Teşekkürler.
  • bir öneride benden.
    power switch basılı kalmış olabiliri.tuş kendini bastıktan sonra salar ama switch içeriden takılı kalmış olabilir.bu konumda pc sürekli powerden akım aldığı için biosa açılış gönderemiyor olabilir.kasanın power tuşunu içeriden kontrol et .
    selametle...
  • e1965 in yan komsusu olarak.yaptiklarimiz.
    sistemi soktuk ve tekrar tektek baglanti yaptik.
    macun yeterince var.
    monutorden kaynakli olabilecegini dusunup baslka monutorle denedik.onboard da denendi.

Sonuc sistem calsiiyor fakat gorutu yok.Sizce yapiacak basaka birsey kaldimi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.