Şimdi Ara

Pc harddiski görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Wd My book essential 2 tb taşınabilir harddiski pc okumamaya başladı. İçinde yetişmesi gereken projelerim olduğu için kabından ayırıp sata kablosuyla pc'ye bağladım ancak pc görmüyor.
    Disk yöneticisinden baktığımda durum şu. Disk1 yazan harddisk. İçindeki bilgiler sağlam kalıcak şekilde nasıl ulaşabilirim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum projelerimi sunmam lazım.
     Pc harddiski görmüyor

• ismi aynımı diğer diskler ile
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    anlamadım isim derken atanan harfi mi kastettiniz? Hayır aynı harf atanmamıştı. Usb ile bağlıyken E olaraktı sanırım. Şuan birşey yapmadım sadece kasasından söküp sata ile bağladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunimation -- 30 Aralık 2014; 20:11:16 >
  • Sunimation S kullanıcısına yanıt
    evet
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Hayır aynı değildi. Bölünmesi mi lazım harddiskin? Fortmatlamadan bu işi nasıl çözeriz?
  • Linux'tan bakmayı denedin mi? Ben böyle problemler yaşadığımda Linux'u açıp ordan kullanıyorum.
    Yada dur sana başka bir program önereyim "Windows Boot Genius" işine yarayabilir. Bu program paralıdır sharewareonsale'de free olduğu bi güne denk gelip indirmiştim biraz araştırırsan google'da falan bulabilirsin Full sürümünü.
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Rstudio diye bir program buldum. Bilgisayarım bölümünde gözükmediği halde bulup tarayabildim diski. 6-8 arasında bir tarama yaptı ama içinde saçma sapan birkaç tane png resimden başka birşey buladamadı. Baya uğraştıktan sonra disk yöneticisinden formatlayıp Yerel disk D olarak gözükmesini sağladım.Tam format sayılmaz ama koca 2 tb harddiski bir saniyede nasıl formatlar ki? İçinde duruyor olması lazım. dediğiniz programı işimi görür mü ?
  • Linuxtan da aynı şekilde görebiliyorsunuz işte. Windowsta görünmüyor ama Linuxta veya bazı programlar aracılığıyla gözükebiliyor. Rstudio programı veri kurtarma programıdır işinize yarayacağını sanmıyorum. Bahsettiğim program WindowsBootGenius bu ve benzeri hataları düzeltmek için üretilmiş programdır sorununuzu kolayca çözeceğinizi düşünüyorum. Ben Windows un yanına daima bir linux dağıtımı kurarım yaşadığınız sorunları bu Linux üzerinden disk biçimlendirerek rahatlıkla çözebilirsiniz. Ondan sonrada Rstudio veya Recuva gibi programlarla kaybettiğiniz verileri toplarsınız.

Kısacası siz şuan bahsettiğim disk biçimlendirmeyi yapmışsınız. Şimdiden sonra Rstudio veya benim önerim Recuva kullanmanız,bu programlarla kaybettiğiniz verileri kurtarın. Aslında iyi yapmamışsınız direk disk biçimlendirme yaparak şimdi önemli projelerinizi kurtarma şansınız daha az.
  • benim tavsiyem profesyonel biriyle çalışmandır. Telefonkurtarma.com firması bildiğim kadarıyla normal veri kurtarımıda yapmakta kolay gelsin.
    Rstudio ile hızlı seçeneğiyle 6-7 saatte taradı. Recuvayıda denedim ikiside birşey bulamadı. Şimdi Rstudio ile detaylı tarama yapıcam o birkaç gün sürer heralde. Bulamazsa yapacağım pek birşey kalmıyor sanırım.
  • talhagulsen T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim son çare olarak bakıcam artık o tarz kurtmarma yöntemlerine.
    Recover My Files veya easy recovery bi dene googlede lisansini bulabilirsen isine yarayabilir formatlanan diski tarayabiliyorlar benim işimi görmüştü ikiside

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EaseUs Data Recovery wizard programıyla 16 saat falan tarattım aşağıdaki gibi garip dosya buldu. Bunlar benim dosyalarım mı normal hale nasıl çeviricem.?
     Pc harddiski görmüyor
    hocam birkac tanesini isaretleyip export edip bakabilirsiniz ne olduklarına

Onlar senin tarattığın diskteki eski veriler.Çoğu sağlam gibi gözüküyor.Ne zamana ait olduğunu kurtardıktan sonra siz bilirsiniz.İyi gibi duruyo durumları.
  • İşte Mpg formatında birkaç gb'lık boyutlar halinde dosyalar var. Bir tanesini örnek olsun diye recover ettim ama dosyayı açamadım. Hdd'de eskiden öyle dosyalar yoktu. Raw Klasoru olusturmuş bunları onun içine atmış recover yaparaken. Nedir bu raw bu formattan normal haline nasıl çeviririm?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunimation -- 3 Ocak 2015; 22:53:44 >
    Mpg formatı video formatıdır siz de biliyosunuzdur bunu benim anlayamadıgım hani farklı bilinmedik bir uzantı olsa açmasa anlarım da mpg formatını nasıl açmaz...k lite codec pack yüklü değil mi? kafam karıştı vallahi.
    raw bir çeşit uzantı jpg gibi biraz farklı Google'da raw to jpg diye aratirsan converter bulabilirsin yada denemedim ama asagidaki linkte bir converter var bir dene istersen

http://www.stepok.net/RawImporter.htm

mpg formatına çevirmiş normal klasor resim ve dosyaları o biraz kötü oldu. Yani mpg uzantılı dosyam yoktu hiç daha önce. Uzantıları bozulmuş .Ama olsun 370 gb veri buldu büyük olasılıkla benim eski dosyalarım var içinde ama formatları karışmış.Şimdi onları çözmeye çalışıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunimation -- 3 Ocak 2015; 22:50:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.