Şimdi Ara

Peugeot 206 Yakıt Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 gün önce 2000 model Peugeot 206 1.4 bva aldım. Araç benzinli. Aldığım gün aracın bakımlarını yaptırdım. Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve triger değişti.

Yaşadığım sorun yakıt sorunu. 50 tl lik benzinle 110 km gidiyorum. Ve sanki bana çekişi düşük gibi geldi. Bugün ustama götürdüm test sürüşüne çıktık. Benden çok daha fazla devirli kullandı aracı. Çekişte sıkıntı olmadığını söyledi ki o kadar basarsan zaten çekiş problemi olmaz. 206 1.4 benzinli araç kullananlara soruyorum özellikle. siz aracınızı devirli mi kullanıyorsunuz? ve yakıt sarfiyatınız nasıl?

• tsun@mi kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun . Ben 1.6 90 beygirlik benzinli olanını kullandığım halde çekişi diğer 1.6 lara nispeten düşük gelmiştir. Sanırım bu tork ile alakalı ve 206 ların torku küçük. 50 tl lik benzinle 110 km ilk etapta normaldir çünkü aracı tanımadığınız için yakıt sarfiyatı biraz fazla olacaktır ve sonrasında ayağınız alıştığında düzelecektir. Çok fazla bişey beklemeyein zaten bu şekilde 45 kr yakıyor en fazla 40 kr'a kadar düşebilir. Şu an 1.4 hdi olanı var bende çok memnunum ve benzinli 206 ma göre daha zevkle kullanıyorum. Benzinliyi devirli de kullansam çok fazla yakıt farkı olmuyordu ama dizel bambaşka, ne yüksek ne düşük devirle kullanırım her zaman yol şartlarına göre hareket ederim. Yokuş yukarı çıkarken fazla zorlamam yokuş aşağı inerken kompresöre bindirip minimum gaz vererek giderim ve bu şekilde şehiriçi 22 krş u gecmedim. En son manavgata gittiğimde ortalama hızım saatte 110 km ile kilometrede 17.4 krş yaktım. Depoyu istanbulda fulleyip geri dönüşte manavgattan yine fulleyip ölçüm yaptım (ordada litre tutarı aynı idi) . Yakıtı benzinde de mazotta da shell den alırım fuel save yakıt tasarrufu kullanırım ve aldığımda gelen enjektör sesi artık gelmiyor. Sanırım shell in iddia ettiği gibi deterjan etkisi gerçekten var. Hem benzinlisini hem dizelini kullanmış biri olarak (dizeli hala kullanıyorum) bunun dışında aklına takılan şeylerde olursa yardımcı olmaya çalışırım, artık 206 ların eksperi oldum diyebilirm :)
    Birde temizini bulursan 1.4 hdi olanını al derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hazırmı_cevap

Merhaba,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun . Ben 1.6 90 beygirlik benzinli olanını kullandığım halde çekişi diğer 1.6 lara nispeten düşük gelmiştir. Sanırım bu tork ile alakalı ve 206 ların torku küçük. 50 tl lik benzinle 110 km ilk etapta normaldir çünkü aracı tanımadığınız için yakıt sarfiyatı biraz fazla olacaktır ve sonrasında ayağınız alıştığında düzelecektir. Çok fazla bişey beklemeyein zaten bu şekilde 45 kr yakıyor en fazla 40 kr'a kadar düşebilir. Şu an 1.4 hdi olanı var bende çok memnunum ve benzinli 206 ma göre daha zevkle kullanıyorum. Benzinliyi devirli de kullansam çok fazla yakıt farkı olmuyordu ama dizel bambaşka, ne yüksek ne düşük devirle kullanırım her zaman yol şartlarına göre hareket ederim. Yokuş yukarı çıkarken fazla zorlamam yokuş aşağı inerken kompresöre bindirip minimum gaz vererek giderim ve bu şekilde şehiriçi 22 krş u gecmedim. En son manavgata gittiğimde ortalama hızım saatte 110 km ile kilometrede 17.4 krş yaktım. Depoyu istanbulda fulleyip geri dönüşte manavgattan yine fulleyip ölçüm yaptım (ordada litre tutarı aynı idi) . Yakıtı benzinde de mazotta da shell den alırım fuel save yakıt tasarrufu kullanırım ve aldığımda gelen enjektör sesi artık gelmiyor. Sanırım shell in iddia ettiği gibi deterjan etkisi gerçekten var. Hem benzinlisini hem dizelini kullanmış biri olarak (dizeli hala kullanıyorum) bunun dışında aklına takılan şeylerde olursa yardımcı olmaya çalışırım, artık 206 ların eksperi oldum diyebilirm :)
    Birde temizini bulursan 1.4 hdi olanını al derim.

yavas ysvas alisiyorum sanirim. lpg de taktirdim fark olacak gibi gorunuyor. kullanayim biraz belli olur. tesekkur ederim. dizeli de yakin zamanda olmasa da dusunmuyor degilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar,
    2000 model Peugeot 206 1.4 XR BVA otomatik vites aracıma en uygun Lpg kiti ve Lpg ustası önerisi bekliyorum arkadaşlar. İstanbul Anadolu yakasındayım.
  • atiker nanofast. gebze sekerpinarda olgun oto. tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

Merhaba arkadaşlar,
    2000 model Peugeot 206 1.4 XR BVA otomatik vites aracıma en uygun Lpg kiti ve Lpg ustası önerisi bekliyorum arkadaşlar. İstanbul Anadolu yakasındayım.

merhaba bendede 2002 1.4 xr var otomatık. atiker tavsıye ederım bendede var. istanbul şarköy arası 255 km yolu gaz ile (255 km yol) yaklaşık 23 lt gaz ile alıyorum. 25 lik tupum var ve yaklasık 65 liraya dolduguna gore 255 km yolu 60 liraya gıdıyorum. yolculuk yaklasık 3-3,5 saat suruyor ve mınımum 1-1,5 saat klımada acık.

km de 0,23 gibi bir rakam bu
  • Toyota starlet 1998 model, 200.000 km, 11.250 tl
    Peugeot 2000 model, 140.000 km, 12.000 tl
    h.direksyon, klima, az yakıt, sağlamlık, sorunsuzluk açısından hangisini almalıyım tavsiyeleriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan63

Toyota starlet 1998 model, 200.000 km, 11.250 tl
    Peugeot 2000 model, 140.000 km, 12.000 tl
    h.direksyon, klima, az yakıt, sağlamlık, sorunsuzluk açısından hangisini almalıyım tavsiyeleriniz nedir?

bence peugeot.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.