Şimdi Ara

pc kapanma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

işlemci - amd athlon 64 6000+ x2 / stok fan
    anakart - msi k9a2 cf
    ekrankartı - ati hd3850 gddr3 512/256
    ram - 2x ocz 1gb ddr2 800mhz
    psu - cooler master extreme power 400w
    kasa - everest arkada ve işlemci karşısında kapakta fan var

yaklaşık 3 yıl önce vatandan toplamıştım pcyi

sorunum şu : oyuna girdiğim zaman oyundan oyuna degişmekle beraber ortalama 10-15 dk sonra bilgisayar ya mavi ekran verip yada vermeyip kafasına göre kendini kapatıyor. sadece oyunda diil örnegin facebook poker e girincede aynısı yapıyor yada sagda solda aldıkları reklamlar çok olan dizi sitelerinde de aynı durum söz konusu.

ayrıca konuyla alakalı mı bilmiorum ama mesela sistem bostayken cpu 20-26c arası deişen sıcaklıkta iken işlemci fanı 3000-3300 rpm de, oyuna girince sıcaklık 60-65+ ya cıkınca hatta daha fazla olunca yine 3300 rpm de calısıo. ki daha önce 4800/5000 e cıktıgını hatırlıorum. tabiki rpm in fazla olması iyi bişi diil ama cpu yu serin tutuyordu ses benim için bi problem diil.

bu sistem boştayken everest goruntusuhttp://imageshack.us/photo/my-images/14/everestws.jpg/

bide gecen gun bişi keşfettim bios a girince 25c olan cpu sıcaklıgı 4/5 dk icerisinde 64c a cıktı bunu gorunce cıktım direkt biostan yoksa gidiodu yukarı dogru sıcaklık ve sonuc belli cunku kapatıcaktı kendini sonunda. butun bu problemler 3/4 ay önce başladı bi şekilde idare ettim vaktim olmadıgı için fazla oyunada giremiyordum ama şimdi bi süre evdeyim. eşe dosta sorunca problemi ekran kartı, işlemci, işlemci fanı, anakart, hdd, psu gibi bi sürü cevap aldım nedir bu pc nin problemi yardım ederseniz sevinirim saolun şimdiden.

not olarak sistem yeni formatlandı (win7) işlemci fanı temiz ve macunlu

pc kapanma problemi

• söylediğin her şey ısınma problemini işaret ediyor işlemci fanı temiz ve macunlu demişsin peki fan yerine oturmamış olabilir mi dediğin yük altında ki işlemci sıcaklıkları çok yüksek .
  • Kasanın bulunduğu alan sıcak ise daha kaliteli fanlar almalısın.mevcut fanların zaten şuanda pek görev yapmadığı görülüyor.bu arada kasanda nasıl bir fan sistemin var onuda bilmemekle beraber..hava sirkülasyonunu sağlaman gerekli.hava çıkışlarınında dışarı rahat hava veriyor olması gerekli.kasanın iç resmini bir gönder istersen.birde bulunduğu konumun resmini çekersen daha faydalı olabilir cevabımız.
  • Sıcaklıktan kaynaklanıyor tek sorun bu
  • ben bir noktada mantiksizlik goruyorum. hem fan calisiyor hem macunu yeni ama 25 dereceden 64 dereceye 3 dakikada geliyor...
    ya fan sogutamiyor ya islemci sogumuyor...
  • ewt bi yerde bi tuhaflık var çünkü 2 sene yaz kış farketmeksizin en ufak ısınma problemi olmadan geçirdim. sonra yavaştan problemler başlayıp bu hali aldı. speedfan kurup arttırıyım fan hızını dedim %100 de çalışıo ztn dedi 3300ün %100 olmasına imkan yok diyorum ya 5000 le dondugunu hatırlıorum. fan ın oturmamıs oldugunu dusunmuorum 1/1.5 ay once bilgisayarcı yaptı macun işini dogru takmıştır herhalde.

pc ile ilgili fotolar.
    http://imageshack.us/photo/my-images/855/fotoraf0176.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/716/fotoraf0177x.jpg/

• resimler cok kotu... daha iyi bir fotograf makinesi lazim. daha duzgun resimler lazim.
    ayrica... macun isini bilgisayarci yapti diyorsunuz emin misiniz iyi yaptigina?
  • eminim macun işini iyi yaptıgına. anladıgım kadarıyla ya işlemci fanında yada işlemcide problem herhalde, diger parcaları eleyebilirmiyiz bu durumda anakart, ekran kartı, psu.
  • simdi islemci fanindan olabilir. macundan olabilir islemciden olabilir anakarttanda olabilir.
    fan calismiyor desek fan calisiyor tum gucu ile... onu eledik.
    ben hala macundayim. islemciniz 65 dereceye ciktiginda bakin bakalim fanin altindaki demir sicak mi diye? eger o sicaksa macun iletim yapiyordur..
    digerlerine daha sira gelmedi
  • sıcak sıcak, baya oturup omlet pişiririz üstünde :D deli olucam ya bios a girince sıcaklıgın giderek artması normal mi window bosta 22-25c bios a bakim bi diosun artıo
  • problem çözüldü işlemci fanını deiştirdim oyunda en yuksek 48c gördüm msj atan yardımcı olmayacalısan arkadaslara tesekkur ederim.

aldıgım işlemci fanıhttp://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/xigmatek-s1283-red-scorpion-lga775-&-amd-am2754939940-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=46104
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.