Şimdi Ara

PC ethernet portuna bağlanabilen wifi adaptör icat edildimi ?? :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar artık her elektronik cihazda gördüğümüz ethernet giriş portuna bir ethernet kablosu takılarak cihaz internete bağlanır hale getirilebiliyor bildiğiniz üzere.. Özellikle dev plazma yada led tvlerimizde bu porta ihtiyaç duyduğumuz oluyor.. Ayrıca yeni nesil uydu alıcılarımızda da bu ethernet girişi bulunuyor.. Benim bu konuda sormak istediğim ve bilgilerinize ihtiyaç duyduğum nokta şudur ki; cihazlarda bulunan bu ethernet portlarına herhangi bir adaptör takılarak cihazımızı wireless hale getirebilirmiyiz.. Yani bir örnekle açıklayayım, plazma tv mizin arkasındaki ethernet girişine modemden kablo çekmek yerine bir adaptör takarak tv mizi wireless hale getirebilirmiyiz ???

Hepimizin evinde internete ihtiyaç duyan tabletler,akıllı telefonlar vs arttıkça internet bağlantımızın kablosuz hale getirilmesi bir mecburiyet olmuş durumda.. her cihazda bulunan dahili wifi alıcı sayesinde evimizdeki wireless interneti hepsinde kullanıyoruz.. Peki neden tv miz yada uydu alıcımız wireless ten nasibini almasın...

Özellikle şunu da belirteyim ki mutlaka "kardeşim usb den bağlanan wifi adaptörler zaten var " diyen arkadaşlar mutlaka olacaktır, benim merak ettiğim etherneti wifiye dönüştüren ALICI adaptör varmıdır...

Herkese iyi forumlar dilerim...

• Bende varmı yokmu bilmiyordum ama google a Ethernet to wirelles yazdım ve böyle urunlerin olduğunu öğrendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ethernet veriyi aktara bilir ama enerji veriyor mu bilmiyorum. Hani kesin yapılırda ek olarak usb adaptör yerine fişe takma veya usb portundan enerji alması gerekebilir. Ondan böyle bir çözüm günümüz şartlarında çok kullanılmaz gibime geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet yıllardır var ve ben dreambox 500 aldığımdan beri kullanıyorum. Access point Alıp bridge modda kullanın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • wisp denen modu destekleyen access point alman gerek bunda en kritik nokta bağlanacağın modem access pointi tanıtman gerek...
  • Bende bu yüzden düşündüm taşındım Wifi destekli smart tv aldım rahatım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tarz cihazlar usun zamandır var, wifi özelliği olmayan ama ethernet girişi olan TVleri wifi yapmak için kullanıyorduk eskiden.

Asus wl-330 serisi ürünler bunu yapar.
  • Merhaba, benim tv panasonic marka ve wifi adaptörü 100 tl nin üzerinde,bulmasıda bir okadar zor, bulduk diyelim 100 tl + 50 tl de uydu cihazına wifi adaptör lazım olacak etti 150. bu paraya güzel bir modem alıp hem wifi alanını genişletip hemde arkasındaki ethernet çıkışları sayesinde tv,uydu, ps falan hepsi aynı yerde zaten hepsini birden internete bağlamış olurum diye düşünüyorum. ayrı ayrı adaptör almak kablosuzluk açısından mantıklı ama dediğim gibi dezavantajlarıda var mesela uydu receiver da sadece 1 usb çıkışı var orayada wifi adaptör bağlarsam harici harddisk ile izlediğim yayınları kaydedemiyorum vs.
    Yani bahsettiğim cihazların boştaa duran ethernet portları değerlensin istiyorum .

Bu arada usb den bağlanan wifi adaptör yerine ethernet portundan bağlanan wifi adaptör arayışım başarısız oldu :) bende arkadaşların tavsiyesi üzerine güzel bir modem alıp access point ve bridge özelliklerini kullanarak hepsini birden internetle bulışturmayı amaçlıyorum. Herkese saygılar........

• quote:

Orijinalden alıntı: kuyu0kazici

wisp denen modu destekleyen access point alman gerek bunda en kritik nokta bağlanacağın modem access pointi tanıtman gerek...

bağlanacağım modemin wifi şifresini girmem yetmezmi, ekstra bir ayar yapmak gerekebilirmi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

Evet yıllardır var ve ben dreambox 500 aldığımdan beri kullanıyorum. Access point Alıp bridge modda kullanın..

Benim internete bağlı olan modem yan dairede yani ortak kullanıyoruz ,wifi sinyalini alıp acces point olarak kullanacağım modemin ethernet çıkışından kablo ile uyduya bağlanır mı
  • canymclay kullanıcısına yanıt
    otomatik ayarlanması gerek eski cihazlarda ince ayar yapılıyordu... access pointle tekrarlayıcı modda kullanırsan olur... wisp modda ise wifi sinyali güçlü ise kullanışlı olur... sinyali en iyi aldığı yere koyman gerek... onu unutma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuyu0kazici -- 24 Mart 2015; 22:51:57 >
  • canymclay kullanıcısına yanıt
    Bridge modda kullanacağın bir access point in Ethernet girişinden uydu cihazını bağlayıp herhangi bir wifi kaynağa Bağlantı sağlayıp uydu cihazını İnternet'e çıkarabilirsin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAĞARA Soğukmuydu ?

Tabiki var.Wifi adaptorleru USB ve Ethernet olmak üzere 2 ye ayrılıyor.USB Bildiğiniz flash Disk gibi olanlar birde giriş portu ethernet olan wifi kartları var.

TV için 5 liraya bulursanız VESTEL olan cihazıda alabilirsiniz.
  • Böyle hazır bir ürün varmı bilemiyorum Access Point ile hem uydu alıcısını hem bluray player'ı hemde TV yi internete wireless üzerinden bağlayabilirsin.

Eğer sadece TV için istiyorsan ve kablo gözükmesin adaptörle uğraşmıyım diyosan Access Point'in ihtiyaç duyduğu gücü TV'nin USB portundan da alabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.