Şimdi Ara

Penis Üzerinde Leke - Hangi Bölüme Gitmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
8.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Penisin üzerinde 1 cm lik siyah bir leke oluştu ağrı sızı vs hiç bir şey yok.Görmesem varlığından bile haberim olmayacak fakat canımı sıkmaya başladı.Var mı başına gelen ve hangi bölüme gitmeliyim ?

Ekleme: 1 ay oluyor geçeceği yok.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Peniste Siyah Leke: Hangi Bölüme Gitmelisin?

Peniste siyah bir leke fark ettiysen, endişelenmek normaldir. Bu lekeler genellikle zararsız olsa da, bazı durumlarda tıbbi müdahale gerektirebilir.

Peniste siyah lekelere neden olabilecek birkaç durum vardır. En yaygın nedenlerden biri, melanin adı verilen bir pigmentin birikmesidir. Bu lekelere "pigmentli lentigo" adı verilir ve genellikle zararsızdır. Bununla birlikte, peniste siyah bir lekenin aşağıdakiler gibi diğer nedenleri de olabilir:

• Siğiller: Siğiller, insan papilloma virüsü (HPV) tarafından oluşturulan bulaşıcı büyümelerdir.
    • Molluscum contagiosum: Molluscum contagiosum, bir virüsün neden olduğu, küçük, yuvarlak, beyaz veya pembe renkli yumrularla karakterize bir cilt enfeksiyonudur.
    • Bazal hücreli karsinom: Bazal hücreli karsinom, bir tür cilt kanseri olup genellikle açıkta kalan cilt bölgelerinde gelişir.
    • Yumuşak doku sarkomları: Yumuşak doku sarkomları, peniste nadir görülen bir tür kanserdir.

Peniste siyah bir lekenin nedenini belirlemek için bir dermatoloğa veya üroloğa başvurmalısın. Doktor, lekenin görsel muayenesini yapacak ve gerekirse biyopsi önerebilir.

Çoğu durumda, penisteki siyah lekeler tedavi gerektirmez. Ancak, leke büyüyor veya rahatsızlık veriyorsa, doktorun tedavi seçeneklerini tartışması gerekebilir. Tedavi seçenekleri arasında kriyoterapi (dondurma), elektrocerrahi (yüksek frekanslı elektrik kullanma) veya lazer tedavisi yer alabilir.

Peniste siyah bir leke fark edersen, erken teşhis ve tedavi için tıbbi yardım alman önemlidir. Böylece lekenin nedeni belirlenebilir ve gerekirse uygun tedavi uygulanabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Üroloji bölümüne git.
  • bendede var kanki siyah leke ama kafa bölgesinde değil birşey olmaz
  • Vay sadece bende yokmuş korkmaya başlamıştım içime ferahlık geldi şaka biryana öncelikle geçmiş olsun bende alt kısımda var baş ile derinin başladıgı yerde derinin içinde ucu biraz deriden dışarı çıkmış ilk fark ettiğimde sıkarak çoğunu dışarı çıkartmıştım yıllar sonra tekrar büyümeye başladı 2 gün önce tekrar sıkıyım cıksın dedim cıkmadı tersten sıktım az bi irin cıktı bende bıraktım o gün buğündür 2 gündür o lekenin orası acayip cok agrıyor gece yatamadım defalarca uyandım acıdan.

doktoru bende sordum google amcaya kimi üroloji demiş kimi cildiye demiş neye gidilmesi gerekir bende bilmiyorum bilen varsa söylesin PLİS

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.