Şimdi Ara

PES 2013 MANU TAKTİK LAZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
14.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldız pes serisinde takımım manchester united takımın tüm özelliklerini çok iyi biliyorum ancak son zamanlar inanılmaz bir forvet sıkıntısı hangi taktik ile oynarsam oynayım rouney dışında SF oyuncum yok. Berbatov inanılmaz ağır ve son vuruşları kötü , wellbeck ise sadece fiziki güce sahip teknik yok. O yüzden forvet hattında sıkıntım büyük . Nanide olmasa rouney tamamen yanlız. Genelde standart oynuyorum defans ileri çıkmıcak şekilde

Asıl sorum ise şu. Rouney i araya kaçırıp çok gol buluyordum fakat rakibim buna bi önlem buldu ve rouney i artık neredeyse hiç kaçıramıyorum. Sizce ne yapmıştır. Nasıl bir taktiği vardır ben ne yapmalıyım. Dizilişim genelde bu şekilde

de gea

rafael vidic ferdinand evra

scholes (oa) carrick (dos)

nani anderson a.young

rouney

Uygulaması başarılı taktik , oyun planı ve oyuncu tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Rooney OSS al
    Van persie SF.

nani sağ kanat
    sol kanat young
    andersonu çikar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liez07

Rooney OSS al
    Van persie SF.

nani sağ kanat
    sol kanat young
    andersonu çikar.
    van persie henüz kadroda yok güncellemelerde gelmedi daha , bu arada rakibim man.city ile oynuyor hepsi süpermen gibi yazmayı unuttum :) yardım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan000

van persie henüz kadroda yok güncellemelerde gelmedi daha , bu arada rakibim man.city ile oynuyor hepsi süpermen gibi yazmayı unuttum :) yardım :)

Alıntıları Göster
    Rooney'i GF olarak kullan derim sadece.
  • quote:

Güncellemeleri yapmamişsin sanırım bizde aktif.
  • quote:

quote:

Güncellemeleri yapmamişsin sanırım bizde aktif.

Alıntıları Göster
    peki sizin diziliş yada taktiğiniz nedir. ?
  • Evet van persie kadroya geldi guncellemelerden sonra
  • quote:

Evet van persie kadroya geldi guncellemelerden sonra
    Kagawa , Wellbeck bunlarda iyi oyuncular onlarıda oynatabilirsin. Dizilişe gelince

4-2-3-1 oyna.

1 DOS - 1 OA

2 kanat 1 OSS

ve 1 sf olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Liez07 -- 25 Ekim 2012; 1:02:07 >
  • Bu nasıl sizce

..................................degea.....................................

Rafael...........ferdinand.................vidic...................evra

....…………………............carrick(dos)................................

Nani(sgk)..................scholes(oa).................a.young(slk)

................................rouney(oos)................................

................................vanpersie....................................
  • quote:

Bu nasıl sizce

güzel ,
  • quote:

quote:

Bu nasıl sizce

güzel ,

Alıntıları Göster
    3 yıldır pes oynuyorsun ve rooney yazmasını bilmiyorsun.

en son mesajındaki kadron güzel.

• 3yıldır pes oynamıyorum hellraisers 3yıldır manu ile oynuyorum , ama sen konuda ingiliz dili ve edebiyatına takıldığın için pek anlayamamışsın türkçe anlatılmak isteneni. Yanlış noktada takılı kalmışsın , dur bakayım hala ordamısın :)
  • quote:

3yıldır pes oynamıyorum hellraisers 3yıldır manu ile oynuyorum , ama sen konuda ingiliz dili ve edebiyatına takıldığın için pek anlayamamışsın türkçe anlatılmak isteneni. Yanlış noktada takılı kalmışsın , dur bakayım hala ordamısın :)

konuyu değiştirme lütfen. :) ben sadece rooney yazmayı öğrenememişsin dedim o kadar. dikkatimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi above and beyond -- 30 Ekim 2012; 19:39:39 >
  • Bana bir dizilişini ver bakalım o zaman bir çare ol derdime taktik lazım
  • quote:

Bana bir dizilişini ver bakalım o zaman bir çare ol derdime taktik lazım

farklı adam almayı düşünüyormusun yoksa üstteki adamlardan mı kadro oluşturacaksın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: above and beyond

quote:

Bana bir dizilişini ver bakalım o zaman bir çare ol derdime taktik lazım

farklı adam almayı düşünüyormusun yoksa üstteki adamlardan mı kadro oluşturacaksın ?

Alıntıları Göster
    carrick daha ağır bi adam onun yerine andersonu düşünüyorum sadece orta sahada daha hareketli
  • quote:

carrick daha ağır bi adam onun yerine andersonu düşünüyorum sadece orta sahada daha hareketli

Alıntıları Göster
    pesin kodu belli beyler 4-4-2 cok basit :) kısa paslarla forvetlere forvet tek top kanada savunma darmadağın :D ya obur forvete ya da bir top cevirip surekli bunu deneyin forvet tek top taktiği önüme geleni yeniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiperus

pesin kodu belli beyler 4-4-2 cok basit :) kısa paslarla forvetlere forvet tek top kanada savunma darmadağın :D ya obur forvete ya da bir top cevirip surekli bunu deneyin forvet tek top taktiği önüme geleni yeniyorum

Alıntıları Göster

....………………….carrick(dos)................................

Nani(sgk).........................scholes(oa)...........a.young(slk)

.................rooney(sf)........................................

........................................vanpersie(sf)............................
    tek top yapın, bi de hücuma katılacaklara evra ile rafaeli ekleyin, hızlı kontra-atak,

• quote:

Orijinalden alıntı: hiperus

....………………….carrick(dos)................................

Nani(sgk).........................scholes(oa)...........a.young(slk)

.................rooney(sf)........................................

........................................vanpersie(sf)............................
    tek top yapın, bi de hücuma katılacaklara evra ile rafaeli ekleyin, hızlı kontra-atak,

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar çok zor bir rakip ve defans hattı var , uzun yıllardan beri oynadığım rakibimin bir süredir çözemediğim bir taktiği var , rakibim manchster city , oyun planı 5-3-2 , rakibim uzun top taktiği ile oynuyor , böylece 5 li savunma neredeyse hiç çıkmıyor ve ortadaki 3 lü stoperler çok çok zor ara top yiyor. İleride ise balotelli ve aguero yu durdurmak neredeyse imkansız. aguero vidic e omuz basıp geçiyor öyle anlatayım. Rakibimin bu dizilişine karşı nasıl oynamalıyım neler yapmalıyım sizce ? Zaten kapasite olarak manu dan daha güçlü bir rakip ve böyle bir savunma ve hücum hattı olunca da yenmek imkansızlaştı iyice. Aguero ve balotelli kafa , çalım , hız , uzaktan vuruş hepsini yapabilen futbolcular. Bende bu taktiğe karşı uzun top ve 5 li defans ile oynuyorum ancak bir süre sonra ne kadar iyi oynarsam oynayım oyuncu kalitesi ön plana çıkıyor. Takım değiştirmeden bu taktiği açmayı kafaya koydum. Defansımda hızlı adam sadece sol bek valencia var. Rakip orta sahada bol pas , çalım (silva,nasri) ve özellikle agueroyu aradan kaçırma üzerine kuruyor oyunu. Ama pes etmek yok :) bir şekilde çözecem bu taktiği. Fikirleriniz önemli. oyun stili , oyuncu seçimi ve taktik ???

Rakip dizilişi şu şekilde :

--------------------------------------------- hurt----------------------------------------------

-------------------kompany--------------lescott---------------toure-------------------------
    maicon-------------------------------------------------------------------------------clicy----

----------------------------------------yaya toure (dos)-------------------------------------

-------------------------silva (gö)-----------------------------nasri (gö)--------------------
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------balotelli (GF)---------------------------

-----------------------------------------aguero (SF)----------------------------------------

• quote:

Arkadaşlar çok zor bir rakip ve defans hattı var , uzun yıllardan beri oynadığım rakibimin bir süredir çözemediğim bir taktiği var , rakibim manchster city , oyun planı 5-3-2 , rakibim uzun top taktiği ile oynuyor , böylece 5 li savunma neredeyse hiç çıkmıyor ve ortadaki 3 lü stoperler çok çok zor ara top yiyor. İleride ise balotelli ve aguero yu durdurmak neredeyse imkansız. aguero vidic e omuz basıp geçiyor öyle anlatayım. Rakibimin bu dizilişine karşı nasıl oynamalıyım neler yapmalıyım sizce ? Zaten kapasite olarak manu dan daha güçlü bir rakip ve böyle bir savunma ve hücum hattı olunca da yenmek imkansızlaştı iyice. Aguero ve balotelli kafa , çalım , hız , uzaktan vuruş hepsini yapabilen futbolcular. Bende bu taktiğe karşı uzun top ve 5 li defans ile oynuyorum ancak bir süre sonra ne kadar iyi oynarsam oynayım oyuncu kalitesi ön plana çıkıyor. Takım değiştirmeden bu taktiği açmayı kafaya koydum. Defansımda hızlı adam sadece sol bek valencia var. Rakip orta sahada bol pas , çalım (silva,nasri) ve özellikle agueroyu aradan kaçırma üzerine kuruyor oyunu. Ama pes etmek yok :) bir şekilde çözecem bu taktiği. Fikirleriniz önemli. oyun stili , oyuncu seçimi ve taktik ???

Rakip dizilişi şu şekilde :

--------------------------------------------- hurt----------------------------------------------

-------------------kompany--------------lescott---------------toure-------------------------
    maicon-------------------------------------------------------------------------------clicy----

----------------------------------------yaya toure (dos)-------------------------------------

-------------------------silva (gö)-----------------------------nasri (gö)--------------------

-----------------------------------------------------balotelli (GF)---------------------------

-----------------------------------------aguero (SF)----------------------------------------

Alıntıları Göster
    kendi kadromu ve eksiklikleride yazayım daha iyi yön verebilir bu bilgiler . Taktiğim uzuntop hemen hemen aynı şekilde defansım çıkmıyor ,defans ileri çıkınca aguero ya çok boş alan kalıyor çünkü ve aradan top yiyorum. rafael yavaş olduğu için valencia yı kullanıyorum orda. Tek hızlı adamım o. İleride ise v.persie rooney ve nani ile gol arıyorum. Tekniği iyi çalım atabilen ve adam geçebilen neredeyse nani var diyebilirim , roouney ise eski gücünden biraz kaybetmiş ama ceza sahası dışından tam bir şutör , v.persie beklediğimden daha kötü. Adam geçme neredeyse sıfır , kafa golü atabiliyor ve ceza sahası dışından sol ayağı ile iyi şutları var ama , sağ ayak ve pas yönü çok zayıf. Aralara rouney kadar iyi kaçamıyor , kaçsa bile yakalanıyor :) . Kadro tabiki manchester city e göre kısıtlı baya. o yüzden taktik arayışlara devam. Oyun şeklim şu şekilde.

........................................................de gea............................................
    .....................ferdinand......................vidic...................p.jones..................
    valencia.........................................................................................evra..
    .............................................................................................................
    ......................................................carrick (dos)....................................
    .................................scholes (gö)............................anderson(gö)...........
    ............................................................................................................
    ............................................................................................................
    .........................................................nani (oos)....................................
    .............................................................................rouney (oos)............
    ......................................................v.persie (sf)...................................

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.